SHBA, veterani nė Vietnam merr medalje 38 vite pas luftės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

SHBA, veterani nė Vietnam merr medalje 38 vite pas luftės

Mesazh nga toniweb prej Tue May 27, 2008 2:37 pm

Njė person nga Kansas City, i cili ėshtė plagosur nė Vietnam mori medaljen “Zemra e purpurt” 38 vite pasi automjeti i tij u godit nga njė granatė. Raymond Teat i riu, i cili shėrbeu nė divizionin e 25-tė tė ushtrisė amerikane gjatė konfliktit nė Vietnam, thotė se u dėrgua nga autoritetet shėndetėsore nė Montana, nė vend tė Misurit, pėr shkak tė njė ngatėrrese, dhe kurrė nuk e mori medaljen deri ditėn e djeshme. Ushtari i klasit tė parė ishte njėri prej 5 veteranėt e plagosur nė Vietnam qė u nderua nga Unioni i Veteranėve. Teat ishte i vetmi qė kishte mbetur pa medalje. Vetėm tani mund t’ia vėrtetojė historitė e tij nipave dhe mbesave.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi