Bertina Klodit: “Ke ndryshuar sjellje”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Bertina Klodit: “Ke ndryshuar sjellje”

Mesazh nga Visi prej Sun Mar 07, 2010 1:31 pmNdėrsa qėndrojnė nė kopsht, midis Bertinės dhe Klodit hapet biseda ku pak kohė mė parė, ata kishin shkėnbyer disa fjalė pėr ushqimin. Ėshtė Erioni ai qė do tė dijė se cfarė ndodhi ekzaktėsisht dhe tė dy tregojnė versionin e tyre. Bertina shprehet se nuk i pėlqen mėnyra se si reagon Klodi, ndėrsa Klodi tregon se nuk i pėlqyen fjalėt e Bertinės nė lidhje me ushqimin dhe ndaj ai i kishte thėnė se buxheti ėshtė i tė gjithve. Bertina mendon se Klodi nuk e pėlqen atė dhe i thotė se sa herė do kenė kontakt bashkė, ai do t’i hedhė fjalė me ironi, por Klodi e sqaron se ai nuk ndikohet nga persona qė nuk e kanė qejf atė edhe pse ai rri me to. “Unė kam krijuar opinionin tim dhe atė mbaj”- thotė ai dhe shton se nėse ka ndodnjė gjė me tė ia thotė nė sy, nuk ėshtė nevoja t’i bėjė ironi. Erioni ndėrhyn dhe thotė se pėr ushqimin nuk duhet tė kapet me Klodin, por Bertina i thotė se nuk po kapet me tė pėr ushqimin, por e ka nė tjetėr vend bisedėn. Klodi insiston se nuk bėn thashetheme pėr tė dhe se cfarė ka, ia thotė nė sy. Klodi shprehet se ka vėnė re njė ndjenjė egozmi tek ajo dhe shton se pas debatit qė kishin javėn e kaluar, as njė kėrkesė pėr falje nuk mori nga ajo. Ai thotė edhe se ndoshta nuk ishte shumė e rėndėsishme arsyeja se pėrse u bė ai debat, por rėndėsi kishte xhesti i saj qė tregonte vlerėsimin ndaj tė tjerėve apo ndaj tij. Klodi shprehet se edhe ai ka qėnė krenar mė parė dhe nuk kėrkonte falje, por me kalimin e kohės kuptoi se s’mund tė sillej gjithnjė ashtu dhe tani di edhe tė kėrkojė falje. Bertina vazhdon me idenė e saj se qė pas debatit, tek Klodi ka vėnė re ndryshime nė sjlljen ndaj saj dhe reagime tė ndryshme qė tregojnė se ai nuk e pėlqen atė.
------------------------------
avatar
Visi
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 361
Ditelindja Ditelindja : 14/02/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : futbolli
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 663
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://WWW.FORUMISHQIP.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Loja e Enxhit dhe sjellja me banorėt

Mesazh nga Visi prej Sun Mar 07, 2010 1:33 pmEnxhi dhe misioni qė ajo kishte gjatė qėndrimit nė shtėpi ėshtė nėj ndėr bisedat kryesore qė zhvillohet mes banorėve. Ata janė ende tė habitur pėr lojėn e saj. olta shprehet se Bledi ka thėnė se ajo nuk i dikej konkurente. Edhe Domenika shprehet se e ka menduar kėtė gjė. hakiu mendon se banorėt e kishin kuptuar qėllimin e lojės sė saj, por jo tė ishte e infiltruar. Ata diskutojnė edhe pėr lojėn e Enxhit me Mirin dhe shprehen se ajo ia arriti qėllimit dhe nukmendojnė se ajo mund tė ketė ndjerė ndodnjėherė vėrtetė pėr tė, pasi edhe nė klip ajo e kishte shprehur kėtė gjė. ata sghprehen se tek klipi panė edhe se Miri i kishte thėnė Enxhit se e pėlqente dhe ajo duhej t’i linte pak kohė sa t’ia thoshte edhe Rezit kėtė gjė. Ata komentojnė pėr kėtė pjesė dhe habiten se si Rezi nuk ka reaguar, por vazhdon lidhjen normale. Domenika mendon se ndoshta Miri vėrtetė e ka pėlqyer Enxhin, ndėrsa Olta mendon se ajo nuk kishte pėr tendencė qė tė lidhej me Mirin, por vec tė luante me tė.
Edhe Bertina shprehet pėr Enxhin se “sherri” i shtėpisė u largua dhe tani do bien nė qetėsi. Erioni shprehet me shaka se Gjimi i ka mėsuar gjithcka asaj para se tė hynte. Ata thonė se asnjė nuk e kuptoi lojėn e saj, por sidoqoftė, pėr ta ajo ishte lojtare e fortė sepse me tė gjithė u pėrball. Ata mendojnė se me disa prej tyre ėshtė sjellė mirė dhe se fakti qė ka qėnė e infiltruar, pėr ta nuk pėrbėn problem. Kika tregon se gjatė javės qė ka qėnė nė nominim, ajo i ka ndenjur pranė dhe e ka motivuar shumė. “Ndoshta ka qėnė pėr lojė, por s’ka rėndėsi, mua mė motivoi”- shprehet ai. Olta tregon se i kishte bėrė pėrshtypje qė Enxhi i kishte pėrgatitur tė gjitha gjėrat e saja dhe i kishte futur nė valixhe, por Ada mendon se ajo e ka ditur pasi i ka thėnė Vėllai i Madh. Ata shprehen se tani i kuptojnė disa sjellje tė Enxhit dhe pėrse ajo rrinte gjatė nė dhomėn e rrėfimit duke menduar se merrte mendime dhe ide se si tė sillej me ta. Ata komentojnė edhe sjelljen e saj kunddrejt tyre dhe Erioni tregon se ajo ishte e paanshme sa herė qė kishte debate nė shtėpi.
------------------------------
avatar
Visi
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 361
Ditelindja Ditelindja : 14/02/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : futbolli
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 663
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://WWW.FORUMISHQIP.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi