Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga Shitsi prej Sat Jun 13, 2009 4:11 pm

Ketu do te sjell disa poezi te krijuara nga un,,,disa do i krijoj ketu me kalimin e kohes,,dhe disa jan te krijuara,,,

desha te shtoj se per secilin antar qe do te sjelli poezit dhe krijimet e veta ne foruminshqip,,,mund te hap ketu nje tem te re,,dhe te sjell poezit e ti,,,

ketu poetet nuk duhet ta shikojn si nje battle midis tyre,,secili mund te hap temen e vet personale te krimtaris se ti,,,dhe stafi jon do te mundohet ne maksimum per te ruajtur te paster temen e secilit,,gjithshtu do mundohemi ne maskimum te ruajm edhe te drejtat e secilit autor,

Falemiderit per Mirkuptimin.

do ja filloj me nje shkrim te lir te momentit,

Jam tip prototip,,,,,ne forumin Shqip,
disa me thon je trip,,,disa me thon je Vip,
por mbi te gjitha,,,,un jam dhe mbes Shqiptar,
ska be per mua fe atdhe ne rradh te par,
nuk jam Mysliman dhe sjam as Katolik,
por respekt per c“do mik,,dhe rrezik per c“do armik, Twisted Evil Exclamation
:F: :F: :F: :F: :F:
------------------------------
avatar
Shitsi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 44
Ditelindja Ditelindja : 01/02/1983
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : Pas Horizontit
Hobet Hobet : Shes
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 67
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 12/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga Shitsi prej Sat Jun 13, 2009 4:20 pm

Shkrim I LIR,

Fjalt e Mretit,

Kto jan fjalt e Mretit,,per drejtust e shtetit,
per ata qe si degjojn shpirtrat nfund te detit,
per ata qe si numrojn Shqipet e kurbetit,
per ata qe tmit i mytin e kqyrin veq tvetit,
gjithshka ju met Holla,tinxake si bolla,
keni lind e keni me vdek,,,ne protokolla,
si sherbertor i asaj,,,,qe un per ju e solla,
qe duhet tjesh krenar,,dhe jo ta besh me njolla,
un jam SkenderBeu,,me Brinat e Dhis,
simbol i Liris,,dhe Zot i iLiris,
sibol i bashkimit,,,,simbol i fitores,
simbol i pavarsis tplot,,jo vetem i Vlores,
emrin ILiRia trashigoj,,nga perendia,
bota sot bazohet ne idollogjit e mia,
armiqt ton let flasin e te trashigojn dhe vorrat,
qe jam Baba dhe Nana,se shohin vetem qorrat,
Akili,,,,Leka,,,,Gjergji,,,,nga e njejta Vez,
si dhe nga e njejta Vez,,,,,,Nana Terez,
Flamurin Kuq e zi,Shqiponjen me dy krena,
sibolizon at c“ka me te vertet,,,, Jena,
Tosk edhe Geg,,Kosov e Shqipri,
bashkim moter vlla,mos ta nijn per kojshi,
katalik e mysliman,,ortodoks e bektashjan,
drenicak e shkupjan,,,,vlonjat e tropojan,
kejt qata njerz qe shqiptojn kur flasin,
sduhet ta harrojn,,se kujna i perkasin,
Nana asht e tanve,,sesht vetem imja,
asht ma e buta,,po edhe ma trimja,
asht iLiria,,,,,me te drejta te plota,
qe shpejt do te njihet nga an e man bota,
pra mbeshtetu tek Un,,sikur Un te Ti,
pres qe tvi fizikisht??c“rendsi ka si vi??
Un jam ne mesin tuaj,,simbolizoj Bashkimin,
si arm per qellimin,,,e kam Vetbesimin,
un jam pasqyra,,dhe natyra vjen pas meje,
edhe pse shum nga ju mendojn qe kam lujt kreje,
------------------------------
avatar
Shitsi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 44
Ditelindja Ditelindja : 01/02/1983
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : Pas Horizontit
Hobet Hobet : Shes
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 67
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 12/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga Shitsi prej Sat Jun 13, 2009 4:21 pm

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Nena
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nena esht faturina qe te pren Bileten,
me gjakun e saj qe do ta trashigosh gjith jeten,
Nena esht ajo qe me te,,,gjithshka fillon,,,,,,
dhe sido qe te kthehesh,,,ajo prap te pranon,,,,,,,,,,,,
Nese ti peson Nena e vuan e para,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
nese ralizon,,,ajo fillon met qara,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
se ka nga merzia,,,por nga Dashuria,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
sepse esht rast i rrall,,,te Trokas Lumturia,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ne Zemren e saj,qe spushon vajton,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
do qe tjapi forc por te demoralizon,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;}--
ne zemren e saj,,qe vazhdon dhe vuan,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

dhe ti si shkaktar njerol te madh e luan, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
as njeri nga ne ska arsye qe te pres,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
duhet te ja thoj Nenes para se te vdes!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
te Dua,,, Nen,mos thuaj sta kam then,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
do jem krenar,, dhe do ta mbroj kte qe me ke dhen,
deri ate dit,,,kur gjithshka te perendoj,,,,,,,,,,,,,
un ty do te kujtoj,,dhe do te falenderoj,,,,,,,,
nga e hena,, e deri tek e hena,,,,,,,,,,,
kjo esht Nena,,dhe do mbetet Nena
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,---
------------------------------
avatar
Shitsi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 44
Ditelindja Ditelindja : 01/02/1983
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : Pas Horizontit
Hobet Hobet : Shes
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 67
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 12/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga Shitsi prej Sat Jun 13, 2009 4:35 pm

Per Ty,,,,KENDOJN!

Zogjt e malit,,per MU kendojn,
Valt e detit,,per MU Valojn,
per MU vjen dimri,,dhe pranvera,
c“do vit ma shum se hert e tjera,
UN jam vlera,,,,,ti je ndera,
para teje,,,,tjert jan Plehra,
UN jam Shqipja,,nga vet Thoti,
jam si Zoti,,,,,KASTRIOTI,

------------------------------
avatar
Shitsi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 44
Ditelindja Ditelindja : 01/02/1983
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : Pas Horizontit
Hobet Hobet : Shes
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 67
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 12/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga toniweb prej Sat Jun 13, 2009 7:58 pm

Shitsi shkruajti:

Jam tip prototip,,,,,ne forumin Shqip,
disa me thon je trip,,,disa me thon je Vip,
por mbi te gjitha,,,,un jam dhe mbes Shqiptar,
ska be per mua fe atdhe ne rradh te par,
nuk jam Mysliman dhe sjam as Katolik,
por respekt per c“do mik,,dhe rrezik per c“do armik, Twisted Evil Exclamation
:F: :F: :F: :F: :F:


E BUKUR KJO KOMPLIMENTE Smile
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga Shitsi prej Sat Jun 13, 2009 8:48 pm

Faleminderit Shum!!!! kjo esht vetem fillimi. bounce
------------------------------
avatar
Shitsi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 44
Ditelindja Ditelindja : 01/02/1983
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : Pas Horizontit
Hobet Hobet : Shes
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 67
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 12/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga ketrusha prej Wed Jun 17, 2009 11:25 am

Shitsi shkruajti:
Jam tip prototip,,,,,ne forumin Shqip,
disa me thon je trip,,,disa me thon je Vip,
por mbi te gjitha,,,,un jam dhe mbes Shqiptar,
ska be per mua fe atdhe ne rradh te par,
nuk jam Mysliman dhe sjam as Katolik,
por respekt per c“do mik,,dhe rrezik per c“do armik, Twisted Evil Exclamation
:F: :F: :F: :F: :F:

e lezetshme shitsi :B: :B: :B:
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 29
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga Shitsi prej Mon Jun 22, 2009 8:20 pm

ketrusha shkruajti:
Shitsi shkruajti:
Jam tip prototip,,,,,ne forumin Shqip,
disa me thon je trip,,,disa me thon je Vip,
por mbi te gjitha,,,,un jam dhe mbes Shqiptar,
ska be per mua fe atdhe ne rradh te par,
nuk jam Mysliman dhe sjam as Katolik,
por respekt per c“do mik,,dhe rrezik per c“do armik, Twisted Evil Exclamation
:F: :F: :F: :F: :F:

e lezetshme shitsi :B: :B: :B:

faleminderit shum,,,,,

me e lezetshme do tjet kjo ne vazhdim,
ku un dhe ti jemi pjes ne moderim,
un si kopil,,,,ti si trandafil,,,
nga mbrenda kuq e zi,,,kurse jasht jeshil, Laughing
------------------------------
avatar
Shitsi
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Aquarius Dog
Numri i postimeve Numri i postimeve : 44
Ditelindja Ditelindja : 01/02/1983
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : Pas Horizontit
Hobet Hobet : Shes
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 2
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 67
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 12/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi ne stilin e lir,,Shitsi

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi