Braun: Banka Botėrore dhe FMN "tė reformohen"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Braun: Banka Botėrore dhe FMN "tė reformohen"

Mesazh nga etc prej Sun Feb 01, 2009 1:39 pm

Kryeministri britanik, Gordon Braun, u ka bėrė thirrje liderėve tė tjerė botėrorė tė nisin tė mendojnė pėr reformimin e institucioneve financiare ndėrkombėtare, pėr tė parandaluar pėrsėritjen e rrethanave qė shkaktuan krizėn aktuale financiare. Gjatė njė paneli nė Davos tė Zvicrės, Braun vėrejti: "Duhet tė jemi mė largpamės dhe mė kreativė. Po kėrkojmė tė ndėrtojmė njė shoqėri globale. Por na nevojiten institucione efektive dhe ato institucione qė kemi krijuar para 60 vjetėsh nuk vlejnė mė".
------------------------------
avatar
etc
Antar i Rregullt
Antar i Rregullt

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Libra Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 90
Ditelindja Ditelindja : 08/10/1984
Mosha Mosha : 33
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 11
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 11/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi