Horoskopi per vitin 2010

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Horoskopi per vitin 2010

Mesazh nga toniweb prej Sun Jan 03, 2010 11:26 am

Horoskopi i dashit gjatė vitit 2010 ka shumė gjėra pozitive. Nė pėrgjithėsi kjo shenjė ėshtė shenjė e guximshme. Disa nga parashikimet tregojnė se Viti i Ri do ju sjellė arritje tė reja, por nuk do tė jenė mė tė mėdha sesa ato qė i keni pasur gjatė kėtij viti. Shumica e personave tė lindur nė shenjėn e dashit, tė cilėt janė nė punė, do tė kėnaqen me jetėn e tyre profesionale. Muajt e parė do tė jenė paksa tė rėndė, por suksesi do tė shihet nė gjysmėn e dytė tė vitit. Yjet i sugjerojnė kėsaj shenje tė mos i ndėrrojė punėt. Sa i pėrketė jetės sentimentale dhe asaj familjare, personat e lindur nė kėtė shenjė do tė pėrmirėsojnė jetėn e dashurisė nė pjesėn e dytė tė kėtij viti. Nga ana e ngritjes profesionale shumė studentė nė kėtė shenjė do tė kenė suksese tė mėdha. Kurse shėndeti do tė jetė i mirė.

Demi (20 prill – 20 maj)
Njerėzit tė cilėt janė lindur nėn shenjėn zodiakale tė demit do tė kenė karakter kuptimplot gjatė kėtij viti. Tė gjitha kėto kualitete janė tipike pėr demin. Parashikimet pėr Vitin e Ri thonė se do tė keni rritje dhe rėnie tė kohė pas kohshme. Nė karrierė po ashtu do tė keni njė ngritje tė kėtillė. Por, pėr ata qė kanė biznese, suksesi do tė shihet nė fund tė kėtij viti. Nė jetėn familjare dhe atė tė dashurisė, megjithatė nuk do tė shpėtoni pa zhgėnjime. Por, duhet qė tė lėshoni rrugė partnerit/ės dhe familjes qė ju rrethon. Beqarėt kanė mundėsi tė martohen shumė shpejt. Pėr nxėnėsit dhe studentėt nėn kėtė shenjė do tė kėtė vetėm arritje, por atė nė gjysmėn e dytė tė vitit 2010. Shėndeti nuk do tė jetė edhe aq i mirė. Rregullisht gjatė vitit do tė keni problem me ftohje dhe stomak.

Binjakėt (21 maj – 21 qershor)
Nga tė gjitha shenjat zodiakale, binjakėt janė ndoshta shenja mė interesante pasi qė kanė karakter tė veēantė. Tė gjithė binjakėt dashurojnė pa fund. Gjatė vitit 2010 ajo ēka do ju pėrshkruajė ėshtė pikėrisht karriera, por edhe dashuria. Megjithatė, nė punė nė fillim tė kėtij viti do tė gjendeni para situatave tė palakmueshme. Gjėrat do tė pėrmirėsohen nė pjesėn e dytė tė vitit 2010. Por, vėshtirė qė do tė keni ndonjė ngritje nė karrierė. Nė dashuri yjet ju sugjerojnė qė lidhjet serioze t’i shndėrroni nė martesė dhe tė filloni krijimin e familjes. Megjithatė, nė gjysmėn e dytė tė vitit do tė keni kohė edhe pėr aventura. Nxėnėsit dhe studentėt do tė kenė mundėsi tė fitojnė bursa shkollore. Kurse sa i pėrket shėndetit, do tė keni shėndet tė mirė me disa probleme tė vogla.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)
Tipike pėr shenjėn e gaforres ėshtė ndjeshmėria, sekretet dhe individualiteti i theksuar. Shenja e gaforrės di tė fshehė shumė gjėra nga tė tjerėt. Viti 2010 do tė jetė vit special pėr gaforret. Do tė ketė risi tė reja nė punė, ndėrkaq nuk do ju mungojė as energjia dhe entuziazmi pėr karrierė. Nė shtator do keni paksa vėshtirėsi financiare, por gjėrat do rregullohen. Ndėrkaq, nė dashuri tė martuarit do tė pėrballen me disa probleme me gruan dhe fėmijėt. Tė pamartuarit do tė krijojnė marrėdhėnie tė shkėlqyeshme me tė tjerėt. Nxėnėsit dhe studentėt do tė kenė vėshtirėsi nė punėn e tyre, kurse sa i pėrket shėndetit gjithēka do tė jetė OK, me pėrjashtim tė nervozės.

Luani (23 korrik – 22 gusht)
Luani ėshtė mbret i malit tė vet dhe nga shenjat e tjera kjo shenjė ka dukje aristokratike. Pėr vitin 2010, luani do tė marrė lajme tė mira – shumica do tė vinė nga fqinjėt e tij. Sa i pėrketė punės, luanėt gjithmonė adhurojnė vendpunimet e tyre. Por, ėshtė momenti qė tė mendoni pėr tė investuar. Pse jo tė mendoni pėr tė ngritur njė parandori tė vogėl. Nė dashuri do tė ketė probleme vetėm pėr tė martuarit. Karakteri i kėsaj shenje ėshtė i kėtillė. Megjithatė, do i rregulloni ato ngadalė! Dhjetori do tė jetė njė muaj perfekt pėr beqarėt. Studentėt dhe nxėnėsit do jenė ata qė do pėrballen mė se keqi nga kjo shenjė, pasi do u mungojnė rezultatet. Shėndeti do tė pėrcillet me dhimbje tė eshtrave, kėshtu qė kujdes!

Virgjėresha (23 gusht – 22 shtator)
Nga tė gjitha shenjat, virgjėreshat janė tė ndryshme, por tė bukura nė pamje. Ėshtė e vetmja shenjė qė ka karakter femror. Nė vitin 2010, virgjėreshat do tė kenė shumė fat. Edhe pse nuk do tė angazhohen shumė, kjo shenjė do tė kėtė sukses. Sukseset mė tė mėdha do tė paraqiten nė karrierė. Nė dashuri do tė keni lajme tė mira dhe tė kėqija. Tė martuarit do tė kenė problem me fėmijėt dhe gruan, kurse beqarėt do tė ndihen tė stresuar pėr shkak tė mungesės sė dashurisė. Studentėt do tė prekin punėn e tyre dhe do kėnaqen nė fund me rezultatet, ndėrkaq shėndeti do tė jetė shumė i mirė nė pjesėn e dytė tė vitit, por mund tė keni probleme tė shpeshta me gripin.

Peshorja: (22 shtator – 22 tetor)
Ėshtė njė shenjė qė konsiderohet simbol i prodhimit. Nuk flasin shumė dhe ndonjėherė janė tė papėrshtatshem. Peshorja ndryshe njihet si shenja punės. Pėr kėtė viti 2010 pėr peshorėn premton tė ardhura tė mėdha dhe shumė para. Ajo do tė jetė shenja qė do tė ketė mė sė shumti tė ardhura nė 2010-ėn, tregojnė yjet. Nė punė gjatė 2010 do tė jeni shumė tė relaksuar dhe normal. Kėtu e keni edhe mbėshtetjen e dy planetėve tė mrekullueshme, venerės dhe marsit. Gjysma e parė e vitit do tė jetė e tillė, ndėrkaq nė gjysmėn e dytė mund tė keni probleme, por ato mund tė zgjidhen. Nė dashuri ēiftet do tė kenė probleme nė komunikim. Edhe studentėt dhe nxėnėsit e kėsaj shenje do tė kenė sukses. Ndėrkaq shėndeti do tė jetė shumė i mirė.

Akrepi (23 tetor – 21 nėntor)
Akrepi ėshtė shenja qė mban mė sė shumti sekrete. Viti 2010 pėr akrepėt do tė ketė rezultate tė ndryshme me njė baraspeshė tė barabartė. Nė fillim tė kėtij viti duhet tė bėni disa ndryshime nė vendin e punės. Sidomos duhet tė silleni me ndryshe me kolegėt tuaj. Nė pėrgjithėsi karriera do tė jetė e begatshme pėr kėtė shenjė. Nė dashuri duhet tė mėsoheni me jetėn familjare dhe tė ndėrtoni njė harmoni mė tė madhe me gruan dhe fėmijė. Kurse ata tė padashuruarit duhet tė jenė mė tė kujdesshėm nė lidhjet e tyre. Studentėt dhe nxėnėsit do tė kenė komplikime, por do arrijnė disa suksese. Yjet po ashtu nuk do tė jenė nė anėn e kėsaj shenje edhe sa i pėrketė shėndetit. Por, ata sugjerojnė tė keni sa mė shumė kujdes.

Shigjetari (22 nėntor – 21 dhjetor)
Shigjetari ėshtė njėra prej shenjave me energjike dhe me pozitive. Viti 2010 do tė jetė njė vit i sukseseve tė mėdha, por edhe i zhgėnjimeve. Ky vit do tė jetė njė vit ku do tė shijoni sukseset tuaja nė punė dhe nė karrierė. Megjithatė, duhet tė jeni mė tė bindur nė arritjen e qėllimeve tuaja. Nėse merreni me biznes, intensifikojeni atė nė pjesėn e dytė tė kėtij viti. Do t’i shihni edhe vetė pėrfitimet financiare. Nė dashuri notė negative kanė marrė ēiftet e martuara. Pėr studentėt dhe nxėnėsit do tė ketė kohė mė tė mirė, sidomos pėr ata qė studjojnė elektronikėn. Shėndeti do tė jetė shumė i mirė pasi qė kjo shenjė nuk ėshtė e prirė pėr tė pasur probleme shėndetėsore.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)
Bricjapi ėshtė shenjė e njerėzve seriozė. Horoskopi pėr 2010 bricjapit do tė sjellė satisfaksion tė madh nė punė, nė ndjenja dhe nė karrierė. Megjithatė, disa probleme tė zakonshme nė punė do ju shqetėsojnė gjatė gjithė vitit. Jeta profesionale do tė komplikohet nga mossuksesi nė karrierė nė pjesėn e parė tė vitit. Nė dashuri do tė mund tė keni probleme vetėm nėse jeni nė ēift. Njė fėmijė do e shtojė entuziazmin edhe mė tė madh pėr njė familje mė tė shėndetshme. Beqarėt duhet tė jenė mė aventuristė. Studentėt dhe nxėnėsit po ashtu do tė shenojnė rezultatet kėtė vit, ndėrkaq shėndeti do tė jetė i mirė por kujdes. Ruajeni atė!

Ujori (20 janar – 18 shkurt)
Ujori i ka dy anėt e personalitetit tė tij/saj. Ai ose ajo ėshtė gjithmonė i/e bukur, tė tėrhequr, pasivė dhe tė ndjeshėm. Por janė dinamikė nė arritjen e qėllimeve. Karriera e kėsaj shenje do tė jetė fluide, por suskese do tė shikohen nė qerekun e parė tė Vitit tė Ri. Nė dashuri duhet tė paraqiteni sa mė tė mirė, pėrderisa problemet qė mund t’i keni me burrin apo gruan do i zgjidhni shumė shpejt. Ēiftet e pamartuara po ashtu do tė arrijnė sukses nė kėtė sferė. Studentėt e kėsaj shenje nuk do tė kenė suksesin e pritur gjatė vitit. Madje disa ujorė do tė kenė problem me studimet. Nevojitet me shumė pėrkushtim. Ujorėt po ashtu do tė kenė shėndet tė ndryshėm. Shumicėn e herave kėrkohet tė shkoni tė mjeku.

Peshqit (Feb 19- Mar 20)
Peshqit kanė mendje tė ndryshueshme. Pėr kėtė konsiderohet si njė shenjė qė ndryshon qėllimet. Nė vitin 2010 peshqit do tė kėtė ndryshime. Nė pjesėn e parė tė Vitit tė Ri do tė kėtė pėrparime nė punė. Do tė ketė vetėbesim tė madh – njė gjė tė cilėn do e ndihmojnė edhe yjet. Megjithatė, gjėrat mund tė komplikohen mė shumė. Dhe problemet duhen zgjedhur me inteligjencė. Nė dashuri jetė pėrfekte do tė kalojnė ēiftet e martuar – sidomos ata qė kanė edhe fėmijė. Ndėrkaq, nė barriera tė ndryshme do tė hasin beqarėt. Nė sferėn profesionale do tė ketė njė ngritje pėr kėtė shenjė. Sidomos pėr studentėt tė cilėt studjojnė filozofi. Kurse parashikimet e horoskopit pėr shėndetin janė tė kėqija. Do tė sėmureni shpesh nga gripi dhe sėmundjet e tjera.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi