kuriozitete te ndryshme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

kuriozitete te ndryshme

Mesazh nga ketrusha prej Thu Oct 01, 2009 10:02 am

Njė shtatzėnė amerikane nga Arkansasi ėshtė habitur kur ka shkuar nė kontroll rutinor dhe ka kuptuar se ka mbetur shtatzėnė edhe njė herė.

Julia Grovenburg tani nė bark ka dy fetuse, edhe pse foshnjat nuk janė binjakė. Mjekėt thonė se ajo ka mbetur dy herė shtatzėnė, dhe se fėmija i parė ėshtė ngjizur dy javė e gjysmė para tė dytit.

A ėshtė kjo me tė vėrtetė e mundur? Doktoresha Karen Boyle, kirurge nė qendrėn mjekėsore “Greater Baltimore”, pėr njė emision tė televizionit kombėtar amerikan ABC ka thėnė: “Kur gruaja ka ardhur pėr ultrazė, fillimisht mjekėt kanė parė njė foshnje nė zhvillim, e mė pas edhe njė fetus shumė mė tė ri. Edhe pse mund tė ekzistojnė dallime nė madhėsi dhe zhvillim tė fėmijėve, kjo nuk ka tė bėj me shtatzėninė e hershme”.

Shtatzėnia e dyfishtė rrallėherė ndodh, derisa Boyle thotė se ajo di pėr vetėm pėr dhjetė raste tė tilla.

Boyle ka shtuar se diē e ngjashme i ka ndodhur para pak kohe njė gruaje nė Angli, dhe se tė dy foshnjat e saj kanė lindur shėndosh e mirė.

Nėse krejt shkon sipas planit, vajza e cila do tė emėrohet Jillian do tė lind nė vitin 2009, derisa djali me emrin Hudson nė vitin 2010.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kuriozitete te ndryshme

Mesazh nga ketrusha prej Thu Oct 01, 2009 10:03 am

Pas propozimit tė kryeministrit tė Shqipėrisė Sali Berisha pėr ligjin e martesave homoseksuale, kjo kategori ndjehet thellėsisht e lehtėsuar jo vetėm pėr tė krijuar lidhje por edhe pėr tė bėrė seks nė rrugė.

Njė rast i rrallė ėshtė shėnuar tė mėrkurėn nė qytetin e Durrėsit kur dy ēifte tė rinjsh u kapėn duke bėrė skena tė turpshme nė mes tė ditės nė mes tė publikut. Njerėzit jo tė paktė qė kanė qenė nė Stacionin e Trenit tė shokuar nga skenat e nxehta homoseksuale kanė njoftuar policinė, raporton edicioni online i gazetės “Shekulli”.

Drejtoria e Policisė bėri tė ditur se “ndaj dy tė rinjve ka nisur procedimi penal nė gjendje tė lirė, pasi u kapėn nė flagrancė duke kryer prostitucion nė publik”.

Shtetasit Tahir Luga, 27-vjeē nga fshati Zallbastar i Tiranės dhe Ismail Matrakulla 23-vjeē po nga Tirana, tė dy me arsim fillestar, janė kapur duke bėrė seks kundrejt pagesės prej 500 lekėsh me shtetasit me inicialet D.D dhe R.Sh nga Durrėsi. Dy tė ndaluarve iu gjetėn nė cilėsinė e provės materiale 2.400 lekė dhe 22 prezervativė.

U kryen veprimet e para hetimore dhe materialet do t’i kalojnė Prokurorisė sė Rrethit Durrės pėr veprėn penale ” Ushtrim prostitucioni” dhe “Marrėdhėnie seksuale apo homoseksuale nė vende publike”, siē parashihen nga nenet 107 dhe 113 tė Kodit Penal tė Republikės sė Shqipėrisė.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kuriozitete te ndryshme

Mesazh nga ketrusha prej Thu Oct 01, 2009 10:05 am

Lepuri peshon 7.7 Kilogram, dhe veshėt e tij janė njė 21cm tė gjatė.Gjigandi gjerman ėshtė shumė i madhė pėr racen e tij, tė cilėt zakonisht peshojnė rreth 6 kg.

Herman jeton nė njė kotec tė ndėrtuar posaēėrisht pėr tė posht njė lisi, ai ha pak mė shumė se 2 kg ushqim nė ditė.

Lepuri gjigand, i cili jeton nė Berlin me pronarė Hans Wagner, gjithashtu pronari i jep njė shtesė me vitamina pėr tė mbajtur atė tė shėndoshė. Lepuri Herman mund tė jetė mė i madh nė botė,ata mund tė jetojnė deri nė 12 vjet
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kuriozitete te ndryshme

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi