C'mendoni per shkollat private ne shqiperi?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

C'mendoni per shkollat private ne shqiperi?

Mesazh nga ketrusha prej Tue Mar 17, 2009 12:39 am

mendime..
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per shkollat private ne shqiperi?

Mesazh nga toniweb prej Thu Mar 19, 2009 11:01 am

jam i mendimit qe gjithe keto universitete qe sot po dalin ne shqiperi,kryesisht ne tirane nuk jane gje tjeter vecse bastardimi i se ardhmes se nje kombi pasi mbi 80% i universitete private ncjerrin nga bankat persona te pa kualifikuar ose te pa shkolluar por qe e marrin shkollen pasi kan paguajtur dhe ne nje te neserme keto persona qe mbarojne shkollen ne kete menyre do kerkojne vende pune poste etj etj dhe per me teper ne nje vend i vogel si Shqiperia ka kaq shume universitete sa qe edhe pak dhe do behen me shume universitete sesa kopshte Very Happy por eshte nje tjeter anomali shqiptare te cilen qeveria mbyll nje sy pasi kam mar me miljona euro per te licenzuar keta universitete dhe sot nuk ben dot gje!

une jam i mendimit qe universitetet private duhet te jene por te jene komplementar ndaj universitetit te tiranes dhe jo te shtohen sic shtohen pallatet ne tirane!!!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per shkollat private ne shqiperi?

Mesazh nga so prej Thu Mar 19, 2009 4:41 pm

toniweb shkruajti: mbi 80% i universitete private ncjerrin nga bankat persona te pa kualifikuar ose te pa shkolluar por qe e marrin shkollen pasi kan paguajtur

i sakte ky vezhgim...thuaj me keq dalin se c'hyjne :-(
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per shkollat private ne shqiperi?

Mesazh nga NIKO prej Tue Jul 28, 2009 10:00 am

Nigjova se nje universitet privat n`Tiron u ofronte prinderve t`studenteve
te saporegjistruar se mund ti conin femijet e tyre direkt ne vit te dyt sepse pronaret e universitetit ishin
miq me ministrin e arsimit. Preteksti ishte se s`kishte cu duhej studenteve viti i pare dhe se ishte thjesht humbje kohe. :q-: :q-:
He c`heqin prindrit e shkret thuaj, paguajn per te mbaruar shkollen e femijeve. Paguajne me pas per tu siguruar atyre nje vend pune
ne administratat shteterore. Pastaj ne te tjeret ankohemi se sherbimet e administrates ne atdhe jan per faqe t`zez!
E si t`mos jene???? :-c:


Kisha ene i pytje tjeter.
A i njef njeri dipllomat qe meren nga kto universitete???
------------------------------
avatar
NIKO
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 357
Ditelindja Ditelindja : 26/06/1983
Mosha Mosha : 35
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 11
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 373
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 27/12/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per shkollat private ne shqiperi?

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi