Nxėnėsit e fillores mėsojnė kėngė pėr hashashin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nxėnėsit e fillores mėsojnė kėngė pėr hashashin

Mesazh nga toniweb prej Thu Oct 16, 2008 10:14 am

Bosnje
Prindėrit e nxėnėsve tė njė shkolle janė tėrbuar kur mėsuan se kėnga e re qė fėmijėt kishin mėsuar fliste pėr hashashin. Njė libėr i vjetėr muzikor kishte kėngėn tradicionale pėr pirjen e kanabisit. “La Cucaracha”, njė kėngė popullore e luftės civile nė Meksikė, flet pėr njė kacabu qė nuk mund tė ecė, pėr shkak tė gjithė marijuanės qė ka tymosur. Por skandali shpėrtheu nė Bosnjė dhe Hercegovinė kur libri i ri mėsimor iu shpėrnda nxėnėsve tė fillores. Nė tė ishte pėrkthyer teksti i kėngės sė njohur. Nėna Sanya Bolic, 38-vjeēare nga Sarajevo thotė: “Nuk mė besohet kur dėgjova djalin ta kėndojė”.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi