Gruaja....

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gruaja....

Mesazh nga Visi prej Wed Mar 03, 2010 8:47 pm

Ishte nje grua ne shtepi e vetme dhe papritur i ra dera dhe mbasi shkoi ta hapte pa qe ishte nje nga te dashurit e saj dhe kur e pa i tha:

- Po ti c'fare don ketu?

- Te solla nje shishe vere te mire- i tha

- Mire po ik shpejt se mund te me vije burri nga casti ne cast- i tha gruaja- por ra dera pa ikur i dashuri i saj nga shtepia.

- Shpejt fshihu poshte krevatit- i tha ajo- dhe mbasi hapi deren pa qe ishte i dashuri i dyte i saj.Gruaja i tha

- Po ti c'fare don ketu?

- Te solla nje pule per te ngrene- i thote ai

Mire i thote gruaja por tani dil se do me vi burri tani, por pa dale akoma i dashuri i saj ra dera prap.

- Shpejt fshihu te frigoriferi i thote

Mbasi hap deren sheh qe ishte i dashuri i trete i saj

- Po ti c'fare bgen ketu - i thote

- Asgje vetem erdha per te te pare- i thote ai dhe ra prap dera

- Fshihu te ballkoni- i thote ajo- se eshte burri im

Mbasi ajo hap deren sheh qe ishte burri i saj dhe i thote me habi:

- Po ti pse erdhe kaq heret?!

- Doja te rrija pak me ty- i thote

- Shume mire- i thote gruaja- dhe meqe ti je treguar kaq i mir sot zoti do te beje nje dhurate

- C'fare dhurate?- i thote burri

Gruaja ben gjasme sikur i kerkon nje shishe vere zotit dhe del i dashuri i saj poshte krevatit.

- E sheh?- i thote gruaja- dhe burri me habi i thote

- Qenka e pabesueshme, por po ndonje gje per te ngrene mund te na jpni o zot?- thote burri- dhe del i dashuri tjeter nga frigoriferi dhe i jep pulen.

Burri me gruan po darkonin dhe i dashuri tjeter qe po rrinte ne ballkon kishte shume ftohte dhe me ne fund hyri brenda nga dritarja dhe ju drejtua burrit:

- Ej ka thene zoti doni ndonje gje tjeter??
------------------------------
avatar
Visi
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 361
Ditelindja Ditelindja : 14/02/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : futbolli
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 663
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://WWW.FORUMISHQIP.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi