Angli, shteti paguan ata qė lėnė duhanin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Angli, shteti paguan ata qė lėnė duhanin

Mesazh nga toniweb prej Thu Jul 03, 2008 9:51 am

Duhanpirėsit qė duan ta lėnė duhanin por e kanė tė pamundur, qė tani e tutje do tė stimulohen nga qeveria angleze pėrmes njė iniciative tė organizatave tė shėndetit publik. Skema pilot ėshtė provuar nė Dundee dhe duhanpirėsve u ėshtė ofruar 13 paund pėr ēdo cigare tė pandezur. Autoritetet shpresojnė qė 900 duhanpirės ta lėnė duhanin si rezultat i skemės sė shpėrblimeve gjatė kėtij viti. Paratė do tė shpėrndahen brenda 12 javėve dhe pjesėmarrėsit do tė marrin pjesė nė terapitė pėr tė larguar nikotinėn nė farmacitė lokale, ku do tė bėjnė edhe testet e pėrjavshme tė karbonit qė autoritetet tė kuptojnė e kanė lėnė me tė vėrtetė apo janė pėrpjekur mė kot.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi