E pergjitheshme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

E pergjitheshme

Mesazh nga edo prej Thu Nov 06, 2008 7:38 pm

:F: Si mund ti ndihmojme femijet e emigranteve te mesojne gjuhen dhe historine e Shqiperise.
------------------------------
avatar
edo
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 12
Ditelindja Ditelindja : 30/07/1966
Mosha Mosha : 51
Vendodhja Vendodhja : athine
Hobet Hobet : sporti muzika
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 31/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pergjitheshme

Mesazh nga so prej Sat Nov 08, 2008 9:11 am

pershendetje Edo!

une do te thoja qe menyra me e mire per te mos harruar gjuhen tone eshte qe te flitet shqip te pakten branda ambientit familjar,te tregohet sa me shume se si funksionojne gjerat ne Shqiperi ne menyre qe tek femijet te ngjallet interesi,te lexojne ne shqip edhe libra artistik.
mendoj qe nuk eshte nje menyre e keqe kjo
gjithe te mirat
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pergjitheshme

Mesazh nga toniweb prej Sat Nov 08, 2008 10:54 am

Edhe une jam i mendimit qe per femijet qe rriten jashte shtetit pra me nje gjuhe dhe kulture ndryshe,detyra ose obligimi moral bie mbi prinderit pasi jane ata qe ne nje fare menyre vendosin nese femija te flase shqip apo jo ne te ardhmen(di shembuj te ndryshem ketu ne itali te femjeve shqiptare te cileve ju flitet vetem italisht pasi prinderit edhe ne shtepi flasin italisht me te)
Pastaj menyra per te mesuar gjuhen jane te shumta,ajo qe ka rendesi eshte qe te jete vullneti i mire i prinderve qe mos te lejne femijet e tyre ne te ardhmen edhe pse Jane Shqiptare te mos dine gjuhen e tyre Meme!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pergjitheshme

Mesazh nga ketrusha prej Thu Apr 02, 2009 11:03 pm

edo shkruajti::F: Si mund ti ndihmojme femijet e emigranteve te mesojne gjuhen dhe historine e Shqiperise.

nuk ke si ti ndihmosh thjesht futi ne zemer ate qe ke dhe ti ne zemer qe i vogel dhe ai i kupton gjerat..duhet t flitet gjuha e memes qe i vogel dhe ti flasesh pr femijerine tende prsh dhe per historine,dhe ai qe i vogel i kupton ca gjera qe i mban brenda vetes dhe nuk i harron..dhe keshtu trashegohet me gjithe brezat
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pergjitheshme

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi