Itali, miratohet ligji: Mjeket te spiunojne klandestinet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Itali, miratohet ligji: Mjeket te spiunojne klandestinet

Mesazh nga toniweb prej Sat Feb 07, 2009 6:53 pm

Senati italian votoi nje projektligj qe i detyron mjeket te spiunojne pacientet klandestine qe shkojne ne spital per kurim. Me 154 vota pro dhe 114 kunder ligji qe po shkakton polemika, u kalua ne senat dhe tani do te shkoje edhe ne dhomen e deputeteve. Mes klauzolave, pervec asaj te denoncimit te klandestineve nga mjeket, ne kete ligj perfshihet edhe vendosja e nje takse deri ne 200 euro per lejen e qendrimit.

Entuziazmit te Liges se Veriut i kunderpergjigjet opozita italiane me deklarata te ashpra, qe e quajne ligjin te turpshem dhe antinjerezor. Kjo ide e mjekeve police tha Valter Veltroni i Partise Demokratike, eshte raciste. Te tjera forca opozitare i nxisin mjeket ta kundershtojne ligjin.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Itali, miratohet ligji: Mjeket te spiunojne klandestinet

Mesazh nga edo prej Sat Feb 14, 2009 8:42 pm

u bene dhe keta racista me keq se greket
------------------------------
avatar
edo
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 12
Ditelindja Ditelindja : 30/07/1966
Mosha Mosha : 51
Vendodhja Vendodhja : athine
Hobet Hobet : sporti muzika
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 31/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Itali, miratohet ligji: Mjeket te spiunojne klandestinet

Mesazh nga so prej Sun Feb 15, 2009 4:33 pm

vertet nje absurditet,,edhe sa ligje te tjera ndaj extrakomunitarve do te behen,kjo do te eshte pyetja....
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Itali, miratohet ligji: Mjeket te spiunojne klandestinet

Mesazh nga toniweb prej Sun Feb 15, 2009 5:37 pm

SA TE JETE LEGA NORD NE PUSHTET DO TE BEHEN POR E BUKURA ESHTE QE KY LIGJ NUK NDIHMON ASPAK KONTRASTIMIN E KLANDESTINITETIT SIC THOTE LEGA MIR PO JANE AQ TE ZGJUTE SA SE KUPTOJNE!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Itali, miratohet ligji: Mjeket te spiunojne klandestinet

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi