Ajo tregon nė polici se i kishin vėnė njė qese tė zezė nė kokė dhe nuk ka mundur t’i njohė autorėt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ajo tregon nė polici se i kishin vėnė njė qese tė zezė nė kokė dhe nuk ka mundur t’i njohė autorėt

Mesazh nga Visi prej Wed Feb 17, 2010 6:27 pm

Njė adoleshente ėshtė marrė peng dhe pėrdhunuar nga dy persona, ndėrkohė qė policia ka nisur punėn pėr identifikimin dhe kapjen e agresorėve. Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė mes tė Tiranės, ku vajza e re ėshtė marrė me forcė, teksa ishte duke shkuar nė shkollė. Sipas tė dhėnave policore, Armonda 18-vjeēare, me banim nė Vaqar, ėshtė “viktima” e kėsaj ngjarjeje tė rėndė. Ajo ka treguar se pikėrisht pesė ditė mė parė, rreth orės 09:30, kur ka qenė duke shkuar nė shkollė, pasi studion nė shkollėn e mesme teknologjike, dy persona i janė afruar me njė makinė tip “BMW”, ngjyrė e bardhė, me targa tė huaja. Ata kanė dalė nga makina dhe i kanė vėnė njė qese tė zezė nė kokė dhe mė pas e kanė marrė me forcė nė makinė. Ajo ka treguar se gjatė gjithė rrugės nuk ka parė asgjė, veēse ėshtė kėrcėnuar se do e vrasin po tė kryente ndonjė veprim. Mė pas, sipas saj, e kanė dėrguar nė njė banesė private nė njė nga fshatrat e Tiranės, qė nuk e dinte tamam se ku.Megjithatė, ajo ka treguar se ishte rreth gjysmė ore larg Tiranės. Aty e ka pėrdhunuar njėri prej dy rrėmbyesve, tė cilin nuk e njeh, pasi sipas dėshmisė, nuk ia kanė liruar sytė tė shikojė. Ashtu, siē ka qenė e pėrdhunuar, ajo ka treguar se e kanė vėnė sėrish nė makinė dhe e kanė sjellė, ku e kishin marrė. Mė tej, ajo ka shpjeguar pėr oficerin e policisė, se aty ka mundur tė dallojė makinėn, me tė cilėn ata janė larguar me shpejtėsi. Por, denoncimin e ka kryer vetėm dy ditė mė parė. Sipas saj, ajo kishte frikė tė tregonte se ēfarė kishte ndodhur dhe pėr kėtė arsye nuk ishte paraqitur nė polici. Sapo ėshtė kryer ky kallėzim, policia ka dėrguar analizat pėr ekspertizė mjekoligjore. Burimet nga grupi hetimor bėnė tė ditur se rezulton se vajza ka kryer marrėdhėnie seksuale, por ende nuk dihet nėse ka qenė pėrdhunim. Pėr kėtė arsye, policia po heton me qėllim dokumentimin e plotė tė kėsaj ngjarjeje kriminale.
------------------------------
avatar
Visi
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 361
Ditelindja Ditelindja : 14/02/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : futbolli
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 663
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://WWW.FORUMISHQIP.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi