Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Mesazh nga ketrusha prej Tue Mar 17, 2009 2:41 am

Pershendetje te gjitheve !!!!
Shpesh here Meshkujt , vihen perpara dilemave...Te mbajne anen e nuses apo te nenes... Pse duhet te jete keshtu???? Zemra e djalit ka dy poste diferente per te dyja(sepse lloji i dashurise dhe i ndjenjes eshte i ndryshem)...
Pse ato mendojne qe ka vec nje dhe mundohen kush ka pjesen me te madhe????
Po nuset a nuk e mendojne valle , qe neser do jene edhe vete nena.. dhe si do te ndiheshin ,kur cuni i tyre te merte krahun(te degjonte) e nuses se tij ...si nena dikur Mendoj se eshte nje goxha kontradikt dhe xhelozi pa shkaqe reale..
Si mendoni ju , duke qene se mund ta kendveshtroni nga te gjitha anet...Si Burre...Si Grua apo Nene.......
Kur dikush nuk behet gjalle ...Ateher perdorin nje shprehje ...:Te gjent ca te mendon nusja dhe jo nena........Pra nena kur si vjen i biri ,, direkt nga meraku i shkon mendja tek ndonje e keqe (aksident etc) Ndersa nuses i shkon mendja semo po e tradheton me ndonje tjeter.....Cifti IDEAL, (pra besim dhe respekt maksimal midis te dy partnereve) Eshte ateher kurr edhe nusja te mendoj si vjerra......

Zemra e Nenes
Na ishte nje djale,nje sylesh
Qe donte njeren ,por ajo s e desh
Me sill per qenin -i thote ajo
Zemren e nenes-ne me do!

Shkon te nena dhe e vret
I merr zemren dhe kercet
Tek vraponte ngec dhe bije
Zemra rrokulliset perdhe

Ben ta kape por zemra shket
Degjon zemren qe i therret
Zemra thoshte me vajtim:
Mos u vrave biri im?
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Mesazh nga so prej Tue Mar 17, 2009 6:58 am

sepse eshte xhelozia,femrat e kane ne natyre ,duan te jene te parat ne cdo gje,e shohin cdo gje si nje gare,zilia...por gjerat do te shkonin me mire nese djali i sqaron njehere e mire te dyja rolet,sepse shumica behen konfuz para ketyre fenomeneve
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Mesazh nga ketrusha prej Tue Mar 17, 2009 12:41 pm

ke te drejte so...eshte xhelozia e nuses qe djali ndoshta don me shume nenen se sa mua...
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Mesazh nga ToolChee prej Thu Mar 19, 2009 9:16 am

DJEMTT duhet te pergjigjenn ketu se per ne femnatt dihet qee osht Nenaa okii
------------------------------

ToolChee
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Libra Monkey
Numri i postimeve Numri i postimeve : 511
Ditelindja Ditelindja : 08/10/1992
Mosha Mosha : 25
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 318
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 28/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Mesazh nga toniweb prej Fri May 22, 2009 7:54 pm

Me sa kuptoj behet fjale ne nje rast kur ka kontradite midis nuses dhe vjerres,une do mbaja anen e asaj qe ne ate rast me duket mua e drejte,pasi me vertete nusja eshe shoqja e jetes tende,por dhe nena eshte ajo qe te ka sjelle ne jete!!!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Mesazh nga NIKO prej Tue Jul 28, 2009 9:27 am

Nena natyrisht, sepse osht vetem 1. Nuse ka plot.
Me nusen ndahesh per shum gjona. Me nenen jo.


Dua t`ju kujtoj dicka femrave ne kte rast.
Ato nuk duhet te harrojne se jane vete ato qe kalojne neper kto faza
dhe te mos vene te tjeret ((neve d.m.th :-c: )) ne mes dy zjarresh.
D.m.th jane te destinuara per te qene edhe bashkeshorte edhe nena,
prandaj ne radh te pare duhet te dine ato vete se c`fare kerkojne
dhe te mos konkurojne aq shume ndermjet tyre per te na fituar.
HAHAHAHAHAHAAAA..... :q-: :q-: Sa t`mir qe jena mer jahu!!
------------------------------
avatar
NIKO
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 357
Ditelindja Ditelindja : 26/06/1983
Mosha Mosha : 35
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 11
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 373
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 27/12/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Mesazh nga Morena prej Mon Nov 02, 2009 11:16 am

Te dyja jane shume te rendesishme per jeten e ne jeten e nje mashkulli si nena ashtu edhe nusja,secila ka vendine vet.Gjithsesi mbetet fakti se varet nga nenat por varet dhe nga nuset, eshte djali ai qe duhet te shohe sjelljen e nenes karshi nuses dhe anasjelltas e pastaj ti japi vendin e caktuar te dyjave.
------------------------------
avatar
Morena
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Sagittarius Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 16
Ditelindja Ditelindja : 09/12/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Greqi
Hobet Hobet : Muzik,letersi,not
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 30
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/10/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.shoqeriajone.com/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nena apo nusja?..pse jo nena dhe nusja?

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi