Klodi dhe Olta qajnė pėr Bledin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Klodi dhe Olta qajnė pėr Bledin

Mesazh nga Visi prej Sun Mar 07, 2010 1:35 pmOlta dhe Klodi shkojė nė dhomėn e gjumit pėr tė qėndruar pak vetėm. Ata janė shumė tė mėrzitur pėr largimin e Bledit dhe kėtė gjė e shprehin edhe me fjalė, madje preken nga ky fakt e nisin tė qajnė. Olta duket sikur e mban veten mė shumė dhe pėrpiqet qė tė qetėsojė edhe Klodin. Pranė tyre vijnė edhe Ada me Eduardin. Ada u thotė se kjo ėshtė pjesė e lojės, por Klodi nuk e pranon qė njė lojė e tillė, e pistė sipas tij, tė vazhdojė ende. “Unė aktorėt e kėsaj shtėpie nuk i duroj dot”- shprehet ai me irritim duke thėnė se ka dalė ai qė nuk duhej tė dilte e kanė qėndruar ata qė luajnė. Klodi duket vėrtetė i mėrzitur pėr ndodhitė gjatė spektaklit dhe shprehet se tashmė po dalin tė gjithė aktorė e tė gjithė justifikohen se po luajnė apo se bėjnė shaka. Ai komenton edhe pėr Valonin dhe thotė se ai nuk ėshtė mė i vogėl e nuk duhet tė fshihet pas moshės qė ka, sepse ai vetė nė moshėn e tij, ka qėnė i zoti i vetes e ka marrė jetėn e tij nėn kontroll. Ai tregon se Bledi ka bėrė shumė sakrifica nė jetėn e vet e ėrmend disa prejt yre e nė rrėfim e sipėr shprehet se nė shtėpi duhet tė jesh nga jugu ose nga Kosova e tė bėsh si gangster qė tė vlerėsohesh, ndėrsa emigrantėt nuk vlerėsohen, sipas tij. Ata diskutojnė pėr tipin dhe jetėn e Bledit, ndėrsa Olta tregon momentet e fundit qė kaloi me tė tek zona e tunelit. Olta shprehet se Bledi ishte njė njeri i drejtė, ndėrsa Ada thotė se i drejti asnjėherė nuk fiton.
------------------------------
avatar
Visi
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 361
Ditelindja Ditelindja : 14/02/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : futbolli
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 663
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://WWW.FORUMISHQIP.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi