A E DIJE SE....

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A E DIJE SE....

Mesazh nga so prej Fri Mar 06, 2009 12:58 pm

-Normalisht ,nje person qesh 15 here ne dite

-Personat inteligjent kane me shume zink e baker tek floket

-Libri i pare shkruar me makine shkrimi ishte "Tom Sawyer

-xhupat antiplumb,daljet kunder zjarrit,stampueset lazer dhe pastueset e xhamave te makinave kane nje gje te perbashket:jane shpikur nga gra.

-Prinderit me te rinj te te gjithe kaherave kishin 8 e 9 vjeē,dhe kane jetuar ne Kine ne 1910
-Shteti me perqindjen me te madhe te personave qe ikin ne pune ne kembe eshte Alaska

-Lartesia e piramides se Keopes eshte saktesisht ne nje te milionten e disatnces qe ndan Token nga Dielli.

-Krokodili nuk arrin ta nxjerr gjuhen jashte

-Zemra e nje karkaleci deti eshte tek koka

-eshte e pamundur te teshtihet me syte hapur
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A E DIJE SE....

Mesazh nga ketrusha prej Tue Mar 17, 2009 1:47 pm

so shkruajti:

-eshte e pamundur te teshtihet me syte hapur

nuk e dija dhe se kisha vene re...
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A E DIJE SE....

Mesazh nga so prej Wed Mar 18, 2009 7:26 am

-Gjethet me te medha i ka nje lloj palme e quajtur "RAFIA",rritet ne brigjet e lumit Amazon.Gjethet e saj te blerta kane gjatesi deri ne 22 m dhe gjeresi deri ne 12 m,kurse bishtin e gjethes e ka 5 m te gjate

-Druri qe mban rekordin e trashesise ne bote eshte "Baobabi"i cili gjendet ne Tan-ganike me moshen rreth 30shekuj.Ky dru ,perimetrin e trungut e ka 47 m,lartesia 22 m,ndersa perimetri i kurores eshte 145 m

-ne trupin e njeriut ka rreth 656 muskuj.Disa prej tyre jane 38 cm,e disa mezi arrijne nje milimeter

-Maja me e larte ne bote eshte Everesti me 8882 m,gjendet ne Nepal.

-Lumi me i gjate ne bote eshte nili me gjatesi 6.671 km,qe gjendet ne Afrike.

-Malet me te larta te Ballkanit jane Alpet e Shqiperise dhe kane 13 maja me mbi 2.500 m lartesi dhe siperfaqe 2.240 km2.

-Me 1560 kirurgu francez Ambrauz Pare i pari beri gjymtyret artificiale te njeriut
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A E DIJE SE....

Mesazh nga so prej Mon Mar 30, 2009 6:48 am

- Leopardi arrin shpejtesin maksimale tė vrapimit 96Km nė Orė

- Ne Zelanden e re jetojne 7 milion njerez e 70 milion dele

-Njeriu mė i gjatė ka qenė 2.72 m.

-Njeriu me i shendosh eshte 884 kile.

-Njeriu eshte me i gjate ne mengjes se gjate dites sepse mes vertebrave ndodhet disku intervertebral qe gjate nates hidratohet dhe ze me shume hapesire..

-rekordi i nje atleti ne vrapim ishte 10,3 sec ne 100m dmth 1 sec 10m i ka vrapuar

-Shpejtesia e drites eshte 300.000 km/s.Drita nga dielli deri ne toke arrin per afro 8min e 20 sekonda.

-Trupi me i madh i nje breshke edhe gjetur 10mdhe e gjere 5m

-Breshkat jetojn deri ne 300 vjet
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A E DIJE SE....

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi