Ilir Meta jep dorėheqjen

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ilir Meta jep dorėheqjen

Mesazh nga toniweb prej Fri Jan 14, 2011 5:22 pm

Dy ditė pas publikimit tė videos nė emisionin “Fiks fare” nė Top Channel zėvendėskryeministri dhe ministri i Ekonomisė, Ilir Meta ka hequr dorė nga beteja publike duke dorėzuar funksionet e tij qeveritare, me qėllim, sipas tij, pėr t’i hapur rrugė hetimeve tė Prokurorisė.
“Tė jap dorėheqjen nga detyrat qeveritare tė zėvendėskryeministrit dhe ministrit tė Ekonomisė. Lidhur me kėtė vendim i cili ėshtė tėrėsisht personal, pasi dėshiroj qė pėrpara ligjit tė paraqitem si qytetar i thjesht. Duke pasur besim tek vetja ime, integriteti im, zotit Sali Berisha, duke i paraqitur tė njėjtat argumenta, i kam njoftuar dorėheqjen time tė parevokueshme nga funksionet qeveritare”, ėshtė shprehur Meta.

Ai ka sulmuar sėrish ish-ministrin Dritan Prifti duke deklaruar se do tė nisė njė betejė tė ashpėr ligjore ndaj tij.

“Njėkohėsisht unė do tė nis njė betejė ligjore, penale dhe civile, ndaj monstrės Dritan Prifti pasi ėshtė e rėndėsishme qė nė kėtė vend tė gjithė ata qė janė tė marrė peng pėr arsye tė veprimeve korruptive, tė cilėt ja shesin shpirtin vetėm pėr tė mbrojtur pasuritė kriminale tė tyre dhe tė atij rrethi kriminal qė kanė pėrfaqėsuar apo pėrfaqėsojnė, tė mund tė guxojnė qė tė ndėrmarrin veprime tė tilla monstruoze, kriminale”, tha Meta.

Ai deklaroi se ky ishte nje vendim personal te cilin do ta paraqesė edhe nė mbledhjen e kryesisė qė do tė zhvillohet nė orėt e pasdites. Nga ana tjetėr ai deklaroi se i konfirmon zotit Berisha konsolidimin e koalicionit me qėllim pėr t’i shkuar nė fund luftės ndaj krimit tė organizuar.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi