Thenie

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sun Mar 29, 2009 3:52 pm

*Gjella me kripė dhe kripa me karar.

*Gjuha vete aty ku dhėmb dhėmbi.

*Gjuha kocka s’ ka por kocka thyen.

*Jeto sikur do vdesėsh nesėr dhe mėso sikur do jetosh gjithmonė.

*Mė thuaj me ke ri , tė tė them se kush je.

*Mendja e madhe e keqja e tė zotit.

*Me mikun ha e pi, por tregėti mos bėj.
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Mon Mar 30, 2009 2:05 am

Dashuria e parė i ngjan borės sė parė, rrallė ndonjėherė mbetet.

Barra e madhe mund pėr deve, dashuria e madhe mund pėr zemėr.

Dhuratė e mirė nga i dashuri ėshtė edhe njė tufė bari.

Dashuria as nuk mundet tė blihet, as nuk mundet tė shitet. Ēmimi i vetėm i dashurisė ėshtė dashuria.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Mon Mar 30, 2009 6:26 am

Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.
Dashuria eshte frika per tu bere tre.
Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Thu Apr 02, 2009 9:42 am

Bukuria ėshtė si lulja kur lulėzon, por shpejt vyshket.

Bukuria ėshtė premtim i fatit.

Tė bukura janė vetėm ato gjėra, qė nuk na interesojnė.

Ishte e bukur si gruaja e huaj.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Thu Apr 02, 2009 11:18 pm

Per dy gjera do me marre malli:per vendin ku kam lindur dhe per vendin ku do shkoj.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Tue May 05, 2009 4:07 pm

*Nje diplomat eshte nje mashkull qe mban mend gjithnje ditelindjen e nje femre por asnjehere moshen e saj.

*Femrat jane si shtepite franceze me shume dyer dhe pa dritare, eshte me e lehte te hysh se sa te shohesh qarte.

*Statistikat jane si rrobat e banjes: tregojne ate qe eshte siperfaqesore dhe fshehin ate qe eshte jetesore.

*Pervoja meson vetem ata qe duan te mesojne.

*Nuk eshte e bukur cfare duket e bukur, por cfare pelqehet!
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Mon May 11, 2009 10:08 am

so shkruajti:

*Eshte e sinqerte dhimbja e atij qe qan ne heshtje

shume e vertete
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga milan forever prej Sat Oct 03, 2009 3:06 pm

Realiteti zgjon dėshirat, por nuk i realizon dot.

Paraja ėshtė liria e stampuar nė kartėmonedhė.

Lumturia nuk ėshtė asnjėherė e mrekullueshme nė momentet kur ne e jetojmė, atė e bėjnė tė magjishme vetėm kujtimet tona.

Nė dashuri pyet gjithmonė tepėr dhe kur njeriu kėrkon tė mėsojė pėrgjigjen ajo ka mbaruar.
------------------------------
avatar
milan forever
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Taurus Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 26
Ditelindja Ditelindja : 05/05/1985
Mosha Mosha : 33
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 3
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 31
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 03/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga drxstyle prej Sun Dec 13, 2009 10:48 am

Disa njerez i shohin gjerat siq jane dhe pyesin pse ?
Une enderroj gjerat qe nuk kane ekzistuar kurr dhe pyese veten pse jo !
(Robert Kenedi)

Pas gjdo pasurie te madhe, eshte gjithmone nje krim . (Onore De Balzak).
------------------------------
avatar
drxstyle
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Libra Tiger
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1
Ditelindja Ditelindja : 17/10/1986
Mosha Mosha : 31
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 13/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga Tulipani_Zi prej Tue Feb 16, 2010 6:12 pm

1. Bankieri eshte nje njeri qe ju huan cadren kur shkelqen dielli dhe jua merr pikerisht atehere kur bie shi. (Mark Tuein)

2. Gjethet e shpetuara nga pema behen loder e eres, iluzionet e humbura jane gjethe te shkeputura nga pema e zemres. (Espronseda)

3. Dashuria eshte pelhure natyrore e qendisur nga perfytyrimi. (Volter)

4. Historia eshte thesari i bemave tona, deshmuese e se kaluares, shembull dhe mesim per te tashmen, paralajmerim per te ardhmen. (Servantes)

5. Besimi te zoti dhe te dituria eshte si dy pjatat e nje kandari : kur ngrihet njera, ulet tjetra. (A.Shopenhauer)

6. Sikunder nje dite e kaluar mire sjell nje gjume te qete, ashtui edhe nje jete e jetuar mire sjell vdejke te lehte. (L. Da Vinci)

7.Truri i budallait e kthen filozofinė nė marrėzirė , shkencėn nė bestytni dhe artin nė pedantizėm . Nga kjo del arsimi universitar. (A. Shopenhauer)

8. . Ne terrene te minuara te gjithe burrat jane me edukaten sipas motos: Ladies first! Groucbo Marx

9. Me duket mese e drejte qe edukimi seksual te futet neper shkolla pasi ka ardhur koha qe edhe mesuesit te mesojne dicka. Henry Miller

10. . "Zonjushe" : Sigel per grate e pamartuara qe tregon se mbeten akoma ne treg. Ambroce Bierce
------------------------------
avatar
Tulipani_Zi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Libra Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 17
Ditelindja Ditelindja : 23/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : Tirane
Hobet Hobet : Leximi, Muzika, Sporti, Arti etj...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 50
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 13/02/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi