Gjenerali serb Krstiq: Nė Maqedoni do tė eskalojė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gjenerali serb Krstiq: Nė Maqedoni do tė eskalojė

Mesazh nga legjenda3 prej Sun May 13, 2012 4:25 pm

13 maj- E gjithė kjo ka qėllim tė krijimit dhe formimit tė shtetit tė shqiptarėve nė territorin dhe hapėsirėn e Maqedonisė”, ka deklaruar gjenerali serb Ninosllav Krstiq, duke komentuar vlerėsimet se pas lirimit tė Ramush Haradinajt nga Haga.
Gjenerali serb Krstiq: Nė Maqedoni do tė eskalojė konflikti
Gjenerali serb, Ninosllav Krstiq,ėshtė i mendimit se do tė vijė deri te eskalimi i pėrleshjeve nė Maqedoni.

“Jemi dėshmitar se po ashpėrsohen marrėdhėniet pas arrestimit tė ekstremistėve radikal pėr shkak tė vrasjes sė pesė personave. E gjithė kjo ka qėllim tė krijimit dhe formimit tė shtetit tė shqiptarėve nė territorin dhe hapėsirėn e Maqedonisė”, ka deklaruar gjenerali serb Ninosllav Krstiq, duke komentuar vlerėsimet se pas lirimit tė Ramush Haradinajt nga Haga.

Ai ka akuzuar se prapavija e kryeministrit tė Kosovės Hashimm Thaēi, do tė shkaktojė konflikte nė veri tė Kosovės, pėr tė ruajtur pushtetin.

“Kėto forca janė ish pjesėtarėt e UĒK-sė, qė janė tė organizuar dhe veprojnė nė Kosovė, nė Maqedoninė perėndimore dhe nė Jug tė Serbisė, shkruan gazeta “Kurir”
------------------------------
avatar
legjenda3
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Scorpio Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 6
Ditelindja Ditelindja : 18/11/1982
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : tetova
Hobet Hobet : MJESHTER
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 16
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 06/05/2012

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi