Kur Gjykata e Lartė vepron me procedurė tė pėrshpejtuar?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kur Gjykata e Lartė vepron me procedurė tė pėrshpejtuar?

Mesazh nga HELENA prej Tue Feb 16, 2010 2:17 pm

Pėr cėshtje civile:
1. Ēėshtje pėr tė cilat gjykata e apelit ka vendosur kthim pėr rigjykim.
2. Ēėshtje qė kanė tė ardhur pėr herė tė dytė ose tė tretė nė Gjykatėn e Lartė.
3. Konflikte pune e sigurime shoqėrore.
4. Ēėshtje me ankime kundėr vendimeve tė Komisionit tė Shėrbimit Civil.
5. Lėnie fėmije pėr rritje, edukim e detyrim pėr ushqim.
6. Vėrtetime fakti.
7. Kundėrshtim tė veprimeve pėrmbarimore.
8. Kundėrshtim tė vendimeve tė ndėrmjetme.
9. Interpretime vendimi.
10. Ēėshtje tė gjykuara si shkallė e parė nė apel (firmat piramidale).
11. Pjestim pasurie (faza e parė).
12. Moskompetencė e mungesė juridiksioni.

Pėr cėshtje penale:
1. Prishje vendimi dhe kthim pėr rigjykim.
2. Rastet e Amnistisė.
3. Masat e Sigurimit.
4. Raste kur ka vendim tė pezullimit tė ekzekutimit.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
PER INTERESAT E VEHVETES EDHE DJALLI MUND TA CITOJ BIBLEN (SHEKSPIR)
avatar
HELENA
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 223
Ditelindja Ditelindja : 19/05/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : tirane
Hobet Hobet : Arti ne pergjithesi
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 16
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 639
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi