Taci: I kam 700 milione per Milanin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Taci: I kam 700 milione per Milanin

Mesazh nga toniweb prej Wed Oct 07, 2009 6:27 pm

Rezart Taci, biznesmeni shqiptar i naftes nuk heq dore nga ideja per te blere pronesine e klubit te Milanit. “I kam 700 milione euro”, rrefen Rezart Taci ne nje interviste per “Gazzetta dello Sport”. 38 vjecari shton se ka ndermend ta shtoje kete shume por Fininvest ka reaguar menjehere duke hedhur poshte oferten.

“Milani nuk eshte ne shitje. Fininvest eshte e detyruar qe edhe nje here te pergenjeshtroje se nuk ka asnje plan per te shitur aksione te Milanit”, thuhet ne komunikaten e shoqerise. Ne vijim te intervistes, Taci flet edhe per marredheniet me presidentin Berlusconi.

“Po, kam folur me te dhe ai me ka thene se nuk ka ndermend ta shese por e di qe nese do marre nje vendim te tille, atehere do kontaktoje me mua te parin”, thekson 38 vjecari nga Shqiperia. Ne lidhje me deshtimin e bisedimeve per te marre Bolonjen, ai shton: “Le te themi se si tifoz kuqezi kam vendosur te pres edhe pak”.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi