Mbretėri e Bashkuar, pulat bėjnė vezė sa njė top tenisi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mbretėri e Bashkuar, pulat bėjnė vezė sa njė top tenisi

Mesazh nga toniweb prej Fri May 09, 2008 5:01 pm

Fermerėt nė Mbretėrinė e Bashkuar dinė si tė kujdesen mirė pėr pulat. Ata u vėnė atyre muzikė, i masazhojnė, madje edhe i lajnė. Gjithė mundimet e tyre nuk i kanė shkuar mė kot, pasi rezultatet e para po duken. Veza e njėrės prej tyre ngjason me njė top tenisi, katėr herė mė e madhe se normalja. Veza 10 centimetra e gjatė, e pulave qė rriten nė natyrė, ka njė diametėr prej 21 centimetrash dhe peshon 210 gramė. Gruaja e fermerit, Julie Hewitt thotė: “Jemi tė habitur. Ėshtė gati sa dyfishi i vezės sė patės. Ajo dhe burri i saj mbledhin 20 mijė vezė ēdo ditė nga 30 mijė pulat qė rrisin nė fermėn “Rosedown”, pranė St. Wenn, nė Cornwall.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi