Avatar “fundos” Titanic

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Avatar “fundos” Titanic

Mesazh nga toniweb prej Tue Jan 26, 2010 8:40 am

Titanic “fundoset” nga Avatar pas rreth 15 viteve ne vend te pare te arketimeve te te gjithe historise. Realizimi me i fundit i James Cameron ka thyer rekordin e arketimeve duke marre vendin e pare te klasifikimit.
Lajmin e ben te ditur shtepia kinematografike “20th Century Fox” qe ka ekskluzivitetin e shperndarjes se filmit. “Jemi perballe historise” shprehet Paul Dergarabedian, i cili flet per filmin qe ka kushtuar plot 237 milione dollare.

Ne 6 jave, Avatar ka arketuar 1.841 miliarde dollare ne te gjithe boten, ndersa Titanic e mbante rekordin me 1.843 miliarde. Ne SHBA dhe Kanada jane arketuar 552 milione, por pritet qe suksesi te vazhdoje pasi filmi do transmetohet edhe pergjate dy javeve.

Vetem gjate fundjaves, Avatar ka arketuar 107 milione ne kinemate nderkombetare. Vendin e pare ne Europe e mban Franca, ndersa me pas vijne Gjermania, Rusia dhe Britania e Madhe.

DESHIRONI TE SHIKONI FILMIN "AVATAR"?KLIKONI KETU
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi