Hedh dyshekun e mamasė me 1 milionė dollarė brenda nė tė, kursimet e gjithė jetės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Hedh dyshekun e mamasė me 1 milionė dollarė brenda nė tė, kursimet e gjithė jetės

Mesazh nga toniweb prej Wed Jun 17, 2009 3:08 pm

Ekzistonte dikur mania pėr t’i fshehur kursimet nė dyshek e kjo traditė e largėt duket se nuk qenka larguar as nė vitet e sotme dhe as nė vendet e pasura.
Njė grua e moshuar nga Izraeli kishte fshehur nė dyshekun e saj, plot 1 milionė dollarė, tė cilat ishin kursimet e njė jete tė tėrė, por vajza e saj nuk e ka ditur njė gjė tė tillė dhe ia ka fkalur dyshekun, me gjithė paratė e majme, drekt e nė koshin e plehrave.
Vajza izraelite gabimisht e ka hedhur dyshekun me njė milion dollarė tė fshehur nė tė, me gėzimin se i kishte blerė nėnės sė saj njė dyshek tė ri.
Por vetėm pasi e kishte hedhur tė vjetrin, e kishte kuptuar se nėna e saj nė dyshek kishte fshehur kursimet e tėrė jetės sė saj.
Kur ka shkuar tė kėrkojė dyshekun e hedhur, ka parė se punėtorėt e kompanisė sė higjienės publike e kishin marrė atė, derisa kėrkimi nėpėr tri depo deri tani nuk ka dhėnė asnjė rezultat.
Drejtuesi i njėrės prej deponive tė mbeturinave ka deklaruar se tė punėsuarit e tij po e ndihmojnė gruan, e cila ėshtė tmerrėsisht e dėshpėruar, por nga ana tjetėr ka thėnė se ėshtė e vėshtirė tė gjendet dysheku nė njė vend ku ēdo ditė hidhen nga 2.5 tonė plehra.

n.e/NOA
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi