Bush, asnje zemerim ndaj aktit te gazetarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Bush, asnje zemerim ndaj aktit te gazetarit

Mesazh nga etc prej Wed Dec 17, 2008 7:05 pm

.Presidenti amerikan Xhorxh Bush nuk ka ndjenja zemerimi ndaj gazetarit irakian, qe e qelloi me kepuce gjate konferences se shtypit ne Bagdad. Kete e deklaroi zedhenesja e Bush, Dana Berino.

Perino tha se Bush besonte se sistemi irakian i drejtesise do te vendoste ndeshkimin e duhur per sulmin ndaj tij.

Presidenti nuk pesoi asnje demtim per shkak te reflekseve te mira, kur Muntadar al-Zaidi i dha “puthjen e lamtumires”.

Nderkaq, ushtria irakiane i pergenjeshtroi deklaratat e vellait te gazetarit te bera per BBC-ne se ai ishte keqtrajtuar dhe rrahur gjate qendrimit ne burg, si dhe kishte thyer nje krah, disa kocka dhe kishte gjakrrjedhje te brendshme.

Sipas nje zedhenesi te Keshillit te Larte Juridik te vendit, gazetari do te gjykohet per tentative vrasjeje dhe mund te denohet me 15 vjet burg.

Nderkaq, ofertat ne vendet arabe per te blere kepucet qe u hodhen ndaj Bush, kane arritur deri ne 10 milione dollare.
------------------------------
avatar
etc
Antar i Rregullt
Antar i Rregullt

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Libra Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 90
Ditelindja Ditelindja : 08/10/1984
Mosha Mosha : 33
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 11
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 11/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi