Pr/rezoluta per Shqiperine, debat ne APKiE

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pr/rezoluta per Shqiperine, debat ne APKiE

Mesazh nga toniweb prej Thu Jan 28, 2010 4:53 pm

Asambleja Parlamentare te Keshillit te Evropes po debaton per projektrezoluten e cila fton qeverine dhe opoziten qe t'i japin fund krizes politike dhe te marrin pergjegjesite e tyre ne menyre qe te vijojne reformat e nevojshme ne vend.
"Ka ardhur koha per kompromis mes lidereve. Bojkoti i kuvendit nuk eshte demokratik dhe kjo duhet te marre fund", u shpreh David Wilshire, nje prej hartuesve te projektrezolutes, duke shprehur angazhimin e KiE per zgjidhje.

Ne 10 amendamentet per ndryshimin e ketij drafti, perfaqesuesit e maxhorances shqiptare kerkojne qe te mos perdoret termi 'Krize' por 'Situate politike', te hiqet pjesa ku kerkohet nderhyrja e Komiteteve te cdo forme te Asamblese ne Tirane.

Dy raportuesit Wilshire dhe Laakso vizituan Shqiperine nga data 3-5 nentor 2009 dhe pergatiten nje raport 6 faqesh, ku permblidhen ngjarjet politike ne vend para e pas zgjedhore.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi