Hungari, taksa mė e ēuditshme, ajo e kravatės dhe papionit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Hungari, taksa mė e ēuditshme, ajo e kravatės dhe papionit

Mesazh nga toniweb prej Fri Apr 25, 2008 9:56 am

Hungari - Ministrit tė Kulturės nė Hungari i ka lindur njė ide e shkėlqyer pėr tė mbledhur para. Ai ka nė plan tė vėrė 0.8 pėr qind taksė pėr papionėt dhe kollaret pėr tė financuar aktivitetet kulturore. “Kravatat janė krijuar nga disenjatorė, tė cilėt janė artistė dhe kėshtu disa prej fitimeve tė tyre duhet tė mbėshtesin artin dhe kulturėn nė Hungari”, tha politikani Maria Schneider. Ai shtoi: “Dizenjo e mirė tek e fundit ėshtė shenjė e kulturės, prandaj ėshtė e drejtė qė ministria e Kulturės tė pėrfitojė prej tyre. “Njerėzit sot duan aq shumė tė blejnė kravatė “Cavalli” ashtu si njė shekull mė parė donin tė blinin librat e Dikensit.
------------------------------
avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi