Ligje Territori

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ligje Territori

Mesazh nga HELENA prej Wed Mar 03, 2010 8:26 pm

204. Ligj nr. 9624, datė 16.10.2006 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Protokollin shumėpalėsh tė Konventės “Pėr transportin ndėrkombėtar rrugor tė mallrave (CMR)”.
314. Ligj nr. 9734, datė 14.05.2007 “Pėr Turizmin”.
358. Ligj nr. 9778, datė 16.07.2007 “Pėr ratifikimin e konventės tripalėshe, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė, Republikės sė Bullgarisė dhe Republikės sė Maqedonisė, pėr sistemin e naftėsjellėsit transballkanik”.
359. Ligj nr. 9779, datė 16.07.2007 “Pėr sigurinė e pėrgjithshme, kėrkesat thelbėsore dhe vlerėsimin e konformitetit tė produkteve”.
374. Ligj nr. 9794, datė 23.07.2007 “Pėr disa ndryshime e shtesa nė ligjin nr. 8402, datė 10.09.1998 “Pėr kontrollin dhe disiplinimin e punimeve tė ndėrtimit” tė ndryshuar”.
455. Ligj nr. 9875, datė 14.02.2008 “Pėr Metrologjinė”.
448. Ligj nr. 9868, datė 04.02.2008 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 8906, datė 06.06.2002 “Pėr zonat e mbrojtura”.
447. Ligj nr. 9867, datė 31.01.2008 “Pėr pėrcaktimin e rregullave dhe tė procedurave pėr tregtimin ndėrkombėtar tė llojeve tė rrezikuara tė faunės dhe tė florės sė egėr”.
441. Ligj nr. 9861, datė 24.01.2008 “Pėr kontrollin dhe mbikqyrjen e kufirit shtetėror”.
440. Ligj nr. 9860, datė 21.01.2008 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 8518, datė 30.07.1999 “Pėr ujitjen dhe kullimin”.
432. Ligj nr. 9852, datė 26.12.2007 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Memorandumin e Mirėkuptimit “Pėr kontrollin shtetėror portual” dhe ndryshimin e pėrshtatur mė 9 maj 2002”.
426. Ligj nr. 9846, datė 17.12.2007 “Pėr heqjen nga fondi pyjor kombėtar tė parcelave nė ekonominė pyjore Krastė-Krujė, qė do tė pėrdoren pėr ndėrtimin e fabrikės sė ēimentos e pėr kariera nga shoqėria “Gener 2” Sh.p.k.”
389. Ligj nr. 9809, datė 27.09.2007 “Pėr ratifikimin e Konventės nr. 147, tė Organizatės Ndėrkombėtare tė Punės (ILO) “Pėr standartet minimale pėr anijet tregtare, 1976” si dhe tė protokollit tė vitit 1996, tė konventės “Pėr transportin tregtar”.
390. Ligj nr. 9810, datė 1.10.2007 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Sllovenisė, pė transportin ndėrkombėtar rrugor tė udhėtarėve dhe mallrave".
423. Ligj nr. 9843, datė 17.12.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8405, datė 17.09.1998 “Pėr Urbanistikėn” tė ndryshuar”.458. Ligj nr. 9878, datė 21.02.2008 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes pėr ngritjen dhe veprimtarinė e Observatorit tė Transportit pėr Evropėn Juglindore (SEETO)".

417. Ligj nr. 9837, datė 03.12.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8093, datė 21.03.1996 “Pėr rezervat ujore”, tė ndryshuar””.
397. Ligj nr. 9817, datė 22.10.2007 "Pėr bujqėsinė dhe zhvillimin rural".
378. Ligj nr. 9798, datė 10.09.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Kėshillit Federal Zviceran, pėr shėrbimet ajrore tė programuara”.
377. Ligj nr. 9797, datė 23.07.2007 “Pėr njė shtesė nė ligjin nr. 8744, datė 22.02.2001 “Pėr transferimin e pronave tė paluajtshme publike tė shtetit njėsive tė qeverisjes vendore” tė ndryshuar”.
373. Ligj nr. 9793, datė 23.07.2007 “Pėr heqjen nga fondi pyjor kombėtar tė parcelave, nė ekonomitė pyjore Krastė-Krujė dhe Shėmri-Brret, qė do tė pėrdoren pėr ndėrtimin e fabrikės sė ēimentos e pėr kariera, nga “Antea Cement”, Sh.a.”.
372. Ligj nr. 9792, datė 23.07.2007 “Pėr heqjen nga fondi pyjor kombėtar tė parcelave, nė ekonomitė pyjore Krastė-Krujė dhe Shėmri-Brret, qė do tė pėrdoren pėr ndėrtimin e fabrikės sė ēimentos e pėr kariera, nga “Cementos Aguila”, Sh.p.k.”.
371. Ligj nr. 9791, datė 23.07.2007 “Pėr disa shtesa e ndryshime nė ligjin nr. 9385, datė 04.05.2005, “Pėr pyjet dhe shėrbimin pyjor” tė ndryshuar”.
368. Ligj nr. 9788, datė 19.07.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 8875, datė 04.04.2002 “Pėr rojen bregdetare shqiptare”.
366. Ligj nr. 9786, datė 19.07.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 9482, datė 3.4.2006 “Pėr legalizimin, urbanizimin dhe integrimin e ndėrtimeve pa leje”.
363. Ligj nr. 9783, datė 19.07.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Fondit tė OPEC-ut pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė zonave rurale malore”.
354. Ligj nr. 9774, datė 12.07.2007 “Pėr vlerėsimin dhe administrimin e zhurmės nė mjedis”.
406. Ligj nr. 9826, datė 1.11.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8402, datė 10.09.1998 “Pėr kontrollin dhe disiplinimin e punimeve nė ndėrtim” tė ndryshuar
405. Ligj nr. 9825, datė 1.11.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 9290, datė 07.10.2004 “Pėr produktet e ndėrtimit”.
340. Ligj nr. 9760, datė 21.06.2007 "Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 8308, datė 18.03.1998 "Pėr transportet rrugore" tė ndryshuar".
323. Ligj nr. 9743, datė 28.05.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 8405, datė 17.09.1998 “Pėr Urbanistikėn” tė ndryshuar””.
290. Ligj nr. 9710, datė 10.04.2007 "Pėr Portet Turistike nė Republikėn e Shqipėrisė".
282. Ligj nr. 9702, datė 02.04.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Malit tė Zi, pėr hapjen e pikės sė pėrbashkėt kufitare Muriqan-Sukobin, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Republikės sė Malit tė Zi, nė Muriqan”.
281. Ligj nr. 9701, datė 02.04.2007 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 7843, datė 13.07.1994 “Pėr regjistrimin e pasurive tė paluajtshme” tė ndryshuar”.
280. Ligj nr. 9700, datė 26.03.2007 “Pėr mbrojtjen e mjedisit nga ndikimet ndėrkufitare”.
272. Ligj nr. 9692, datė 08.03.2007 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Konventėn Ndėrkombėtare Detare “Pėr pėrgatitjen ndaj ndotjes nga nafta, reagimi dhe bashkėveprimi, (OPRC) 1990”.
269. Ligj nr. 9689, datė 05.03.2007 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė marrėveshjen europiane pėr linjat hekurudhore ndėrkombėtare kryesore”.
264. Ligj nr. 9684, datė 06.02.2007 "Pėr disa ndryshime e shtesa nė ligjin nr. 9235, datė 29.07.2004 "Pėr kthimin dhe kompensimin e pronės" tė ndryshuar".
260. Ligj nr. 9680, datė 22.01.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Qeverisė sė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Mbretėrisė sė Belgjikės, pėr transportin ajror”.
247. Ligj nr. 9667, datė 29.12.2006 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 7796, datė 17.02.1994 “Ligji Minerar i Shqipėrisė” tė ndryshuar”.
244. Ligj nr. 9664, datė 18.12.2006 “Pėr disa ndryshime e shtesa nė ligjin nr. 9235, datė 29.07.2004 “Pėr kthimin dhe kompensimin e pronės” tė ndryshuar”. (pezulluar firmosja)
238. Ligj nr. 9658, datė 18.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes shumėpalėshe, ndėrmjet Komunitetit Europian dhe shteteve anėtarė tė tij, Republikės sė Shqipėrisė, Bosnjės dhe Hercegovinės, Republikės sė Bullgarisė, Republikės sė Kroacisė, Republikės sė Maqedonisė, Republikės sė Islandės, Republikės sė Malit tė Zi, Mbretėrisė sė Norvegjisė, Rumanisė, Republikės sė Serbisė dhe Misionit Administrativ tė Pėrkohshėm tė Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė, pėr krijimin e njė zone tė pėrbashkėt tė aviacionit europian”.
228. Ligj nr. 9648, datė 27.11.2006 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Aktin e Hagės, tė marrėveshjes sė Hagės, pėr rregjistrimin ndėrkombėtar tė projekteve industriale, 1960”.
227. Ligj nr. 9647, datė 27.11.2006 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Aktin e Gjenevės, tė marrėveshjes sė Hagės, pėr rregjistrimin ndėrkombėtar tė projekteve industriale, dhe rregullat, mbėshtetur nė Aktin e Gjenevės 1999”.
217. Ligj nr. 9637, datė 06.11.2006 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 8618, datė 14.06.2000 “Pėr Telekomunikacionet nė Republikėn e Shqipėrisė”.
205. Ligj nr. 9625, datė 16.10.2006 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 8618, datė 14.06.2000 “Pėr telekomunikacionet nė Republikėn e Shqipėrisė”.
200. Ligj nr. 9620, datė 16.10.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes shumėpalėshe “Pėr ngritjen e njė rrjeti hekurudhor, tė performacės sė lartė, nė Europėn Lindore”.
199. Ligj nr. 9619, datė 16.10.2006 “Pėr ratifikimin e Protokollit pėr pranimin e Komunitetit Europian nė Konventėn Ndėrkombėtare tė Eurokontrollit, pėr bashkėpunimin pėr sigurinė e Navigimit ajror, tė 13 Dhjetorit 1960, tė ndryshuar me anė tė amendimit dhe tė konsoliduar nga Protokolli i 27 Qershorit 1997”.
190. Ligj nr. 9610, datė 18.09.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Shtetit tė Izraelit, pėr shėrbimin ajror”.
174. Ligj nr. 9594, datė 27.07.2006 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė konventėn ndėrkombėtare detare “Pėr parandalimin e ndotjeve nga anijet, 1973” tė ndryshuar me protokollin e vitit 1978 (MARPOL 73/78).
167. Ligj nr. 9587, datė 20.07.2006 “Pėr mbrojtjen e biodiversitetit”.
166. Ligj nr. 9586, datė 20.07.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Komunitetit Europian, pėr aspekte tė caktuara tė shėrbimeve ajrore”.
163. Ligj nr. 9583, datė 17.07.2006 "Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 9235, datė 29.7.2004 "Pėr kthimin dhe kompensimin e pronės", tė ndryshuar.
158. Ligj nr. 9578, datė 11.07.2006 “Pėr miratimin e disa shtesave dhe ndryshimeve nė marrėveshjen e koncensionit, tė formės “BOT” pėr ndėrtimin dhe shfrytėzimin e pontilit tė naftės, gazit e nėnprodukteve tė tyre, nė zonėn bregdetare tė Porto-Romanos, Durrės, ratifikuar me ligjin nr. 9298 datė 28.10.2004”.
157. Ligj nr. 9577, datė 11.07.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Letonisė, pėr transportin ndėrkombėtar rrugor”.
154. Ligj nr. 9574, datė 3.7.2006 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8450, datė 24.02.1999 “Pėr pėrpunimin, transportimin dhe tregtimin e naftės, gazit dhe nėnprodukteve tė tyre” tė ndryshuar”.
153. Ligj nr. 9573, datė 3.7.2006 “Pėr autoriparimin, shitblerjen, depozitimin e mjeteve rrugore me motor, tė rimorkiove dhe pjesėve tė tyre, tė dala jashtė pėrdorimit ose tė braktisura, dhe pėr veprimtaritė, qė lidhen me to”.
149. Ligj nr. 9569, datė 3.7.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Mbretėrisė sė Belgjikės, pėr transportin ndėrkombėtar rrugor”.
141. Ligj nr. 9561, datė 12.06.2006 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8744, datė 22.02.2001 “Pėr transferimin e pronave tė paluajtshme, publike, tė shtetit nė njėsitė e qeverisjes vendore”.
138. Ligj nr. 9558, datė 08.06.2006 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr 8743, datė 22.02.2001 “Pėr pronat e paluajtshme tė shtetit”.
136. Ligj nr. 9556, datė 08.06.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Italisė, pėr realizimin e programit “Rehabilitimi i Portit tė Vlorės”.
128. Ligj nr. 9548, datė 01.06.2006 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Protokollin pėr regjistrat e shkarkimit dhe tė transferimit tė ndotėsve”.
113. Ligj nr. 9533, datė 15.05.2006 "Pėr disa ndryshime nė Ligjin nr.9385, datė 4.5.2005, "Pėr pyjet dhe shėrbimin pyjor".
105. Ligj nr. 9525, datė 25.04.2006 "Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 7819, datė 27.4.1994 "Pėr pronėsinė industriale, tė ndryshuar".
273. Ligj nr. 9693, datė 19.03.2007 “Pėr fondin kullosor”.
91. Ligj nr. 9511, datė 10.04.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė marrėveshjen Europiane "Pėr arteriet kryesore tė trafikut ndėrkombėtar (AGR)".
89. Ligj nr. 9509, datė 03.04.2006 "Pėr shpalljen e Moratoriumit pėr mjetet motorike dhe lundruese tė Republikės sė Shqipėrisė".
84. Ligj nr. 9504, datė 03.04.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė, nė Konventėn e Kombeve tė Bashkuara "Pėr transportin e mallrave me rrugė detare, (Rregullat e Hamburgut)."
83. Ligj nr. 9503, datė 03.04.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Konventėn pėr Kontratėn e Transportit Rrugor Ndėrkombėtar tė mallrave (CMR) dhe Protokollin e nėnshkrimit".
71. Ligj nr. 9491, datė 13.03.2006 "Pėr njė ndryshim nė Ligjin nr.7512, datė 10.8.1991 "Pėr sanksionimin dhe mbrojtjen e pronės private nismės sė lirė tė veprimtarisė sė pavarur dhe privatizimit", tė ndryshuar".
69. Ligj nr. 9489, datė 13.03.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė dispozitat pėr zhvillimin, pranimin dhe zbatimin e kėrkesave tė pėrbashkėta tė aviacionit".
66. Ligj nr. 9486, datė 06.03.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Amendamentin e Pekinit, tė Protokollit tė Montrealit, "Pėr substancat, qė hollojnė shtresėn e Ozonit".
65. Ligj nr. 9485, datė 06.03.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Amendamentin e Montrealit, tė Protokollit tė Montrealit, "Pėr substancat, qė hollojnė shtresėn e ozonit".
64. Ligj nr. 9484, datė 02.03.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Amendamentin e Londrės, aneksi II, tė Protokollit tė MONTREALIT, "Pėr substancat, qė hollojnė shtresėn e ozonit".
62. Miratohet dekreti i Presidentit "Pėr kthimin e ligjit nr. 9482, datė 16.02.2006 "Pėr legalizimin, urbanizimin dhe integrimin e ndėrtimeve pa leje".
60. Ligj nr. 9480, datė 16.02.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė amendamentin e Kopenhagenit, tė Protokollit tė Montrealit, "Pėr substancat qė hollojnė shtresėn e ozonit".
58. Ligj nr. 9478, datė 16.02.2006 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė vendimet II/14 dhe III/17, Amendamentet e Konventės sė ESPOO-s "Pėr vlerėsimin e ndikimit nė mjedis, nė kontekst ndėrkufitar".
47. Ligj nr. 9467, datė 30.01.2006 "Pėr miratimin e Aktit Normativ me fuqinė e ligjit, nr. 4, datė 13.12.2005 "Pėr njė shtesė nė ligjin nr.8405, datė 17.09.1998 "Pėr Urbanistikėn" tė ndryshuar".
9. Ligj nr. 9429, datė 13.10.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes ndėrmjet Qeverisė sė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė Maqedonase pėr shėrbimet ajrore ndėrmjet dhe pėrtej territoreve tė tyre respektive".
8. Ligj nr. 9428, datė 13.10.2005 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Konventėn "Pėr krijimin e lehtėsive pėr trafikun ndėrkombėtar detar (Londėr, mė 9 prill 1965)".
5. Ligj nr. 9425, datė 06.10.2005 "Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Konventėn e vitit 1979 "Pėr ndotjen ndėrkufitare tė ajrit nė distancė tė madhe".
4. Ligj nr. 9424, datė 06.10.2005 "Pėr ratifikimin e "Protokollit tė vlerėsimit strategjik mjedisor".
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
PER INTERESAT E VEHVETES EDHE DJALLI MUND TA CITOJ BIBLEN (SHEKSPIR)
avatar
HELENA
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 223
Ditelindja Ditelindja : 19/05/1985
Mosha Mosha : 33
Vendodhja Vendodhja : tirane
Hobet Hobet : Arti ne pergjithesi
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 16
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 639
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi