Shpalosni fantazitė e shfrenuara!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shpalosni fantazitė e shfrenuara!

Mesazh nga bjondina prej Fri Nov 27, 2009 8:38 pm

Ndoshta i keni provuar ato periudha kur ti dhe partnerja jote jeni ndier tė mbėrthyer nga pozicionet “tradicionale” dhe keni ndier nevojėn e taktikave tė reja pėr tė shpalosur fantazitė e shfrenuara. Varet se sa do tė arrini t’i praktikoni (siē do ta shihni mė poshtė, ato janė tė komplikuara!), por pas kėsaj do tė ēuditesh kur tė ndiesh se praktika e kėtyre pozicioneve trendy do tė jetė njė avantazh i madh pėr jetėn nė ēift.
Ēfarė pozicionesh seksuale ke provuar deri tani? Ēfarė tė ka pėlqyer dhe ēfarė jo? Ekzistojnė pozicione qė nuk do t’i bėje asnjėherė, kur bie fjala pėr seks? Shih mė poshtė disa tė tilla, pėr tė cilat jemi gati tė sigurt qė s’i ke provuar ndonjėherė!

3 O'clock
Ora 3:00 fiks merr njė kuptim krejt tė veēantė nė planin seksual... “3 o'clock” ėshtė po aq interesante, por tejet e vėshtirė pėr fillestarėt, madje shumė herė mė e vėshtirė pėr ata qė nuk janė tė fuqishėm fizikisht. Ēfarė duhet tė bėsh? Ti qėndron nė pozicionin vertikal, ndėrsa partnerja ulet nė atė mėnyrė qė trupi i saj tė formojė shkronjėn “L”, perpendikular me abdomenin tėnd. Penetrimi kryet nga mbrapa, ndėrsa nė mėnyrė qė vagina tė qėndrojė nė nivelin e penisit, pėrdor duart dhe mbaje atė nga pjesa e sipėrme e trupit, paralelisht me linjėn e tokės. Me fjalė tė tjera, imagjino shkronjat “I” dhe “L” tė bashkuara, ku linja vertikale e shkronjės “L” janė kėmbėt e partneres tėnde.

Gėrshėrėt
Nė kapitullin estetik, ėshtė pozicioni i dytė mė seksi i top-listės. Ulu me kurriz, mblidhi gjunjėt dhe shtri pjesėn e poshtme tė kėmbėve pas krevatit. Mė pas, zgjati krahėt ngjitur me trupin dhe mundohu tė krijosh me to - nė pjesėn e vitheve ku ke ngritur krahėt - formėn e njė ure. Ajo duhet tė ulet mbi ty, ashtu siē rri nė karrige apo ashtu siē mund ta shikosh nė profil. Nė qoftė se ajo ėshtė ulur nga ana jote e djathtė, i duhet tė pozicionojė kėmbėn e saj tė majtė midis kėmbėve tė tua dhe anasjelltas. Nė qoftė se, pėr shembull, ėshtė ulur nga ana e majtė, ngriji asaj kėmbėn e majtė, nė mėnyrė qė ajo tė mund tė mbahet, ndėrkohė qė kryen lėvizjet frenetike tė seksit.

”Karroca e dorės”
Keni nevojė pėr njė karrige apo njė kolltuk mė tė lartė. Rri me kurriz, por mbėshtete pjesėn e sipėrme tė kurrizit nė kolltuk. Hapi paksa kėmbėt dhe pėrthyeji gjunjėt, ashtu siē mban diēka nė gjoks. Partnerja duhet tė ulet me kurriz nga ty dhe t’i ketė paksa gjunjėt e pėrthyer, nė mėnyrė qė ti tė mund tė penetrosh. Ajo do tė lėvizė, ndėrkohė qė i pozicionon krahėt nė zonat e kėrcinjve tė tu.

Fluturat
Ėshtė njė pozicion tejet i vėshtirė pėr partneren tėnde, duke pasur parasysh se asaj i duhet tė qėndrojė kokė-poshtė dhe mbahet vetėm me duar. Duhet tė ulesh nė gjunjė nė cep tė krevatit, ndėrsa ajo tė shtrihet, duke qarkuar kėmbėt e saj pėrreth legenit tėnd dhe tė jetė me kokėn poshtė ose sipėr, sipas dėshirės.

44
Stili 44 ėshtė i shkėlqyer pėr tė pasionuarit e seksit oral. Ky stil do ta lodhė partneren tėnde sė tepėrmi, ama me siguri ia vlen mundimi. Nė qoftė se “Gėrshėrėt” ishte pozicioni i dytė mė i kėndshėm, “44”-a zė vendin e parė. Pse quhet kėshtu? Kjo, pasi pozicioni i trupave tuaj duhet ta stimulojė kėtė shifėr. Si bėhet? Ti ulesh nė qoshe tė krevatit, ashtu siē mund tė rrish edhe nė njė karrige, por me kėmbėt paksa tė hapura. Ajo qėndron mbi ty nė tė njėjtin pozicion, vetėm se kėmbėt e saj janė drejtuar sipėr, ndėrsa fytyra e saj ėshtė e drejtuar nga zona jote gjenitale. Ėshtė njė lloj stili “69” nė vertikal, veēse ėshtė paksa “i rrezikshėm”. Nėse tė kemi ngjallur oreksin pėr njė “seks akrobatik”, lėri pozicionet tradicionale mėnjanė dhe ushtrohu! /Telegrafi/
------------------------------
avatar
bjondina
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Cancer Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 18
Ditelindja Ditelindja : 04/07/1978
Mosha Mosha : 39
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 28
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 27/11/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi