Permbytjet ne shifra, 10100 ha toke, 2205 shtepi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Permbytjet ne shifra, 10100 ha toke, 2205 shtepi

Mesazh nga toniweb prej Sat Jan 09, 2010 2:17 pm

Ne Ultesiren e Shkodres vazhdon situata dramatike. Te dhenat e fundit te Ministrise se Brendshme, qe i perkasin oreve te vona te nates se mbremshme tregojne per rritjen e numrit te personave te evakuuar.

Sipas Shtabit te Emergjences, po vazhdon intensivisht evakuimi kryesisht ne bashkine e Shkodres ne lagjet Baēallek, Ajasem e Livade.

Gjate operacioneve ne terren jane evakuuar edhe 1067 krere bageti.

Sipas komunikates se leshuar nga Ministria e Brendshme, njofton se u zhvillua mbledhja e posaēme me drejtuesit e komunes Dajc, ku u percaktuan masat konkrete per te nderhyre me ndihma ushqimore, asistence shendetesore dhe plotesimin e kushteve me imediate per jetese te komunitetit qe eshte evakuuar brenda komunes, kryesisht ne fshatin Pentar te Dajcit.

Kjo komune ka edhe numerin me te madh te shtepive te permbytura dhe njekohesisht numrin e banoreve te evakuuar.

Eshte bere nderkohe edhe atashimi i perfaqesuesve te ushtrise prane ēdo kryetari komune te permbytur, me qellim qe operacionet e evakuim shpetimit dhe te ndihmave ushqimore qe do te dergohen ne komunat Dajē, Ana Malit, Berdice, Bushat dhe Bashkia Shkoder te jene sa me efektive.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi