Dashuri pėrmes kėngėve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dashuri pėrmes kėngėve

Mesazh nga Visi prej Thu Mar 11, 2010 10:17 amErioni dhe Bertina qėndrojnė tė dy pranė njeri-tjetrit tė pėrqafuar. Ata dėgjojnė kėngėt nė sfond dhe i komentojnė ato. Erioni i kėrkon asaj qė t’i pėrkthejė disa prej tyre, pikėrisht ato qė i kėndojnė dashurisė. Bertina, ndėrsa kėndon, i pėrkthen kėngėt Erionit. Ai i kėrkon Bertinės qė tė shkruajė te dora e saj gėrmat E dhe B, ndėrsa ajo mendon se mė mirė do ishte qė secili tė shkruante gėrmėn e tjetrit. Tė njėjtėn gjė bėjnė edhe Jetmiri me Rezartėn ku ėshtė Jetmiri ai qė i pėrkthen vargjet e kėngėve Rezartės. Tė dy ciftet i shprehin dashurinė njeri-tjetrit nėpėrmjet dedikimit tė kėngėve.
Njė bisedė e vecantė pėr tė gjithė banorėt ėshtė ajo pėr provėn e javės. Ata herė pas here komentojnė se si do tė zhvillohet ajo dhe duken tepėr entuziastė kur flasin pėr tė. Ata shprehen se mezi po presin deri sa ta fillojnė atė dhe pėrvec se bisedojnė, ata edhe pėrpiqen qė tė provojnė pozicione tė ndryshme tė qėndrimit tė trupit gjatė patinazhit si dhe bisedojnė pėr veshjet qė duhet tė pėrdorin atje.
Ndėrsa bisedojnė, banorėt e mbledhur nė dhomėn e ndenjjes dėgjojnė e kėrcejnė me muzikėn e vendosur pėr ta. Ndėr tė tjera ata dėgjojnė edhe kėngėn e preferuar tė Enxhit dhe Bertina thotė me zė tė lartė se e pėrshėndet atė. Klodi e dėgjon dhe thotė se ajo po tregohet shumė false sepse kur Enxhi ishte brenda, ajo jo vetėm qė nuk iu afrua, por me disa tė tjerė, e shndėrruan figurėn e saj nė njė “gogol”. Bertina nuk reagon fare.
------------------------------
avatar
Visi
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 361
Ditelindja Ditelindja : 14/02/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : futbolli
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 663
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://WWW.FORUMISHQIP.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi