Masakroi nėnėn me sopatė nė Librazhd, arrestohet autori

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Masakroi nėnėn me sopatė nė Librazhd, arrestohet autori

Mesazh nga Visi prej Mon Feb 15, 2010 10:52 am

Policia vė nėn pranga Haki Miskan, autorin e vrasjes sė Dije Miskas nė Librazhd mė 5 shkurt. Burimet nga uniformat blu deklaruan se ndalimi i Hakiut u bė nė qarkun e Bulqizės. Ai akuzohet pėr masakrimin e nėnės sė

tij nė zonėn e Librazhdit. Autori e goditi viktimėn me sopatė nė trup dhe nė kokė duke i shkaktuar vdekjen. Vajza e Hakiut e cila tentoi tė ndėrhynte pėr tė shmangur tragjedinė u plagos gjithashtu gjatė ngjarjes sė 5 shkurtit nė Librazhd. (Lajmifundit)

Artikulli i meparshem: 05 February 2010 10:47
Librazhd, vrasėsi i nėnės, ekzekutoi edhe gruan 10 vjet mė parė
LIBRAZHD – Policia po zhvillon kėrkime nė tė gjithė zonėn e Librazhdit dhe Elbasanit pėr arrestimin epersonit qė vrau dje me sopatė nėnėn e tij nė fshatin Prevadh.
Burime zyrtare tė policisė kanė thėnė ndėrkohė se autori i krimit, Haki Nisto, ka plasur edhe vajzėn e tij e cila doli nė ndihmė tė gjyshes dje kur viktima po qėllohej me sopatė nga djali i saj.
Sipas policisė autori i krimit ėshtė person me precedentė tė rrezikshėm penalė pėr shkak se dhjetė vite mė parė thuajse nė tė njėjtėn mėnyrė ka vrarė edhe gruan e tij duke e lėnė tė vdekur pas njė konflikti tė ndodhur nė familje.
Artikulli i 04 February 2010 17:39
Librazhd, djali vret nėnėn me sopatė
LIBRAZHD – Ngjarje e rėndė nė fshatin Prevadh tė Librazhdit, djali vret nėnėn me sopatė.
Sipas burimeve zyrtare nga policia mėsohet se autori i krimit ėshtė djali i viktimės, shtetasi Haki Nisto.
Pas vrasjes, ai ėshtė larguar menjėherė nga vendi i ngjarjes.
Ndėrkohė policia ka mbėrritur nė banesėn ku ndodhi krimi dhe nga vajza e autorit, ka mėsuar se vrasesi ka qenė djali i gruas qė ka gjetur vdekjen si pasojė e goditjes me sopatė.
Shkaqet e krimit janė ende tė paqarta ndėrsa poliia thotė se autori ėshtė larguar nga vendi i ngjarjes ndėrsa kanė filluar kėrkimet pėr kapjen e tij. (forumishqip.net)
------------------------------
avatar
Visi
Moderator
Moderator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 361
Ditelindja Ditelindja : 14/02/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : futbolli
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 663
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://WWW.FORUMISHQIP.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi