Kushtetuta e Republikes se Kosoves

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kushtetuta e Republikes se Kosoves

Mesazh nga Hot Ice prej Wed Sep 23, 2009 7:15 pm

Preambula

Ne, Populli i Kosovės,

Tė vendosur pėr tė ndėrtuar njė ardhmėri tė Kosovės si njė vend i lirė, demokratik dhe paqedashės, i cili do tė jetė atdhe i tė gjithė qytetarėve tė vet;

Tė pėrkushtuar pėr krijimin e njė shteti tė qytetarėve tė barabartė, i cili do tė garantojė tė drejtat e secilit qytetar, liritė qytetare dhe barazinė e tė gjithė qytetarėve para ligjit;

Tė zotuar qė Kosova tė jetė shtet i mirėqenies ekonomike dhe i prosperitetit social;

Tė sigurt qė shteti i Kosovės do tė kontribuojė nė stabilitetin e rajonit dhe tė mbarė Evropės, duke krijuar marrėdhėnie tė fqinjėsisė dhe tė bashkėpunimit tė mirė me tė gjitha shtetet fqinje;

Tė bindur qė shteti i Kosovės do tė jetė anėtar i denjė i familjes sė shteteve paqedashėse nė Botė;

Me synimin qė shteti i Kosovės tė pėrfshihet nė proceset integruese Euro-Atlantike;

Nė mėnyrė solemne, miratojmė Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės. ...
Per t'a shkarkuar klikoKETU
------------------------------
avatar
Hot Ice
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Snake
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7
Ditelindja Ditelindja : 10/08/1989
Mosha Mosha : 28
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 23
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 25/08/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi