Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga NIKO prej Mon Mar 30, 2009 9:59 pm

ncuq, dajaku maron pun shpejt. :q-:
------------------------------
avatar
NIKO
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 357
Ditelindja Ditelindja : 26/06/1983
Mosha Mosha : 35
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 11
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 373
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 27/12/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga ketrusha prej Tue Mar 31, 2009 12:41 am

NIKO shkruajti:ncuq, dajaku maron pun shpejt. :q-:

eh ce don ti nje dajak te mire
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga so prej Tue Mar 31, 2009 1:28 pm

NIKO shkruajti:kto gocat e sotme s`kan pik respekti per vjerren!! Keni gjet shesh ene e boni pershesh, masanej thoni qe s`ka ma burra. :q-: :q-:

ketu ke te drejte ,,s'ka me burra, se nuk e dine ne te rrine ne preherin e nenes apo pas fustanit te gruas,tregojani vendin te dyjave e do te shohesh qe dhe sherret do te shuhen cheers
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga Piktor prej Tue Mar 31, 2009 8:14 pm

Ne fakt une kam pervoje personale. Kur shoh shume italiane qe ēuditen dhe mbesin te mahnitur me ceremonite e dasmave shqiptare kur shohin qe nusja del duke qare dhe qe e shoqeron deri tek shtepia e dhendrrit.
Ne qe jemi shqiptare e kuptojme kete tradite si nje ndarje e nje vajze qe le shtepine e te jatit dhe shkon tek ajo e burrit. Kjo sepse i dhimbsen familjaret. Megjithse duket paradoksale e verteta thote qe vajza len ne shtepi te huaj dhe shkon ne shtepi te vet. Por tek ne egziston perkrah tradites akoma ajo lidhje e forte dashurie per femijen me shtepine e vet.
------------------------------
avatar
Piktor
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Pisces Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 327
Ditelindja Ditelindja : 07/03/1972
Mosha Mosha : 46
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 6
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 50
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 26/04/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga ketrusha prej Wed Apr 01, 2009 1:13 am

so shkruajti:
NIKO shkruajti:kto gocat e sotme s`kan pik respekti per vjerren!! Keni gjet shesh ene e boni pershesh, masanej thoni qe s`ka ma burra. :q-: :q-:

ketu ke te drejte ,,s'ka me burra, se nuk e dine ne te rrine ne preherin e nenes apo pas fustanit te gruas,tregojani vendin te dyjave e do te shohesh qe dhe sherret do te shuhen cheers

hahaha...u shkriva duke qesh.. Very Happy
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga NIKO prej Sat Apr 11, 2009 12:25 am

so shkruajti:
NIKO shkruajti:kto gocat e sotme s`kan pik respekti per vjerren!! Keni gjet shesh ene e boni pershesh, masanej thoni qe s`ka ma burra. :q-: :q-:

ketu ke te drejte ,,s'ka me burra, se nuk e dine ne te rrine ne preherin e nenes apo pas fustanit te gruas,tregojani vendin te dyjave e do te shohesh qe dhe sherret do te shuhen cheers
[b]
Hahahaha.... :q-: :q-: ja nje femer qe m`duket se osht dakort me sjelljen si qemoti te burrave. DAJAKU KA DAL NGA PARAJSA THONE KNEJ :B: . :-c: :F:
------------------------------
avatar
NIKO
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 357
Ditelindja Ditelindja : 26/06/1983
Mosha Mosha : 35
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 11
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 373
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 27/12/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga ketrusha prej Sat Apr 11, 2009 1:07 am

NIKO shkruajti:
Hahahaha.... :q-: :q-: ja nje femer qe m`duket se DAJAKU KA DAL NGA PARAJSA THONE KNEJ :B: . :-c: :F:

Shocked Shocked Shocked Shocked
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga mozaa prej Sat Apr 11, 2009 6:17 am

Qajn qe nuk kan shkua me heret te burri! Sad Embarassed
------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga ketrusha prej Sat Apr 11, 2009 8:14 am

hhaha e pse? lol!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga so prej Sun Apr 12, 2009 8:56 am

NIKO shkruajti:
so shkruajti:
NIKO shkruajti:kto gocat e sotme s`kan pik respekti per vjerren!! Keni gjet shesh ene e boni pershesh, masanej thoni qe s`ka ma burra. :q-: :q-:

ketu ke te drejte ,,s'ka me burra, se nuk e dine ne te rrine ne preherin e nenes apo pas fustanit te gruas,tregojani vendin te dyjave e do te shohesh qe dhe sherret do te shuhen cheers
[b]
Hahahaha.... :q-: :q-: ja nje femer qe m`duket se osht dakort me sjelljen si qemoti te burrave. DAJAKU KA DAL NGA PARAJSA THONE KNEJ :B: . :-c: :F:

jo NIKO une jam kunder dhunes,dajaku nuk zgjidh pune,mbase ju duket per momentin ju burrave por ne nuk harrojme Smile
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga ketrusha prej Tue Apr 28, 2009 12:29 am

NIKO shkruajti:. DAJAKU KA DAL NGA PARAJSA THONE KNEJ :B: . :-c: :F:

kush ta tregoi kete perralle?
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga so prej Tue Apr 28, 2009 6:12 am

tipike e djemve shqiptare ketrushe...nuk e di deri ku do ti qoje ky mendim SadSadSadSad
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga ketrusha prej Tue Apr 28, 2009 12:30 pm

so shkruajti:tipike e djemve shqiptare ketrushe...nuk e di deri ku do ti qoje ky mendim SadSadSadSad

eri sa ti dalin nje vajze qe ka me ja ba 8 me 2 pastaj i ulet hunda
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga so prej Tue May 05, 2009 2:04 pm

ketrusha shkruajti:
so shkruajti:tipike e djemve shqiptare ketrushe...nuk e di deri ku do ti qoje ky mendim SadSadSadSad

eri sa ti dalin nje vajze qe ka me ja ba 8 me 2 pastaj i ulet hunda

hahahah... Very Happy Very Happy Very Happy
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga Shitsi prej Fri Jun 12, 2009 3:11 pm

ka 99 arsye pse qajn vajzat,,,kjo varet nga tipi i femres,,dikush qan nga gezimi,,dikush nga frika,,dikush nga tradita e te qarit ne dasem,,,etj etj,

por nuk duhet te qash kur martohesh,,,me mir esht te qeshesh!!!
------------------------------
avatar
Shitsi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 44
Ditelindja Ditelindja : 01/02/1983
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : Pas Horizontit
Hobet Hobet : Shes
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 67
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 12/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga aspX prej Sat Jun 13, 2009 9:59 am

qajn se nuk e dinn se sa mir Oshtt te MartOhesh :p , nje Grua e kOm ndegju tha se : nqOft se dO isha martuar tani kurr nuk dO qaja
------------------------------
avatar
aspX
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Virgo Goat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 3
Ditelindja Ditelindja : 29/08/1991
Mosha Mosha : 26
Vendodhja Vendodhja : DreniCė e kuQe..
Hobet Hobet : rap lyrics
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 1
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 6
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 12/06/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.eagle-forum.gogoo.us

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga ketrusha prej Wed Jun 17, 2009 11:18 am

Shitsi shkruajti:ka 99 arsye pse qajn vajzat,,,kjo varet nga tipi i femres,,dikush qan nga gezimi,,dikush nga frika,,dikush nga tradita e te qarit ne dasem,,,etj etj,

por nuk duhet te qash kur martohesh,,,me mir esht te qeshesh!!!
ka qene dikur tradite me qajt dhe eshte akoma ne disa vende por normale me mire me qesh se sot nuk te marton kush me force Very Happy
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga NIKO prej Sat Nov 28, 2009 1:01 am

ketrusha shkruajti:
ka qene dikur tradite me qajt dhe eshte akoma ne disa vende por normale me mire me qesh se sot nuk te marton kush me force Very Happy

Ty kena per t`martu me zor, se po ta lam n`dor tate as qe ke per tu martu! No :-c:
------------------------------


Edituar pėr herė tė fundit nga NIKO nė Sat Nov 28, 2009 10:59 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
NIKO
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 357
Ditelindja Ditelindja : 26/06/1983
Mosha Mosha : 35
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 11
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 373
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 27/12/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga ketrusha prej Sat Nov 28, 2009 1:02 am

he he ti erdhe dreq e ::d:: ::-
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lota!

Mesazh nga bukovēi prej Sun May 29, 2011 2:06 pm

Vajza kjan kur martohet se nuk din ēka kame gjet kur t'shkoj atje
------------------------------
avatar
bukovēi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Capricorn Tiger
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4
Ditelindja Ditelindja : 25/12/1938
Mosha Mosha : 79
Vendodhja Vendodhja : Malėsija
Hobet Hobet : Bukovēi
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 4
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga anarki-94 prej Tue Aug 16, 2011 5:14 pm

te na e thone vjzat kete se ne se dime fare
------------------------------
avatar
anarki-94
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Virgo Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4
Ditelindja Ditelindja : 16/09/1994
Mosha Mosha : 23
Vendodhja Vendodhja : gr city dihet ajo
Hobet Hobet : peshkimi i gocabe ahhahhhahha
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 6
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 15/08/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga Belisa prej Tue May 15, 2012 12:33 pm

Sepse eshte tradit e jona
------------------------------
avatar
Belisa
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Cancer Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33
Ditelindja Ditelindja : 21/07/1984
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Aty ku mė pėrshtatet
Hobet Hobet : Mė pėlqen tė zbuloj gjėra t'reja
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 1
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 36
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 15/05/2012

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajne vajzat diten e dasmes?

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi