Sa kushton?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sa kushton?

Mesazh nga ketrusha prej Tue Mar 17, 2009 2:00 am

Une nuk jam nje trup me nje shpirt, jam nje shpirt me nje pjese te dukshme qe quhet"trup".Ne ditet e fundit, ky shpirt ka qene teper i pranishem, edhe pse nuk e prisja. Nuk me thoshte asgje, nuk me kritikonte, nuk kishte meshire per mua: vetem me veshtronte.
Sot e kuptove pse ndodh gjithe kjo: prej kohesh nuk mendoj per dicka te quajtur "dashuri". Ndjej qe dashuria po me iken duarsh, sikur mos te kishte me per mua te njejtin kuptim. Por nqs nuk do te mendoj per dashurine, nuk do jem asgje.
Kur u ktheva diten tjeter ne Copacabana te gjithe me shikonin me respekt - me sa kuptova, shume vajza punojne per nje nate dhe nuk kthehen me. Kush zgjedh te ece perpara kthehet ne nje lloj aleateje, sepse mund te kuptoj veshtiresite dhe motivet ose me mire te them mungesen e motiveve qe e kane bere te zgjedh kete pune.

Te gjithe meshkujt - te shkurter apo te gjate, arrogant ose te ndrojtur kane dicka te perbashket: hyjne ne lokal plot frike. Ata me te pasigurtet e fshehin friken duke folur me ze te larte. Me te dobtit kapen pas pijes duke shpresuar qe kjo ndjenje e padeshirueshme te zhduket sa me pare.
Kane frike nga cfare? Ne fund te fundit jam une ajo qe duhet te dridhet. Jam une qe dal, shkoj ne vende te panjohura, nuk kam nje force te madhe fizike.
Meshkujt jane te cuditshem!! Mund te rrahin, bertasin, mund te kercenojne, por kane nje frike te cmendur perpara grave. Ndoshta jo te gruas qe kane martuar; megjithate ka gjithmone nje grua qe i tmerron e i perdor per kapricot e saj.

Duke lexuar monologun me siper, vetekuptohet ideja e temes. Prostitucioni.
Ajo qe me mahnit tek keto vajza eshte forca me te cilen kapercejne pengesat, forca me te cilen pranojne te shkojne me nje te panjohur. Nje force qe mposht gjithe pasigurine e ketyre koheve, ku respekti per qeniet njerezore nuk njihet me.
Cfare mendoni ? Si e kuptoni nje zgjedhje te tille? Do te dashuroheshit me nje prostitute?

Ju mirepres!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kushton?

Mesazh nga NIKO prej Wed Nov 25, 2009 12:54 pm

Po ti, si mendon?lol!
Nuk ka noj gje per te t`mahnitur Ketrushe, sepse shumica e atyre vajzave detyrohen me dhune qe te ushtrojne ate "profesion" dhe zakonisht detyrohen nga burrat! Prandaj ai monolog qe ke shkruar ti me siper, per mendimin tim eshte shume larg te vertetes.
Per sa i perket meshkujve qe i frekuentojne keto vajza, mendoj se gjerat jane fare te thjeshta. Thjesht kryejne nje xhest te nevojshem nga ana natyrore dhe e bejne me keto femra kundrejt nje pagese per te mos patur me pergjegjsi ndaj saj. (perjashtohen rastet e manjakeve seksuale dhe te cmendurve te ndryshem) Rolling Eyes
------------------------------
avatar
NIKO
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 357
Ditelindja Ditelindja : 26/06/1983
Mosha Mosha : 35
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 11
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 373
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 27/12/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi