Shqiptaret, metropol i trillimeve ne dashuri...!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shqiptaret, metropol i trillimeve ne dashuri...!

Mesazh nga ELIE prej Thu Jun 05, 2008 11:56 pm

Etnologjikisht ne si popull shqiptar kemi patur ne vete disa kritere te rigorozuara,ndaj te cilave kemi qendru shume te sinqert,dhe kemi pasur nje ndergjegjesi permanente ndaj tyre si tersi morale e zakonore.Kohet e fundit e tere rinia jone ne vend se te kualifikohet ne lemi te ndryshme dhe te ruaj traditen dhe te inkuadrohet ne nje modifikim ne progres,ajo perkundrazi eshte ka orientohet ne mostra te kqija te evropes dhe perendimit,kur e them kete e kam parasysh se si rini ne tersi jemi kopje e dukurive devijante (negative) te te huajve qe tani ndodhen ne Kosove.Kam has ne shume meshkuj, se kan kaluar naten me ate vajz,me kete,duke ndjer ne vete nje mburrje te mvetsishme duke menduar se me kete e ngrit veten ne nivelin qe ai mendon se eshte e duhure.Ka shume femra qe bukurine e trupit te tyre prej shqiptareje ua dorzojn te huajve,ngase mendojn se laverdia financiare duhet te vij nga pelhura e shtratit nga i cili ata marrin shperblime te majshme.Ndoshta per dik eshte teme tabu,por per mendimin tim me mire eshte qe te diskutojm per gjera te tilla qe pak a shume mundemi me zbute kete dukuri duke biseduar ,se sa te mirremi me poezi te ndryshme.Qellimi im ne lidhje me kete eshte se ,A me mire eshte qe me femren te cilen kalojm naten ta bejme grua tonen,apo te ndrrojm sa her te dojm....!
------------------------------
avatar
ELIE
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Monkey
Numri i postimeve Numri i postimeve : 21
Ditelindja Ditelindja : 05/06/1980
Mosha Mosha : 37
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 0
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi