Tirane-Elbasan, Berisha prezanton projektin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Tirane-Elbasan, Berisha prezanton projektin

Mesazh nga Visi prej Thu Mar 11, 2010 10:12 amKryeministri Sali Berisha prezanton projektin teknik te rruges Tirane-Elbasan.
Shefi i qeverise, ndersa prezantoi projektin fitues nga tre te tille qe ishin ne gare, theksoi se kjo rruge do te realizohet me kater korsi dhe do te jete me tunel.

"Kostoja e kesaj rruge eshte tre here me e larte se alernativat e tjera, nderkohe qe eshte distanca me e shkurter mes dy qyteteteve. Infrastruktura mbetet fuqia e ndryshimit dhe eshte pikerisht ky projekt qe do ta fuqizoje ekonomikisht Elbasanin", u shpreh Berisha
------------------------------
avatar
Visi
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 361
Ditelindja Ditelindja : 14/02/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : futbolli
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 663
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://WWW.FORUMISHQIP.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi