Tekste Kėngėsh Shqiptare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga toniweb prej Thu May 08, 2008 3:02 pm

Dua te vdes (Elita 5)

Dua te vdes
dhe pse jam i ri
ndoshta kur do degjosh
do tė qash edhe ti

Por dije se kam vdekur
dhe zemra mu be hi
dhe s'mendoj me pėr ty

Ndoshta do tė gėzohesh
se nga unė do lirohesh
ndoshta do tė qash
se nga unė do tė ndahesh

Por dije se kam vdekur
dhe zemra mu be hi
dhe s'mendoj me pėr ty


ELITA 5


Harroje vetmine

nėse sonte ndihesh vetėm
dhe ke frikė te shofish endrra
shuaj dritėn ndize zemren
do t'me gjesh mua brenda

nėse sonte ndihesh vetėm
dhe ke frikė te shofish endrra
shuaj dritėn ndize zemren
do t'me gjesh mua brenda

te lindi kenga e dashurisė
qe kurrė pėr ty sdo t'kėtė mbarim
kjo do perjete
mbetet kujtim

me ty asgjė nuk do t'ndroj
vet me fal dot mua
ēdo vajzė tjetėr qe takoj
m'bėn me tepėr te te dua

me ty asgjė nuk do t'ndroj
vet me fal dot mua
ēdo vajzė tjetėr qe takoj
m'bėn me tepėr te te dua

te lindi kenga e dashurisė
qe kurrė pėr ty sdo t'kėtė mbarim
kjo do perjete mbetet kujtim

kjooooooo pėr jeteeeee..
mbetet kujtiiiiiiiiiim.. iiiiiiiiiimmmmmmmm


RITMI I RRUGES

Ngritu tash Ritmi i rrugės

I heshtur ndalem dhe shikoj se si dritėn ma perpin njė hije
Me duket vetja si spektator ne njė shfaqje tragji komedie
Ku aktor jemi neve te gjith edhe unė e ti
Por fatkeqėsisht ky nuk ėshtė teater dhe as kjo keng nuk ėshtė parodi
Ėshtė jeta jon koha kur japin kahje fatit ton
Dhe te ardhmes son
Por mė trego nga po e drejtojm cilėn rrugė po e vazhdojm
Pas 100 vjet errėsirė, nga duar i hoqa prangat e ndryshkura
Kjo nuk mjafton
Se mes nesh ende ka shum zemra te vyshkura
E cpo bejm ne pėr ata
Ku mbeti nderimi i vellaut pėr vėlla
Me thuaj pra,
Krejt kjo esht njė hata qe skam besuar qe ndonjeher kemi me e nda

Ngritu tash
Ska forc qe na rrezon kur jemi bashke (2x)

Gjendje kritikė
E renduar nga pretendime armike
Rrethuar me papergjegjesi politike
Ngarkuar me tendenca paranoike
Pseudo patriotike
Tingellojn disa faza arkaike
Qe mendja e shendosh i refuzon
Pse duhet te egzistoj mes nesh kjo dreq frikė
Qe ndasit na i forcon
Dhe na con drejt njė rrugė misterioze
Ende pa u zhdukur ky kundermim tymi e bloze
Mund te gjendemi ne njė gjendje komatoze
Me komplimime tepėr serioze
Po kush ėshtė fajtor
A thua, sa ka pergjigjia rėndėsi
Kur ndoshta njė pjes te kėtij faji e patem edhe un e ti
Perndryshe pse para hundeve tona
Ndodhin gjėra qe asnjeher si miratojm
Ato sdo te zhduken vetėm duke i shikuar
Duhet bashk qe ti luftojm

Ngritu tash
Ska forc qe na rrezon kur jemi bashk (2x)

Ndal, po i them vetes
Dhe shikoj botėn time pėrreth meje
Nėse je lodhur edhe ti
Ateher hapi syt dhe shiko pėrreth teje
Gjeje, pozicionin tėnd
Dhe nėse do ndryshime vepro,
Kryeje pjesen tėnde te punės
Pėr vete dhe pėr ata qe I do
Deri dje kisha njė ankth te vjetėr
Por nuk me zbrapsi asnjeher
Ndėrsa sot me mundon 1 tjetėr
Dhe sdo ta le as kėtė te me dergoj ne humner
Se jeta na mesoi
Qe te mirat kurrė nuk vijnė vet
Gjithmon me mir kalon ai qe mundohet
Se sa ai qe pa u mėrzitur pret
Ndėrsa sot te gjith jemi pjesmarres ne kėtė kapitull tė ri historie
Prej nesh varet se a do tė shkruhet njė faqe turpi a njė faqe lavdie

Ngritu tash s'ka forc qe na rrezon
Kur jemi bashk gjėrat duhet te ndryshojn
Pėr te gjith njėsoj njė er e re fillon
Bėhu edhe ti ushtar i te se nesermes (2x)


"Jo tani" nga Djemte e detit.

Zgjata unė doren te prekja ty
Shikimi zbehur qe mbulon sytė
Mbi trup te lagur dora u ngri
Mbi sy te mbyllur loti u shkri

Jo tani o zot jo tani
Shpirtin tim jo mos mė merr ti
Ne gjume me klithma lot
Theras pėr ty

Jo tani jo, jo tani jo.. jo mos ik !


Dikur ti qeshje me lotet e mi
Kur supet kthenin qaje dhe ti
Aromen tėnde e pėrsėris shpirt
Dhe si i cmendur cirrem pa ty


PENDIMI ELIZA

Njė pikė loti rrodhi
fshehtas mbi faqen time
ēdo gjė perfundoi
edhe kjo loje mbeti n'kujtime
Me the fjale te embla
enderrat mbi zbukurove
e larg syve t'mi beje dredhi
shumė rėndė gabove

Mė fal, me fal
kot e ke ēdo fjale
te lutem me degjo
nuk dua jo
veē ty te kam
unė e marrė nuk jam
me fal kėtė gabim
s'ka me kthim
Nuk mė duhet pendimi yt asgjė
Nuk dua te t'shohe me
Lumturine pa ty do ta gjej
Qetesine pėrsėri do ta ndjej

S'mė duhet jo

Ndoshta ke menduar
qe prapė do tė te kthehem
ndjenjat luftoj kur kam nevojė
dhe shumė mirė ndjehem
vetėm ke enderruar
qe mundesh te me mashtrosh
Veten mashtrove dhe kuptove
S'mund te me lendosh

Mė fal, me fal
kot e ke ēdo fjale
te lutem me degjo
nuk dua jo
veē ty te kam
unė e marrė nuk jam
me fal kėtė gabim
s'ka me kthim
Nuk mė duhet pendimi yt asgjė
Nuk dua te t'shohe me
Lumturine pa ty do ta gjej
Qetesine pėrsėri do ta ndjej

S'mė duhet jo
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga toniweb prej Thu May 08, 2008 3:03 pm

Besa - Engjejt tė vrasin njelloj (kenga fituese TOP FEST 5)

Nata e pa gjumė
Brengat numėron
Lotėt, nė njė lume kujtimesh shkojnė
Gjak i tradhėtuar ngjyrė ndėrroi

Lutjet s’i dėgjoj
Duart mezi mbaj
Ky zhgėnjim i hidhur, ty s’tė fal
Jo, nuk jam mizore pse dėshmoj
Engjėjt tė vrasin njėlloj

(refreni)
Kur tė marrė malli, mė harro
Sytė kur t’i mbyllėsh, mė shiko
Hija e mėkatit, s’tė frikėson
Moho.
Shko se tjetėr zemėr tė kėrkon
Le tė jetė ajo, qė sot vajton
Ty as dashuria s’tė ndryshon
Prano.

Shekuj s’do tė pres
Endrrat do t’i zgjoj
Ky dėnim pėr shpirtin pėrfundoi
Veshur nė tė zeza, mė s’jetoj
Parajsa tė dy s’na pranon

(refreni)
Kur tė mori malli, mė harro
Sytė kur t’i mbyllėsh, mė shiko
Hija e mėkatit, s’tė frikėson
Moho.
Shko se tjetėr zemėr tė kėrkon
Le tė jetė ajo, qė sot vajton
Ty as dashuria s’tė ndryshon
Prano.

A mundem vallė e vetme fundin ta shoh qartė
A do ti tradhetinė, ta pranoj pa fjalė?
A mundesh vallė tė zgjohesh larg nga trupi im?
Pse s’mė mėsove, se qielli paska kufinj
Fundin jo, s’dua ta di
Mos mė harro.

(refreni)
Do tė marrė malli mė beso
Rrugėve pėrlotur mos ndalo
Dashuria ime s’tė mjaftoi
Prano
Ishe e gjithė bota mė beso
Orėt me te tjerė s’do t’jenė njėlloj
Ajo qė ne deshėm pėrfundoi

Po tė mori malli, mė trego
Sytė mos i mbyll, e mė shiko
Netėt e mėkatit, mėshiroj
PranojCiljeta - Doreheqja

Njė dashuri dorheqjen dha
njė dashuri sot ditėn e fundit ka
njė funeral nė vend te kembanave
te dasmave te dasmave te dasmave

Zhduku ne djall sa leht mallkimi me del
pa episod te fundit shkoj kjo telenovel
zemren ma pate ne pijat si pėr dark
por e gjuajte e gjuajte si te ishim larg
zhduku ne djall vetėm te me duket e saj
se zemra e vrar nga asnjė gazet
jo s'esht me lajm i par ndalen veturat
pėr jet ne kte qytet ndalet jet e shkret

(refreni)
Njė dashuri dorheqjen dha
njė dashuri sot ditėn e fundit ka
njė funeral nė vend te kembanave
te dasmave te dasmave te dasmave
njė dashuri dorhqjen jep
njė dashuri e madhe e vetmja ne jet
as lamtumir nė vend te kembanave
te dasmave te dasmave te dasmave

Zhduku ne djall se mua vellot s'mė rrin
dhe kjo buqet e luleve esht njė mbeturin
zemren ta hapa me der e me nder
por e gjuajte e gjuajte si te ish e pavler

Zhduku ne djall veē te me duket e saj
se zemra e vrar nga asnjė gazet jo me sesht
me lajmi i par
ndalet veturat pėr jetė ne kte qytet
ndalet jet e shkret

(refreni)
Njė dashuri dorheqjen dha
njė dashuri sot ditėn e fundit kan
njė funeral nė vend te kembanave
te dasmave te dasmave te dasmave
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga ketrusha prej Wed Feb 25, 2009 10:10 am

E Njejta Enderr - Anjeza Shahinikam shume kohe qe per cdo nate
ne enderr te shoh
sikur te flas ti vetem hesht
pastaj te puth te perqafoj
ashtu si kurre nuk mundem ne jete

une brenda vetes te mbajta plot vite
sepse te desha dhe te enderrova
por s'te preka dot
ai njeri qe gjithe qenien time
mbushi me zjarr me mall e me lot dhe plot emocion

nuk di se c'isha une per ty, por ti per mua ke qene gjithcka
te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq,
ne rrahje zemre heshtur pa fjale

te tjere kane hyre ne jeten time
kam dashur por si ty jo kurre
shume kohe me fale persiri me imazhin tend pyes veten pse pse te ndodhe, te ndodhe keshtu

ndoshta tani ti je me nje tjeter
por une do doja te jem me ty
lodhur nga vitet te gjej harrim, harrim

nuk di se c'isha une per ty, por ti per mua ke qene gjithcka
te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq,
ne rrahje zemre heshtur pa fjale

te tjere kane hyre ne jeten time
kam dashur por si ty jo kurre
shume kohe me fale persiri me imazhin tend pyes veten pse pse te ndodhe, te ndodhe keshtu
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga etta'$$ prej Fri Feb 27, 2009 12:46 pm

mua me ka ngelur ne mendje teksti i kenges I PABES nga kengetarja ime e preferuar DAFINA ZEQIRI

Thell ne zemren tende
nuk isha e vetjam
edhe dikush tjeter aty bente pjes
ne buzet e tua shkrihet ajo tjetra
von e mora vesh qe ishe I PABES
I PABES je ti I PABES
deri sa te vdes do jem larg prej teje...................................................
------------------------------

etta'$$
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Rooster
Numri i postimeve Numri i postimeve : 285
Ditelindja Ditelindja : 21/05/1993
Mosha Mosha : 25
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 14
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga ketrusha prej Wed Mar 11, 2009 2:29 am

joe dassin - et si tu n'existais pas


Et si tu n'existais pas,
Dis-moi pourquoi j'existerais.
Pour traīner dans un monde sans toi,
Sans espoir et sans regrets.
Et si tu n'existais pas,
J'essaierais d'inventer l'amour,
Comme un peintre qui voit sous ses doigts
Naītre les couleurs du jour.
Et qui n'en revient pas.
Et si tu n'existais pas,
Dis-moi pour qui j'existerais.
Des passantes endormies dans mes bras
Que je n'aimerais jamais.
Et si tu n'existais pas,
Je ne serais qu'un point de plus
Dans ce monde qui vient et qui va,
Je me sentirais perdu,
J'aurais besoin de toi.
Et si tu n'existais pas,
Dis-moi comment j'existerais.
Je pourrais faire semblant d'źtre moi,
Mais je ne serais pas vrai.
Et si tu n'existais pas,
Je crois que je l'aurais trouvé,
Le secret de la vie, le pourquoi,
Simplement pour te créer
Et pour te regarder
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga so prej Sun Mar 29, 2009 5:28 pm

ELITA 5-ERRESIRA

Rri i lagur ne at' shi
I vetmuar ne erresire
E i kujtoj ata sy
Qe dikur ishin te mi

(refren)
Mua terri me kaptoi
Edhe shpirtin ma rrafshoi
Ajo veten se kuptoi
Dhe per mua jo s'mendoi
(2 here)

Jeta ime mori fund
Dhe e di se s'kam vdek' un
A thua dikush do t'vajtoje
Kur t'vij dita te m'kujtojne

(Refreni 4 here)
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga ketrusha prej Sun Mar 29, 2009 11:54 pm

Demis Roussos-Quand je t'aimeQuand je t'aime
J'ai l'impression d'źtre un roi
Un chevalier d'autrefois
Le seul homme sur la terre
Quand je t'aime
J'ai l'impression d'źtre ą toi
Comme la rivičre au Delta
Prisonnier volontaire

{Refrain:}
Quand je t'aime
Tous mes gestes me ramčnent
A tes lčvres ou ą tes bras
A l'amour avec toi

Quand je t'aime
Il est minuit ou midi
En enfer au paradis
N'importe oł mais ensemble
Quand je t'aime
Je ne sais plus si je suis
Un mendiant ou un messie
Mais nos rźves se ressemblent
{au Refrain}

Quand je t'aime
J'ai des fleurs au bout des doigts
Et le ciel que je te dois
Est un ciel sans étoiles
Quand je t'aime
J'ai la fičvre dans le sang
Et ce plaisir innocent
Me fait peur, me fait mal
{au Refrain}

Quand je t'aime
J'ai l'impression d'źtre un roi
Un chevalier d'autrefois
Le seul homme sur la terre
Quand je t'aime
J'ai l'impression d'źtre ą toi
Comme la rivičre au Delta
Prisonnier volontaire
Quand je t'aime
Il est minuit ou midi
En enfer au paradis
N'importe oł mais ensemble
Quand je t'aime
Je ne sais plus si je suis
Un mendiant ou un messie
Mais nos rźves se ressemblent
Quand je t'aime
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga ketrusha prej Fri Apr 03, 2009 1:14 am

KTHEHU-GENTA

Me ke thirre te kame ardhur
Bashke mengjeset na kane zbardhur
Je larguar per nje fjale
Me le dhimbje me le malle

A u bashkuam per tu ndare
A me ke puthur per t'me vrare

Ref.
Kthehu serisht tek une
Te fal nje nate pa gjume
Se te dua shume
Kthehu serishte tek une
Mos thuj se ky eshte fund
Se te dua shume

A u bashkuam per tu ndare
A me ke puthur per t'me vrare

Me ke thirre te kame ardhur
Bashke mengjeset na kane zbardhur
Je larguar per nje fjale
Me le dhimbje me le malle

Ref.
Kthehu serisht tek une
Te fal nje nate pa gjume
Se te dua shume
Kthehu serishte tek une
Mos thuj se ky eshte fund
Se te dua shume

A u bashkuam per tu ndare
A me ke puthur per t'me vrare

Serisht tek une
Nate pa gjume
Te dua shume
Serisht tek une
Ku eshte fund
Te dua shume

Ref.
Kthehu serisht tek une
Te fal nje nate pa gjume
Se te dua shume
Kthehu serishte tek une
Mos thuj se ky eshte fund
Se te dua shume
Kthehu serisht tek une
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga ketrusha prej Fri Apr 03, 2009 1:15 am

DRIDHEM-GENTA

Edhe ku do qė tė shkoj unė
Tė gjithė mė shikojnė
Vetėm ti gjithė larg mė rrinė
Por veq sa mė ignoronė

Hajde mu afrohesh shiko
se si unė vallzojė
Hajde afrohu pranė meje

Ref. 2x
Trupin tim tė bukur
E dridhi e dridhi
bylyzykt nė dorė
I silli i silli
Buzėt e mija d'gjata
Pesh tė qojnė

Tė gjithė kanė deshirė tė flasin
Dhe tė jenė mė mu
Vetėm ti gjith larg mė rrine
Unė veq ty tė du

Hajde mu afrohesh shiko
se si unė vallzojė
Hajde afrohu pranė meje

Ref. 6x
Trupin tim tė bukur
E dridhi e dridhi
bylyzykt nė dorė
I silli i silli
Buzėt e mija d'gjata
Pesh tė qojnė

Trupin tim tė bukur
Trupin tim tė bukur
dridhi e dridhi
Trupin tim tė bukur
Trupin tim tė bukur
Trupin tim tė bukur
Dridhi e dridhi
Dridhi e dridhi

Trupin tim tė bukur
E dridhi e dridhi
bylyzykt nė dorė
I silli i silli
Buzėt e mija d'gjata
Pesh tė qojnė
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga ketrusha prej Fri Apr 03, 2009 1:17 am

KREJT E DIN-GENTA

Pak po ma thua ti
Pak une vet e di
Shkak e qe vi edhe une me ty

Pak krejt e kena prit
Pak e hiq se kena dit
Shkak edhe neve na ka nxit

Ref. 2x
Ti je hala kush je ti e dina na
E qa ke bo krejt u pa
Kete krejt e din

[Geti]
A thu kom faj qe jom i gjall prej natyres
Jom i vetmi vec me 1 ngjyr te ftyres
Jo i gat por madh me plot njerz vec 1 emer
Njeri pa mushkri n'tana ant krejt zemer
Zemer maje nmend un jom e verteta
Me shkru per mu nuk ka fleta as gazeta
Neper dit nje dit i bo qe se ke dit
E ki dit qe smun me m'ble
E ki dit qe smun me m'shit
Kush jom une e kush je ti
Cdo shqiptar e din kush e boni e kush rrin
Kjo u pa qysh n'fillim
Po flas me ven per krejt senet jo per 1sen
Ktu osht e verteta e futja ti qe rren
Une jom jasht nuk jom mrena aha ahhaa
Ki ton e drejta jo rrena aha aha
Bin senet neper ven aha aha
Keq per ata qe skan ven ahhhaaaaaaaaaa

Ref. 2x
Ti je hala kush je ti e dina na
E qa ke bo krejt u pa
Kete krejt e din

[Geti]
Rr- ta boj rrafsh kur je gabim
A-ambasador i karakterit tim
M-madheria jeme ska ven per fjal
UESH-une e boj shtet kjo ka me dal
DRIDHET-dridhet veni kur vjen mbreti
DRIDHET-dridhet toka prej termeti
DRIDHET-dridhet shteti prej s'lezeti
GGE-Genta, Geti shtet n'veti

Ref. 3x
Ti je hala kush je ti e dina na
E qa ke bo krejt u pa
Kete krejt e din
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga so prej Sat Apr 18, 2009 1:22 pm

Thirrje E Deshperuar - ALBAN SKENDERAJ

Ju kuptoj o njerez qe kurre s'ju kane pranuar
Ju pranoj o njerez qe kurre s'ju kane degjuar
Ju degjoj o njerez qe zerin ua kane harruar
Jo s'mund t'ju harroj gjithmone per ju kam per te kenduar

Ju degjoj, ju kuptoj
Ju pranoj, jo s'ju harroj
Ju qe buza, s'ju gezoj
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju s'e shtoi
Ju ka ndare , zemren ju ka vrare

Nje thirrje te deshperuar qe askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi
Pa nisur perfundoi
Liber i pashkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi

Edhe ne jete (edhe ne jete)
te gjithe luajne per te fituar
Por veƧ per ju loja pa nisur ka perfunduar

Mos hidh nje hap(mos hidh nje hap)
ujku dhembet i ka zbuluar
Mos hidhni nje hap, toka rreth jush eshte e minuar

Ju degjoj, ju besoj
Nje pasuri mbi varferi, jo se pranoj
Ju qe fati ju denoi
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju se shtoi

Nje thirrje te deshperuar askush nuk e degjoi
Akush nuk e pranoi
Qe pa nisur perfundoi
Liber i pa shkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga so prej Sat Apr 18, 2009 1:25 pm

e vereta ime-ALBAN SKENDERAJ

Une, nuk pranoj me meshirime
Kur, me qellojne,me fjalet gur
Prejardhjen time e lendojne

Une, per cudi te perkulem jo nuk di
E vete pa shume fjale
E kam ndertuar nje te vertet

Dhe jo, jo, udhen jo
Nuk do te ma nderpresin dot
Eheeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa caste
Une te bind pa fjale por fakte
Eheeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa caste
Une te bind pa fjale por fakte

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa caste
Une te bind pa fjale por fakte

Gjithmone me koen larte

Une, nuk erkoje me ngushellime
Kur, me qellojne, me fjalet gur
Prejardhjen time e lendojne

Une, per cudi te ndalohem jo nuk di
E veta po shume fjale e kam ndertuar nje te vertet
Dhe jo jo, as dje as sot as neser sme rrezojne dot
Uuuuuu...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa caste
Une te bind pa fjale por fakte
Eeeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa caste
Une te bind pa fjale por fakte

Gjithome me koken larte
Gjithome me koken larte
Gjithome me koken larte
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga bajrami prej Tue Nov 10, 2009 2:51 pm

Nėne mė trego
A kam shpetim, a jo
Dhembjen smund ta ndal
Pėr atė djal

Zemra gjak pikon
Ai nuk mė don
Si rrufe pa prit
Stė dua
Mtha njė ditė

Sa venitėm
Sa merzitėm
Sa tronditėm
Ai nuk mė don

Fryma ndalet
Buza thahet
Ai asgjė nuk do tė di
Jam e huaj
Sa po vuaj
Ai smė sheh dotė nė sy

Pa arysje mbeta hije
Nė kėte jetė plotė tradhėti
Dhe a ka kuptim tani
Tė jetoj pa ty
Pa krenari

Jo nuk kam fuqi
Se ta fala ty
Eja mėrre trim
Shpirtin tim
Zemra gjak pikon
Ai nuk mė don
Si rrufe pa prit
Stė dua me tha njė dite

Sa venitėm
Sa merzitėm
Sa tronditėm
Ai nuk mė don

Fryma ndalėt
Buza thahėt
Ai asgje nuk do te di
Jam e huaj
Sa po vuaj
Ai smė sheh dotė nė sy

Pa arsyje mbėta hije
Nė kėte jetė plotė tradhėti
Dhe a ka kuptim tani
Tė jetoj pa ty
Pa krenari

Kjo semundje nuk shėrohet
Mė mire tė jem e vdekur
Kujtimet nuk harrohen
Se sa e vdekur

Kjo semundje nuk sherohet
Mė mire tė jem e vdekur
Kujtimet nuk harrohen

Tė dua
Po vuaj
Ti sje per mua
Tė dua
Po vuaj
Tė dua
Tė dua

Fryma ndalėt
Buza thahėt
Ai asgjė nuk do tė di
Jam e huaj
Sa po vuaj
Ai smė sheh dot nė sy

Pa arsyje mbeta hije
Nė kėte jetė plotė tradheti
Dhe a ka kuptim tani
Tė jetoj pa ty
Pa krenari
------------------------------
avatar
bajrami
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1
Ditelindja Ditelindja : 15/07/1985
Mosha Mosha : 32
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 08/11/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste Kėngėsh Shqiptare

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi