Ligje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ligje

Mesazh nga HELENA prej Wed Mar 03, 2010 8:25 pm

107. Ligj nr. 9527, datė 11.05.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės Italiane, pėr realizimin e programit pėr zhvillimin e sektorit privat, me anėn e njė kredie ndihme, pėr mbėshtetjen e ndėrmarrjeve, tė vogla dhe tė mesme, si dhe sigurimin e asistencės teknike pėr to”.
456. Ligj nr. 9876, datė 14.02.2008 “Pėr prodhimin, transportimin dhe tregtimin e biokarburanteve dhe tė lėndėve tė tjera djegėse, tė rinovueshme, pėr transport”.
453. Ligj nr. 9873, datė 14.02.2008 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė marrėveshjen evropiane pėr linjat e rėndėsishme ndėrkombėtare tė transportit tė kombinuar dhe instalimet pėrkatėse (AGTC)”.
452. Ligj nr. 9872, datė 14.02.2008 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės Federale tė Gjermanisė, pėr bashkėpunimin financiar”.
449. Ligj nr. 9869, datė 04.02.2008 "Pėr huamarrjen e qeverisjes vendore".
446. Ligj nr. 9866, datė 31.01.2008 “Pėr ratifikimin e Memorandumit tė Mirėkuptimit ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Komunitetit Evropian pėr asociimin e Republikės sė Shqipėrisė nė programin e shtatė kuadėr tė Komunitetit Evropian pėr kėrkimin zhvillimin teknollogjik dhe tė veprimtarive tė demonstrimit (2007-2013)”.
445. Ligj nr. 9865, datė 31.01.2008 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Selisė sė Shenjtė pėr disa ēhtje ekonomike dhe tatimore”.
444. Ligj nr. 9864, datė 28.01.2008 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 9426, datė 06.10.2005 “Pėr mbarėshtimin e blegtorisė”.
443. Ligj nr. 9863, datė 28.01.2008 “Pėr ushqimin”.
442. Ligj nr. 9862, datė 24. ės01.2008 "Pėr kalimin e sė drejtės sė pronėsisė mbi sasinė e arit dhe tė metaleve tė tjera, tė ēmuara, nga Kėshilli i Ministrave i Republikės sė Shqipėrisė Bankės sė Shqipėrisė".
437. Ligj nr. 9857, datė 26.12.2007 "Pėr miratimin e Aktit Normativ nr. 2 datė 27.11.2006 "Pėr buxhetin e shtetit, tė vitit 2007" tė ndryshuar".
436. Ligj nr. 9856, datė 26.12.2007 "Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 7928, datė 27.04.1995, "Pėr tatimin mbi vlerėn e shtuar", tė ndryshuar".
434. Ligj nr. 9854, datė 26.12.2007 “Pėr disa ndryshime nė lijgin nr. 8976, datė 12.12.2002 “Pėr akcizat” tė ndryshuar”.
430. Ligj nr. 9850, datė 26.12.2007 “Pėr ratifikimin e kontratės financiare ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Evropiane tė Investimeve (BEI) pėr financimin e projektit tė Rrugės Levan-Vlorė”.
429. Ligj nr. 9849, datė 26.12.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH) pėr financimin e projektit tė rrugės Levan-Vlorė”.
428. Ligj nr. 9848, datė 17.12.2007 “Pėr disa shtesa nė ligjin nr. 7928, datė 27.04.1995 “Pėr tatimin mbi vlerėn e shtuar” tė ndryshuar”.
427. Ligj nr. 9847, datė 17.12.2007 “Pėr miratimin e marrėveshjes minerare tė shfrytėzimit, ndėrmjet Ministrisė sė Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės dhe Shoqėrisė “GENER 2” Sh.p.k.”.

425. Ligj nr. 9845, datė 17.12.2007 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 9584, datė 17.07.2006 “Pėr pagat, shpėrblimet dhe strukturat e institucioneve tė pavarura kushtetuese dhe tė institucioneve tė tjera, tė pavarura, tė krijuara me ligj”.
424. Ligj nr. 9844, datė 17.12.2007 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligj nr. 8438, datė 28.12.1998 “Pėr tatimin mbi tė ardhurat” tė ndryshuar”.
422. Ligj nr. 9842, datė 10.12.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė kredisė, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Hollandeze “ING BANK N.V.” pėr financimin e projektit “Rehabilitimi i infrastrukturės sė ujit nė Vlorė”.
421. Ligj nr. 9841, datė 10.12.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė grantit, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe ORET NL, pėr financimin e projektit “Rehabilitimi i infrastruktures sė ujit nė Vlorė”.
419. Ligj nr. 9839, datė 10.12.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė grantit ushtarak, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Turqisė”.
416. Ligj nr. 9836, datė 26.11.2007 “Pėr buxhetin e shtetit, tė vitit 2008”.
415. Ligj nr. 9835, datė 22.11.2007 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 8215, datė 09.05.1997 “Pėr kontrollin financiar tė personave juridikė jobankarė, qė kanė marrė hua nga publiku i gjerė” tė ndryshuar”.
411. Ligj nr. 9831, datė 12.11.2007 “Pėr dėmshpėrblimin e ish tė dėnuarve politikė tė regjimit komunist”.
410. Ligj nr. 9830, datė 12.11.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes Istisna’a ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Islamike pėr Zhvillim, pėr ndėrtimin e seksionit rrugor Kalimash-Rexhepaj, pjesė e projektit rrugor Durrės-Morinė, dhe marrėveshjes sė agjencisė, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Islamike pėr zhvillim pėr kėtė projekt, qė i bashkėlidhet marrėveshjes Istisna’a”.
409. Ligj nr. 9829, datė 12.11.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Islamike pėr Zhvillim, pėr ndėrtimin e seksionit rrugor Kalimash-Rexhepaj, pjesė e projektit rrugor Durrės-Morinė”.
403. Ligj nr. 9823, datė 29.10.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 9396, datė 12.05.2005, “Pėr qiranė financiare”.
402. Ligj nr. 9822, datė 29.10.2007 “Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Konventėn Ndėrkombėtare pėr ruajtjen e peshkut ton tė Atlantikut (ICCAT)”.
398. Ligj nr. 9818, datė 22.10.2007 "Per miratimin e buxhetit faktik te shtetit te vitit 2006".
393. Ligj nr. 9813, datė 1.10.2007 “Pėr miratimin e marrėveshjes minerare tė shfrytėzimit, ndėrmjet Ministrisė sė Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės dhe Shoqėrisė “Antea Cement” Sh.p.k.”.
392. Ligj nr. 9812, datė 1.10.2007 “Pėr miratimin e marrėveshjes minerare tė shfrytėzimit, ndėrmjet Ministrisė sė Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės dhe shoqėrisė “Cementos Aguila” Sh.p.k.”.
387. Ligj nr. 9807, datė 20.09.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 7892, datė 21.12.1994 “Pėr sponsorizimet” tė ndryshuar”.
384. Ligj nr. 9804, datė 13.09.2007 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 8438, datė 28.12.1998 “Pėr tatimin mbi tė ardhurat” tė ndryshuar”.
381. Ligj nr. 9801, datė 13.09.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Kėshillit Federal Zviceran, “Pėr bashkėpunimin teknik, financiar dhe humanitar”.
370. Ligj nr. 9790, datė 19.07.2007 “Pėr masat mbrojtėse nė importe”.
369. Ligj nr. 9789, datė 19.07.2007 “Pėr krijimin dhe funksionimin e zonave ekonomike”.
367. Ligj nr. 9787, datė 19.07.2007 “Pėr njė shtesė nė ligjin nr. 7638, datė 19.11.1992 “Pėr shoqėritė tregtare” tė ndryshuar”.
365. Ligj nr. 9785, datė 19.07.2007 “Pėr ratifikimin e kontratės pėr blerjen e aksioneve tė shoqėrisė anonime “ALBTELECOM””.
364. Ligj nr. 9784, datė 19.07.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 9645, datė 27.11.2006, “Pėr Buxhetin e Shtetit, tė vitit 2007”.
362. Ligj nr. 9782, datė 19.07.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Fondit OPEC pėr zhvillim ndėrkombėtar, pėr projektin e rrugės Milot-Rrėshen”.
357. Ligj nr. 9777, datė 16.07.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Komisionit tė Komuniteteve Europiane, pėr programin vjetor rajonal, CARDS 2006, tė asistencės komunitare, pėr autoritetet tatimore dhe doganore tė Ballkanit Perėndimor”.
356. Ligj nr. 9776, datė 12.07.2007 "Pėr disa shtesa nė ligjin nr. 9072, datė 22.05.2003 "Pėr sektorin e energjisė elektrike".
355. Ligj nr. 9775, datė 12.07.2007 “Pėr njė shtesė nė ligjin nr. 7926, datė 20.04.1995 “Pėr transformimin e ndėrmarrjeve shtetėrore nė shoqėri tregtare” tė ndryshuar”.
350. Ligj nr. 9770, datė 09.07.2007 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 8981, datė 12.12.2002 “Pėr miratimin e niveleve tė tarifės doganore” tė ndryshuar”.
349. Ligj nr. 9769, datė 09.07.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 8977, datė 12.12.2002 “Pėr sistemin e taksave nė Republikėn e Shqipėrisė”, tė ndryshuar”.
347. Ligj nr. 9767, datė 09.07.2007 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 8560, datė 22.12.1999 “Pėr proēedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė” tė ndryshuar”.
346. Ligj nr. 9766, datė 09.07.2007 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 8438, datė 28.01.1998 “Pėr tatimin mbi tė ardhurat” tė ndryshuar”.
345. Ligj nr. 9765, datė 09.07.2007 ”Pėr njė ndryshim nė ligin nr. 8976, datė 12.12.2002 “Pėr akcizat” tė ndryshuar”.
344. Ligj nr. 9764, datė 09.07.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 9632, datė 30.10.2006 “Pėr sistemin e taksave vendore” tė ndryshuar”.
341. Ligj nr. 9761, datė 25.06.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe “TERGESTEA” S.r.l. Trieste (ITALI) pėr riskedulimin e borxheve tė prapambetura”.
339. Ligj nr. 9759, datė 21.06.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė financimit ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim (IDA) pėr programin e fazės sė parė tė huasė, nė mbėshtetje tė politikave tė zhvillimit”.
338. Ligj nr. 9758, datė 21.06.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė garancisė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH) pėr marrėveshjen e kredisė, ndėrmjet Autoritetit Portual Durrės, dhe Bankės Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH) pėr financimin e projektit “Ndėrtimi i terminalit tė trageteve dhe i shesheve pėrreth nė Portin e Durrėsit”.
330. Ligj nr. 9750, datė 04.06.2007 “Pėr njė shtesė nė ligjin nr. 9072, datė 22.05.2003, “Pėr sektorin e energjisė elektrike” tė ndryshuar”.
328. Ligj nr. 9748, datė 31.05.2007 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 7632, datė 04.11.1992 “Pėr dispozitat, qė rregullojnė pjesėn e parė tė Kodit Tregtar”.
325. Ligj nr. 9745, datė 28.05.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 9632, datė 30.10.2006, “Pėr sistemin e taksave vendore”.
318. Ligj nr. 9738, datė 21.05.2007 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė ndėrmejt Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (IBRD) pėr financimin e projektit tė administrimit dhe menaxhimit tė tokės".
317. Ligj nr. 9737, datė 17.05.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 8560, datė 22.12.1999 “Pėr procedurat tatimore” tė ndryshuar”.
316. Ligj nr. 9736, datė 17.05.2007 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 8977, datė 12.12.2002 “Pėr sistemin e taksave nė Republikėn e Shqipėrisė” tė ndryshuar”.
315. Ligj nr. 9735, datė 17.05.2007 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 8438, datė 28.12.1998, “Pėr tatimin mbi tė ardhurat” tė ndryshuar”.
313. Ligj nr. 9733, datė 14.05.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė tregtisė sė lirė, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Republikės sė Turqisė”.
311. Ligj nr. 9731, datė 10.05.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 8894, datė 14.05.2002 “Pėr Agjencinė e Trajtimit tė Kredive” tė ndryshuar””.
310. Ligj nr. 9730, datė 10.05.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė financimit, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim (IDA), pėr projektin e administrimit dhe menaxhimit tė tokės”.
309. Ligj nr. 9729, datė 10.05.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim pėr projektin e transportit”.
308. Ligj nr. 9728, datė 10.05.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė financimit ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim, pėr projektin e transportit”.
307. Ligj nr. 9727, datė 07.05.2007 “Pėr ratifikimin e kontratės financiare, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane tė Investimeve (BEI) pėr financimin e projektit tė rehabilitimit dhe tė ndėrtimit tė rrugės Fier (Levan) - Tepelene”.
331. Ligj nr. 9751, datė 07.06.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 7638, datė 19.11.1992 “Pėr shoqėritė tregtare” tė ndryshuar”.
297. Ligj nr. 9717, datė 19.04.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes kuadėr tė huasė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė pėrfaqėsuar nga Kėshilli i Ministrave dhe Bankės sė Kėshillit tė Europės pėr Zhvillim”.
296. Ligj nr. 9716, datė 16.04.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8438, datė 28.12.1998, “Pėr tatimin mbi tė ardhurat” tė ndryshuar”.
295. Ligj nr. 9715, datė 16.04.2007 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 9461, datė 21.12.2005, “Pėr nomenklaturėn e mallrave dhe tarifėn doganore””.
294. Ligj nr. 9714, datė 16.04.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8976, datė 12.12.2002 “Pėr akcizat” tė ndryshuar”.
293. Ligj nr. 9713, datė 16.04.2007 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8560, datė 22.12.1999 “Pėr procedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė” tė ndryshuar”.
292. Ligj nr. 9712, datė 16.04.2007 “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 7928, datė 27.04.1995 “Pėr tatimin mbi vlerėn e shtuar” tė ndryshuar”.
289. Ligj nr. 9709, datė 10.04.2007 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė, nėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH) pėr financimin e projektit tė rehabilitimit dhe ndėrtimit tė rrugės Fier (Levan) - Tepelenė".
278. Ligj nr. 9698, datė 21.03.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Bullgarisė, pėr zgjidhjen e borxhit tė Republikės sė Shqipėrisė ndaj Republikės sė Bullgarisė”.
277. Ligj nr. 9697, datė 21.03.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Polonisė, pėr zgjidhjen e borxhit tė Republikės sė Shqipėrisė ndaj Republikės sė Polonisė”.
276. Ligj nr. 9696, datė 21.03.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, pėr amendimin dhe aderimin nė marrėveshjen e tregtisė sė lirė tė Europės Qėndrore”.
271. Ligj nr. 9691, datė 08.03.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane tė Investimeve (BEI) pėr financimin, me kredi, tė projektit “Ndėrtimi i terminalit tė trageteve dhe shesheve pėrreth, nė Portin e Durrėsit”.
263. Ligj nr. 9683, datė 06.02.2007 “Pėr disa shtesa nė ligjin nr. 8981, datė 12.12.2002 “Pėr miratimin e niveleve tė tarifės doganore” tė ndryshuar””.
262. Ligj nr. 9682, datė 06.02.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė financimit ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim (IDA) pėr projektin “Reforma pėr pėrmirėsimin e mjedisit tė biznesit dhe fuqizimin institucional”.
261. Ligj nr. 9681, datė 06.02.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (IBRD) pėr projektin “Reforma pėr pėrmirėsimin e mjedisit tė biznesit dhe forcimin institucional”.
259. Ligj nr. 9679, datė 22.01.2007 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Islamike pėr Zhvillim, pėr pjesėmarrjen nė financimin e projektit tė ndėrtimit tė portit tė peshkimit, Durrės, Shqipėri”.
254. Ligj nr. 9674, datė 29.12.2006 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 7928, datė 27.04.1995 “Pėr tatimin mbi vlerėn e shtuar” tė ndryshuar”.
252. Ligj nr. 9672, datė 29.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės Federale tė Gjermanisė pėr bashkėpunimin financiar, 1998”.
251. Ligj nr. 9671, datė 29.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Komisionit tė Komuniteteve Europiane “Pėr programin vjetor tė veprimit CARDS 2006 pėr Shqipėrinė”.
250. Ligj nr. 9670, datė 18.12.2006 "Pėr miratimin e Aktit normativ nr. 2 datė 27.11.2006 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 9464, datė 28.12.2005 “Pėr buxhetin e shtetit tė vitit 2006” tė ndryshuar””.
246. Ligj nr. 9666, datė 18.12.2006 “Pėr ratifikimin e njė ndryshimi nė marrėveshjen e tregtisė sė lirė, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Misionit tė Administratės sė Pėrkohshme tė Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė (UNMIK) nė emėr tė Institucioneve tė Pėrkohshme vetėqeverisėse tė Kosovės”.
245. Ligj nr. 9665, datė 18.12.2006 “Pėr huamarrjen shtetėrore, borxhin shtetėror dhe garancitė shtetėrore tė huasė nė Republikėn e Shqipėrisė”.
243. Ligj nr. 9663, datė 18.12.2006 “Pėr konēensionet”.
242. Ligj nr. 9662, datė 18.12.2006 “Pėr Bankat nė Republikėn e Shqipėrisė”.
241. Ligj nr. 9661, datė 18.12.2006 “Pėr ratifikimin e kontratės financiare, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane tė Investimeve, pėr projektin “Cilėsi dhe barazi nė arsim”.
240. Ligj nr. 9660, datė 18.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė kredisė ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Islamike pėr Zhvillim pėr pjesėmarrje nė financimin e projektit “Ndėrtimi i Urės sė Bunės, Shkodėr””.
239. Ligj nr. 9659, datė 18.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė garancisė ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (EBRD) qė lidhet me marrėveshjen e kredisė ndėrmjet Koorporatės Elektroenergjetike Shqiptare dhe Bankės Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (EBRD) nė kuadėr tė programit tė Komunitetit tė Energjisė sė Europės Juglindore”.
237. Ligj nr. 9657, datė 11.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave dhe Artigiancassa S.p.a. pėr programin “Ristrukturimi dhe fuqizimi i sistemit elektrik shqiptar, pėr integrimin nė sistemin e Ballkanit: fuqizimi i aftėsive tė transmetimit dhe pėrmirėsimi i kontrollit”.
236. Ligj nr. 9656, datė 11.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave dhe Artigiancassa S.p.a. pėr financimin e programit “Fuqizimi i Qendrės Traumatologjike Kombėtare tė Tiranės”.
234. Ligj nr. 9654, datė 11.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave dhe Artigiancassa S.p.a. pėr financimn e programit tė rehabilitimit tė Portit tė Vlorės”.
233. Ligj nr. 9653, datė 11.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave dhe Artigiancassa S.p.a. pėr financimin e programit tė rehabilitimit tė rrugės Shkodėr - Hani i Hotit”.
232. Ligj nr. 9652, datė 11.12.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe INALCA S.p.a. Castelvetro di Modena (Itali) dhe ALMED S.r.l. Trieste (Itali) pėr riskedulimin e borxheve tė prapambetura”.
231. Ligj nr. 9651, datė 11.12.2006 “Pėr ratifikimin e ndryshimit nė marrėveshjen e rishitjes sė aksioneve tė INSIG, Sh.a. ndėrmjet Ministrisė sė Financave, qė vepron nė emėr tė shtetit shqiptar, dhe Korporatės Financiare Ndėrkombėtare (IFC) e Bankės Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (EBRD)”.
225. Ligj nr. 9645, datė 27.11.2006 “Pėr buxhetin e shtetit tė vitit 2007”.
212. Ligj nr. 9632, datė 30.10.2006 “Pėr sistemin e taksave vendore”.
209. Ligj nr. 9629, datė 30.10.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Italisė, pėr financimin e programit “Rehabilitimi i rrugės Shkodėr - Hani i Hotit”.
207. Ligj nr. 9627, datė 30.10.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė pėrfaqėsuar nga Komiteti Qeveritar i Bisedimit tė Borxhit tė Jashtėm, dhe shoqėrisė “Mali” Gjakovė, pėr riskedulimin e borxhit tė prapambetur”.
201. Ligj nr. 9621, datė 16.10.2006 “Pėr miratimin e buxhetit faktik tė shtetit, tė vitit 2005”.
198. Ligj nr. 9618, datė 16.10.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqėrisė “HACI SAKIR SABUN VE GLISERINE FABRIKALARI TURK ANONIM SIRKETI” STAMBOLL, TURQI, pėr riskedulimin e borxhit”.
195. Ligj nr. 9615, datė 27.09.2006 “Pėr ratifikimin e konventės, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Koresė, pėr shmangien e tatimeve tė dyfishta, pėr tatimet mbi tė ardhurat dhe mbi kapitalin, dhe pėr parandalimin e evazionit fiskal”.
191. Ligj nr. 9611, datė 18.09.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė financimit ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim (IDA) pėr projektin e kontrollit tė gripit tė shpendėve dhe pėrgatitjes pėr parandalimin e pandemisė humane”.
187. Ligj nr. 9607, datė 11.09.2006 “Pėr Kėshillin Konsultativ tė Biznesit”.
186. Ligj nr. 9606, datė 11.09.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės Federale tė Gjermanisė, pėr bashkėpunimin financiar 2004, “Programi i sektorit tė energjisė” me njė grant prej 9.000.000 eurosh”.
185. Ligj nr. 9605, datė 11.09.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Fondit Ndėrkombėtar pėr Zhvillimin Bujqėsor (IFAD) pėr financimin e programit pėr zhvillimin e qėndrueshėm tė zonave rurale, malore”.
183. Ligj nr. 9603, datė 28.07.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim (IDA) pėr projektin “Cilėsi dhe barazi nė arsim”.
181. Ligj nr. 9601, datė 28.07.2006 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 9464, datė 28.12.2005, “Pėr Buxhetin e Shtetit tė vitit 2006”.
179. Ligj nr. 9599, datė 27.07.2006 “Pėr njė shtesė nė ligjin nr. 8981, datė 12.12.2002 “Pėr miratimin e niveleve tė tarifės doganore” tė ndryshuar”.
178. Ligj nr. 9598, datė 27.07.2006 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 8976, datė 12.12.2002 “Pėr akcizat” tė ndryshuar””.
177. Ligj nr. 9597, datė 27.07.2006 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 7928, datė 27.4.1995 “Pėr tatimin mbi vlerėn e shtuar” tė ndryshuar””.
176. Ligj nr. 9596, datė 27.07.2006 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 8560, datė 22.12.1999 “Pėr proēedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė” tė ndryshuar””.
171. Ligj nr. 9591, datė 27.07.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė pėrkohshme ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Komunitetit Europian, pėr tregtinė dhe bashkėpunimin tregtar”.
169. Ligj nr. 9589, datė 25.07.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė huasė ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH) pėr financimin e projektit “Zhvillimi i rrugėve nė Bashkinė e Tiranės”.
165. Ligj nr. 9585, datė 17.07.2006 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8560, datė 22.12.1999 “Pėr procedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė” tė ndryshuar"”.
161. Ligj nr. 9581, datė 13.07.2006 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 8982, datė 12.12.2002, “Pėr sistemin e taksave vendore” tė ndryshuar””.
155. Ligj nr. 9575, datė 3.7.2006 “Pėr faljen e gjobave tė kontributeve tė detyrueshme tė sigurimeve shoqėrore dhe shėndetėsore, si dhe tatimit mbi tė ardhurat nga punėsimi, pėr personat, juridikė e fizikė, tė rregjistruar si tatimpagues tė taksės vendore mbi biznesin e vogėl, pėr periudhat tatimore, tė vitit 2005”.
151. Ligj nr. 9571, datė 3.7.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Komisionit tė Komuniteteve Europiane, “Pėr programin rajonal CARDS 2005”.
147. Ligj nr. 9567, datė 19.06.2006 “Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 8701, datė 01.12.2000 “Pėr lojėrat e fatit, kazinotė dhe hipodromet” tė ndryshuar””.
140. Ligj nr. 9560, datė 12.06.2006 “Pėr ratifikimin e Amendamentit tė Dispozitave, qė lidhen me Tregtinė, tė Traktatit tė Kartės sė Energjisė”.
126. Ligj nr. 9546, datė 29.05.2006 “Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 8976, datė 12.12.2002, “Pėr akcizat” tė ndryshuar””.
125. Ligj nr. 9545, datė 29.05.2006 “Pėr njė shtesė nė ligjin nr. 8981, datė 12.12.2002 “Pėr miratimin e niveleve tė tarifės doganore” tė ndryshuar””.
120. Ligj nr. 9540, datė 22.05.2006 “Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 9314, datė 11.11.2004 “Pėr privatizimin e aksioneve, pronė e shtetit shqiptar, tė Bankės sė Bashkuar tė Shqipėrisė”.
118. Ligj nr. 9538, datė 22.05.2006 “Pėr njė shtesė nė ligjin nr. 8560, datė 22.12.1999 “Pėr procedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė”, tė ndryshuar””.
116. Ligj nr. 9536, datė 15.05.2006 "Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr. 7667, datė 28.1.1993 "Pėr regjistrin tregtar dhe formalitetet, qė duhen respektuar nga shoqėritė tregtare".
115. Ligj nr. 9535, datė 15.05.2006 "Pėr faljen e kamatvonesave tė kontributeve tė sigurimeve tė detyrueshme shoqėrore, tė papaguara, tė ndėrmarrjeve dhe shoqėrive, me kapital terėsisht shtetėror tė ujėsjellės - kanalizimeve".
108. Ligj nr. 9528, datė 11.05.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė, tė pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave dhe Artigiancassa, S.P.A “Pėr Programin e Zvillimit tė Sektorit Privat, nėpėrmjet mbėshtetjes sė ndėrmarrjeve tė vogla dhe tė mesme dhe sigurimit tė asistencės teknike pėr to”.
106. Ligj nr. 9526, datė 11.05.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes sė kredisė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Fondit OPEC pėr Zhvillimin Ndėrkombėtar, pėr projektin e spitalit tė Kavajės”.
100. Ligj nr. 9520, datė 25.04.2006 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare shtesė, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė, pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave e Fondi i Zhvillimit Shqiptar, si Agjenci e Zbatimit tė projektit, dhe Kreditanstalt FUR WIEDERAUFBAU (KFW), tė marrėveshjes sė financimit tė projektit "Fondi i Investimeve Sociale - II".
96. Ligj nr. 9516, datė 18.04.2006 "Pėr njė ndryshim nė Ligjin nr.7918, datė 13.4.1995, "Pėr miratimin me ndryshime tė dekretit nr.1030, datė 23.2.1995, "Pėr emetimin dhe shpėrndarjen e bonove tė privatizimit (lekėve tė privatizimit)", dhe dekretit nr.1049, datė 27.3.1995, "Pėr disa plotėsime nė dekretin nr.10.30, datė 23.2.1995", tė ndryshuar".
90. Ligj nr. 9510, datė 10.04.2006 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Artigiancassa, S.P.A. pėr financimin e programit "Periferitė Urbane tė Tiranės - komponenti infrastrukturor".
87. Ligj nr. 9507, datė 03.04.2006 "Pėr disa ndryshime nė Ligjin nr.9075, datė 29.5.2003 "Pėr miratimin e kritereve dhe termave kryesore tė zgjidhjes sė borxhit tė jashtėm tė trashėguar, tė papaguar tė Shqipėrisė".
82. Ligj nr. 9502, datė 03.04.2006 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė shqipėrisė dhe Artigiancassa S.P.A. pėr financimin e programit "Menaxhimi i mbetjeve tė ngurta tė Tiranės".
74. Ligj nr. 9494, datė 13.03.2006 "Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 12.12.2002 "Pėr miratimin e niveleve tė tarifės doganore" tė
73. Ligj nr. 9493, datė 13.03.2006 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Artigjianssa, S.P.A pėr financimin e programit "Pėr pesė poliklinika nė qytetet e Tiranės, Gjirokastrės, Korēė dhe Peshkopisė".
ndryshuar".
63. Ligj nr. 9483 datė 16.02.2006 "Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 8438, datė 28.12.1998 "Pėr tatimin mbi tė ardhurat" tė ndryshuar".
57. Ligj nr. 9477, datė 09.02.2006 "Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 9228, datė 29.04.2004 "Pėr kontabilitetin dhe pasqyrat financiare".
49. Ligj nr. 9469, datė 02.02.2006 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes financiare, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Komisionit tė Komuniteteve Europiane "Programi Vjetor i Veprimit CARDS 2005 pėr Shqipėrinė".
45. Ligj nr. 9465, datė 19.01.2006 "Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės Ēeke, pėr zgjidhjen e borxhit tė Shqipėrisė kundrejt Republikės Ēeke".
44. Ligj nr. 9464, datė 28.12.2005 "Pėr Buxhetin e Shtetit tė vitit 2006".
43. Ligj nr. 9463, datė 27.12.2005 "Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 9339, datė 21.12.2004 "Pėr Buxhetin e Shtetit tė vitit 2005".
42. Ligj nr. 9462, datė 21.12.2005 "Pėr disa shtesa nė ligjin nr.8981, datė 12.12.2002 "Pėr miratimin e niveleve tė tarifės doganore", tė ndryshuar".
41. Ligj nr. 9461, datė 21.12.2005 "Pėr nomenklaturėn e mallrave dhe tarifėn doganore".
40. Ligj nr. 9460, datė 21.12.2005 "Pėr disa shtesa dhe ndryshime nė ligjin nr.8560, datė 22.12.1999 "Pėr procedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė", tė ndryshuar".
39. Ligj nr. 9459, datė 21.12.2005 "Pėr disa ndryshime dhe njė shtesė nė ligjin nr.8701, datė 1.12.2000 "Pėr lojėrat e fatit, kazinotė dhe hipodromet", tė ndryshuar".
38. Ligj nr. 9458, datė 21.12.2005 "Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr.8438, datė 28.12.1998 "Pėr tatimin mbi tė ardhurat", tė ndryshuar".
36. Ligj nr. 9456, datė 21.12.2005 "Pėr disa ndryshime nė ligjin nr.8982, datė 12.12.2002 "Pėr sistemin e taksave vendore", tė ndryshuar".
35. Ligj nr. 9455, datė 21.12.2005 "Pėr disa ndryshime e shtesa nė ligjin nr.8977, datė 12.12.2002 "Pėr sistemin e taksave nė Republikėn e Shqipėrisė", i ndryshuar".
34. Ligj nr. 9454, datė 21.12.2005 "Pėr disa shtesa e ndryshime nė ligjin nr. 7928, datė 27.4.1995 "Pėr tatimin mbi vlerėn e shtuar".
31. Ligj nr. 9451, datė 15.12.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes sė huasė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė, tė pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave dhe Institutit tė Kredisė Shtetėrore tė Mbretėrisė sė Spanjės, pėr projektin e ripėrtėritjes sė rrjetit elektrik tė shpėrndarjes, Fier".
24. Ligj nr. 9444, datė 16.11.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes sė kredisė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim (IDA), nė kuadėr tė programit tė Komunitetit tė Energjisė sė Europės Juglindore".
21. Ligj nr. 9441, datė 11.11.2005 "Pėr prodhimin, grumbullimin, pėrpunimin dhe tregtimin e qumėshtit dhe tė produkteve me bazė qumėshti".
20. Ligj nr. 9440, datė 11.11.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės Arabe tė Egjiptit pėr shmangien e tatimeve mbi tė ardhurat dhe mbi kapitalin".
19. Ligj nr. 9439, datė 11.11.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Komunitetit Europian pėr njė grant deri nė 16 000 000 euro".
17. Ligj nr. 9437, datė 27.10.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes sė grantit GEF ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim e Zhvillim pėr projektin e zhvillimit tė burimeve natyrore".
16. Ligj nr. 9436, datė 20.10.2005 "Pėr miratimin e Buxhetit faktik tė Shtetit tė vitit 2004".
15. Ligj nr. 9435, datė 20.10.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes pėr shtesa dhe ndryshime nė kontratėn financiare ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane tė Investimeve pėr projektin e rrugėve europiane - Shqipėria".
14. Ligj nr. 9434, datė 20.10.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės Sllovake pėr ristrukturimin dhe shlyerjen e borxhit tė Republikės sė Shqipėrisė kundrejt Republikės Sllovake".
13. Ligj nr. 9433, datė 20.10.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes sė garancisė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, pėr huanė dhėnė shoqėrisė "Tirana Airport Partners (TAP) Sh.p.k nga Banka Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, pėr projektin "Punėt e infrastrukturės publike dhe ndėrtimi i seksionit rrugor tė aeroportit".
12. Ligj nr. 9432, datė 13.10.2005 "Pėr njė ndryshim nė ligjin nr.8978, datė 12.12.2002 "Pėr taksėn vendore pėr biznesin e vogėl", i ndryshuar me ligjin nr.9327, datė 06.12.2004".
11. Ligj nr. 9431, datė 13.10.2005 "Pėr njė ndryshim nė ligjin nr.8438, datė 28.12.1998 "Pėr tatimin mbi tė ardhurat", tė ndryshuar".
10. Ligj nr. 9430, datė 13.10.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes sė kredisė pėr zhvillim ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim (IDA) pėr projektin e zhvillimit tė burimeve natyrore".
6. Ligj nr. 9426, datė 06.10.2005 "Pėr mbarėshtimin e blegtorisė".
3. Ligj nr. 9423, datė 29.09.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes sė kredisė pėr zhvillimi ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės Ndėrkombėtare pėr Zhvillim (IDA) pėr projektin e menaxhimit tė integruar dhe pastrimit tė zonės bregdetare".
2. Ligj nr. 9422, datė 29.09.2005 "Pėr ratifikimin e "Marrėveshjes sė huasė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė, Bankės sė Shqipėrisė dhe Komunitetit Europian pėr asistencė financaire".
146. Ligj nr. 9566, datė 19.06.2006 “Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Shoqatės sė Industrive Gjermane (BDI)/(IFG), qė veprojnė nė emėr tė kreditorėve gjermanė, pėr riskludimin e borxhit tė prapambetur, kundrejt kreditorėve gjermanė, tė pagarantuar nga Qeveria Federale e Gjermanisė”.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
PER INTERESAT E VEHVETES EDHE DJALLI MUND TA CITOJ BIBLEN (SHEKSPIR)
avatar
HELENA
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 223
Ditelindja Ditelindja : 19/05/1985
Mosha Mosha : 33
Vendodhja Vendodhja : tirane
Hobet Hobet : Arti ne pergjithesi
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 16
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 639
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi