BE-zgjerimi, Prodi: Duhet tė integrohet edhe Ballkani

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

BE-zgjerimi, Prodi: Duhet tė integrohet edhe Ballkani

Mesazh nga toniweb prej Sun Jun 29, 2008 4:18 pm

Ish-kryetari i Komisionit Evropian, Romano Prodi ka deklaruar gjatė njė seminari tė mbajtur nė Universitetin “Zoja e Kėshillit tė Mirė” nė Tiranė, se Evropa nuk mund tė quhet e bashkuar pa pėrfshirė nė tė edhe vendet e Ballkanit. Prodi shprehu se Shqipėria duhet tė jetė e lidhur thellėsisht me tė ardhmen e Evropės. Ai e cilėsoi situatėn e Shqipėrisė si mė tė favorshmen pėr hyrjen nė BE, krahasuar me situatėn e vendeve fqinj, si Serbia apo Bosnjė Hercegovina, nė tė cilat paraqitet njė situatė mė e vėshtirė.
Romano Prodi ka komentuar edhe krizėn politike nė rajonin tonė, duke deklaruar se pėr tė ka njė zgjidhje tė gatshme. “Shqipėria ka mbajtur njė qėndrim shumė tė ekuilibruar pėr problemin e Kosovės dhe ka pėrmbushur kushtet pėr MSA-nė”, tha ish-kryeministri italian nė leksionin e tij para studentėve tė universitetit ZKM. Mė tej, krahasuar me problemet e rajonit, Prodi theksoi se Shqipėria nuk ka probleme si vendet e tjera tė rajonit, gjė e cila do tė merret parasysh nė marrjen e vendimeve tė BE-sė. (Balkanweb)
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi