Thenie

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Thu Mar 19, 2009 12:37 pm

Pendimi qenkesh i hidhur, por me i hidhur mendimi, se perse ato qe nisim aq bukur dhe aq pafajesisht, mbaronin aq keq....
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Thu Mar 19, 2009 12:38 pm

MUND TA HARROSH NJERIUN ME TE CILIN KE QESHUR,POR KURRE NJERIUN ME TE CILIN KE QARE!!!

Hakmarrja me e madhe eshte falja. Perbuzja me e madhe eshte heshtja. Te falesh nuk do te thote te harrosh

Urrejtjen ta fshehėsh ėshtė lehtė, dashurinė ėshtė vėshtirė kurse indiferencėn edhe mė vėshtirė.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Thu Mar 19, 2009 1:01 pm

Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Fri Mar 20, 2009 10:18 am

jeta eshte si nje liber,ku cdo dite lexon nga nje faqe ne te.

č meglio una delusione vera,di una gioia finta

Te jesh i dashuruar do te thote me teper te jesh i pasur,sepse do te thote te jesh i lumtur.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Sat Mar 21, 2009 12:55 am

Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.

Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

Me mire te humbasesh nje ēast te jetes sesa jeten ne nje ēast.

Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Sat Mar 21, 2009 12:56 am

Che gusto c'č poi a farci male se vinci tu, dimmi, a cosa vale...
Rralle ka katastrofa pa viktima.

* Jeto si te te pelqeje dhe qofsh i lumtur.............i lumtur..............sa te mundesh.

* Asnjeher mos bej si nje qe zgjohet nga gjumi dhe papritur merr nje vendim

Cfare fshihet, ne te vertet, pas pamjes se jashtme te praruar e te stolisur te shoqerise moderne? Zbrazeti dhe kalbezim! Mungese e cfaredo themeli moral.

Kryesorja eshte te shihen gjerat nen prizmin e misionit serioz qe ka njeriu per jeten.

* Fryma e se Vertetes dhe e Lirise.-ja kush jane shtyllat e Shoqerise

Te bukura jane vetem ato gjera qe nuk na interesojne (Uajldi)
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Sat Mar 21, 2009 12:57 am

-Ka vetem nje lumturi ne jete, te duash dhe te te duan..... George Sand

-Dashuria nuk eshte e verber, shikon shume dhe jo pak pikerisht nga kjo kerkon te shikoj me pak.. Will Moss

-Ne syte e botes ti je nje person, por ne syte e nje personi ti je gjithe bota.... Anonime

-Dashuria eshte nje moment qe zgjat pergjithmone... Julie Wittey

Miq gjen ne ēdo cep te botes.por sa keq qe bota eshte e rrumbullaket.

Jemi teper te moshuar ta leme nje dite te na iki,
teper te rinj jemi te rrojme me kujtime...
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sat Mar 21, 2009 11:33 am

-Vlera e jetes nuk qendron tek gjatesia e diteve ,por tek perdorimi qe i behet:mudn te jetohet shume gjate por shume pak_Michael De Montaigne

-Pyesni veten ne jeni te lumtur dhe do te pushoni se qeni_John Stuart Miller

-Kush nuk e njeh te verteten eshte vetem nje budalla,por kush duke e njohur e quan genjeshter eshte keqberes_Brecht
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sat Mar 21, 2009 11:34 am

-Ka persona qe dine ēdo gje ,e per fat te keq eshte ēdo gje qe dine_Oscar Wild

-Dyshimi nuk eshte i kendshem,por siguria eshte qesharake.Vetem budallenjte jane te sigurteper ate qe thone_Voltair
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Sat Mar 21, 2009 6:07 pm

Lumturia me e lart e jetes esht bindja qe te tjeret te duan - shkeputur nga libri Te Mjeret
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sat Mar 21, 2009 6:17 pm

-Te dyshosh tek vetja eshte shenja e pare e inteligjences

-I menēuri di cfare thote,budallai thote ate qe di
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Sat Mar 21, 2009 6:25 pm

Sami

Frasheri.

1. Ato c ka di nje njeri ne krahasim me ato c ka nuk di , jane kurregje.

2. Fjalet e keqedashesit

jane si qymyri, qe edhe po s te dogjen , te nxijne.

3. Gabimet qe harrohen, perseriten.

4. Pema me e embel

eshte ajo qe vjel me duart e tua.

5. Peri i ngaterruar nuk zgjidhet me ngut.

6. Per te qene i lumtur nuk duhet

vetem te dish, por edhe te duash.

7. Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e

tij.

8. Njeriu qe te behet edhe me i zoti nuk duhet te harroje edhe ato qe ka mesuar.

9. Nje pune e bukur eshte

me e dobishme se njemije fjale te bukura.

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sun Mar 22, 2009 7:51 am

*Kur jemi te sigurte qe kemi te drejte,nuk ka nevoje qe te diskutosh me ata qe e kane gabim_Georges Wolinski

*Eksperienca eshte mesimi me i veshtire.Ne fillim te ben provimin,e pastaj e shpjegon

*Eshte me e veshtire te besh te besohet nje e vertete se sa nje mije genjeshtra-
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sun Mar 22, 2009 7:55 am

*jepu te gjitheve veshet e tu,e pak personave zerin tend-W.Shakespeare

*Eshte e pamundur te njohesh njerezit pa njohur ne fillim forcen e fjaleve-S.freud

*Deti i qete nuk e ben te afte marinarin-thenje afrikane

*Me mre te heshtesh e te besh sikur je budalla,se sa te flasesh e te heqesh ēdo dyshim
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sun Mar 22, 2009 8:00 am

*Eshte e kote te kesh frike ate qe nuk mund te evitohet-thenie latine

*Vetmia eshte per shpirtin ajo ēka ushqimi eshte per trupin-Seneca

*Arsyeja e pasioni jane timoni e barka e shpirtit tone lundrues-Gibran

*Eshte e sinqerte dhimbja e atij qe qan ne heshtje
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sun Mar 22, 2009 8:04 am

*Largesia zvogelon objektet perpara syve por i zmadhon ne mendimet-A.Schopenhauer

*Duaje ate ēka te ben te lumtur,por mos duaj lumturine tende-Gustav Thibon

*Fjalet komunikojne mendimin,toni i fjaleve emocionin-W.Pound
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Mon Mar 23, 2009 2:25 am

un giorno credi di essere giusto e in un altro ti svegli e devi cominciare da zero
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Mon Mar 23, 2009 7:05 am

*Per dashuri te trendafilit,durohen edhe gjembat

*zemra ka arsye ,qe vete arsyeja nuk i njeh-Pascal

*Dashuria eshte poezia e ndjenjave.O eshte sublime o nuk eshte.Kur ekziston ,eshte pergjithmone e rittet ēdo dite e me shume-Honore De Balzak

*Qe dashuria eshte ēdo gje ,kjo eshte ēdo gje qe dime per dashurine-E.Dickson
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Mon Mar 23, 2009 1:47 pm

Ne qofte se jeta nuk te ofron nje loje qe ja vlen ta lush, atehre krijo vete nje te tille. Anthony

D'Angelo

Nese thua ate c ka deshiron duhet te degjosh dhe ate c ka nuk deshiron. Hegeni


. Nėse diēka mund tė shkojė mbrapshtė, rregulloje atė!


2. Kur ke zgjedhje-Merri tė dyja!
3. Shumė projekte ēojnė nė shumė suksese.
4. Fillo nė pikėn mė tė lartė dhe

krijo rrugėn tėnde pėrpjetė
5. Bėre simbas librit ... por bėhu autor!
6. Kur tė detyrohesh tė bėsh kompromis, kėrko

mė tepėr.
7. Nėse nuk mund t`i rrahėsh, bashkoji, mandej rrahi.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Mon Mar 23, 2009 1:49 pm

1. If anything can go wrong, Fix it!
2. When given a choice-Take both!
3. Multiple projects lead

to multiple successes.
4. Start at the top then work your way up.
5. Do it by the book... but be the author!
6.

When forced to compromise, ask for more.
7. If you can“t beat them, join them,then beat them.
8. If it“s worth doing,

it“s got to be done right now.
9. If you can“t win, change the rules.
10. If you can“t change the rules, then ignore

them.
11. Perfection is not optional.
12. When faced without a challenge, make one.
13. ØNoØ simply means begin

again at one level higher.
14. Do not walk when you can run.
15. Bureaucracy is a challenge to be conquered with a
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Thu Mar 26, 2009 3:20 pm

Shoqėria
Eshtė aftėsi e njeriut t'i kufizojė qejfet nė pėrmasa normale dhe me mish e shpirt fi kushtohet ēėshtjes sė pėrparimit tė shoqėrisė.
H.Sulejmani


Kur ėshtė e fortė mendja, trupi ėshtė plot ndjenja.
Shekspiri


Pa shpenzime as lind e as vdes njeriu.
Gorki


Ndarja paraqet filiimin e lindjeve tė kujtimeve.
DaliKush nuk e di cili jam unė, le tė mos mė japė kėshilla
Sofokliu


Asgjė nuk japim rnė me bujari se kėshillat.
La Roshjuko
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Fri Mar 27, 2009 12:16 am

• Goja kalon kufirin, demin e paguan mendja.

• Ai qe pelqen veten e tij, nuk pelqehet nga askush.

• Hipokrizia eshte helmi me i rrezikshem.

• Mos u tremb nga shuplaka e mikut, duhet te kesh frike nga levdata e armikut.

• Peri i ngateruar, nuk zgjidhet duke u ngutur.

• Genjeshtra s’mund ta mund kurre, te verteten. Rruga e ngushte rrotullohet e rrotullohet e perseri ne rruge te madhe del.

• Zemra eshte nje astrolog qe nuk gabon asnjehere ne zbulimet qe ben.

• Fjala e keqdashesit eshte si qymyri: edhe kur nuk djeg sendin qe e prek, e nxin ate

• Vlera e zjarrit kuptohet ne ditet e dimrit, dhe ajo e bores ne ditet e veres.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Sat Mar 28, 2009 2:28 am

Gjeja me e tmerrshme nuk eshte ti copetosh zemrat por e kunderta : ti shnderrosh ato ne gure.
--Oscar Wilde--
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga ketrusha prej Sat Mar 28, 2009 2:30 am

Injoranca paraqitet ne keto forma:
Te mos dish
Te dish gabim ate qe di
Te dish gjera qe nuk kane vlere.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga so prej Sun Mar 29, 2009 3:23 pm

*Po nuk u turbullua, nuk kthjellohet

*Kėnga pėr darkė, brenga pėr drekė.

*Kullote dhinė tė tė mbushė kusinė

*Kur s'ke mbjellė, s'ke ēfarė korr

*Kur s'ke punė luaj derėn

*Kush kėrkon pulėn, ha edhe vezėn
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenie

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi