Japoni, majmunėt e kopshtit zoologjik nė dietė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Japoni, majmunėt e kopshtit zoologjik nė dietė

Mesazh nga toniweb prej Fri May 09, 2008 4:58 pm

Turistėt qė vizitojnė “Ohama Park” nė qytetin japonez, Osaka i kanė hedhur kaq shumė ushqime majmunėve tė parkut, sa tani ata janė obesė dhe e kanė tė vėshtirė tė ecin. Parku mban 50 majmunė tė bronztė, tė cilėt zakonisht peshojnė 11 kilogramė kur janė tė lirė. Vizitorėt, edhe pse me qėllime tė mira, i kanė hedhur biskota, bukė dhe ėmbėlsira dhe gati tė gjithė majmunėt tani janė nė mbipeshė. Disa prej tyre peshojnė 15 kilogramė. Mashkulli mė i rėndė peshon 29 kilogramė dhe tėrheq kėmbėt zvarrė nė hapėsirėn prej 420 metrash katror. Parku ka vėnė tabela, por njerėzit vazhdojnė t’i ushqejnė.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye



 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi