Mesazhe dashurie!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mesazhe dashurie!

Mesazh nga mozaa prej Sat May 03, 2008 5:56 am

Ju qe jeni te dashuruar keni mundesi qe neper mes virtualitetit ti thoni mesazhet qe ndoshta ne realitet hezitoni apo jeni te turpshem t'ia thoni te dashurit-es suaj!

Te doja une ty
Ti me thoje te dua
Tani kur u ndam
Fillova me te harrua!
Nuk do behem robresh
E dashuris genjeshtare
Do kerkoj dashuri te sinqert
Pa te kujtua fare!

------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga mozaa prej Sun May 04, 2008 4:31 pm

Te dua si toka shiun
Te dua si femiu gjiun
Mos luaj me ndjenjat e mija
Te le si gjiun qe len femija!
------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga mozaa prej Tue May 06, 2008 9:01 pm

Mesazh te shkruar me lot te dergova
Pergjigjeje nga ti nuk mora
E dij qe je i zanur me gjera tjera
Edhe une me te shkruara ndalova!

Nuk te shkruaj me kurr
Nuk dua te kujtoj te kaluaren
Vazhdo ashtu si te konvenon
Mos mendo qe te perkulem!

Me dhimben lotet qe derdha
Me dhimben shkronjat qe shkrova
Ik nje here e pergjithmon
Sepse une Ty te harrova!
------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga mozaa prej Sun May 18, 2008 3:13 pm

Nuk te shkruaj me lot
Te shkruaj me gishta
Nuk te kujtoi sot
kujtimet i kam te brishta!

Nuk me dashte mua
E dashte veteveten
Tani preke koken tende
Dhe pranoje te verteten!

E verteta eshte e hidhur
Ajo ka me te vra
Por ik mos ti shof syt
Se nuk dua mė me te pa!
------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga mozaa prej Wed May 21, 2008 11:43 am

Mesazh i shkruaj vetevetes
Edhe nese e shef mos e lexo
Kalo ne tjeter faqe te lutem
Gjera tjera shfleto!

Mos te bie ndermend per mua
Qe ishim ndojhere ne dashuri
Ate qe mendove e bere
Tani me le ne qetesi!
------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga frallapi prej Mon Jun 09, 2008 11:58 pm

Nese,dikush te ka tradhtuar
mos u dorezo Ti moj bije.
Jeta nuk eshte veq e embel
por ka edhe, tragjedi.

Mos e mer me mundim
nuk ka njeri qe nuk vuan
nuk mundet gjithnje te jete i Yti
Ate te cilin Ti e don.

Jeta eshte plot me brenga
e ndonjeher edhe dashuri
kur te vjen Fati yt
s`mund ta ndal asgje n`ket bote.

Qeshu, kerce Bukuroshe,
jeto jeten mos merr merzi,
se Zoti ka lene bukurine,
veq te Femra edhe pike!!!

Nje sy te kaltert e nje te zi,
Ti i paske moj Bukuri
se dreqin, Ti e mashtrove
dhe kapakun ja shterngove.

"Ah moj jete sa e shkurte qe je"
per qdo dite ta kujtosh
vuajtjet,brengat ti largosh
me plot dashuri jeten ta jetosh.

Perparesi keni shume
veq mesohu ti shfrytezosh,
dhe pastaj jam shume i bindur,
se jeten tende do ta lakmosh.

Une kete vjershe qe Ty ta shkrova,
mos e mer Ti per hajgare
kur jeten tende ta lakmosh
qitma nje bakllave ne embeltore!!!

Me nderime
pa shqetesime
Me hajgare
por edhe pa hajgare
FRALLAPI nga Frankfurti
------------------------------
avatar
frallapi
Antar i Rregullt
Antar i Rregullt

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Tiger
Numri i postimeve Numri i postimeve : 107
Ditelindja Ditelindja : 12/07/1962
Mosha Mosha : 55
Vendodhja Vendodhja : Frankfurt
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 0
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 07/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga mozaa prej Sun Jun 29, 2008 12:45 pm

Te shkruaj per here te fundit
Dua me te tregua
E dashura qe dikur e deshe
Tash don me u martua!

Nuk e prita kthimin tend
Ate ta beje me dije
Por vendimi ishte i prer
Ndarja s'pat aresye!

Kur te vishem si nuse
Athua do me shohesh
Athua do te bij nder mend
Apo s'do me njohesh!

Nuk do derdhi lot
Do te jem plot hare
Tjeter fat kerkove
Tash mbete pa mua
Por mbete dhe pa TE!

Kur te kerkosh shum
Do mbetesh duarthat
Une do te jem e lumtur
Ti s'do kesh kurr fat!
------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga mozaa prej Sat Oct 04, 2008 7:11 am

Po te shkruaj nje mesazh
Te lutem ta lexosh
Nese se kupton mire
Te lutem ta coptosh!

Coptoje ne grimca te imta
Ashtu si zemren time
Nuk ja vlen ta mbash
Ske pse mban kujtime!

Do ta shruaj te kjart
Do ta them ne fytyre
Se nuk dijte te me mbash afer
Po me largove me deshire!

E tash te lutem shum
Nuk ja vlen te qash fare
Se meritove ate qe te dhashe
,,Ike pa ardhur fare!'' Question
------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga so prej Thu Oct 30, 2008 4:38 pm

"Per zemren time mjafton kraherori yt
Per lirine tende mjaftojne krahet e mi
Nga goja ime do te arrije deri ne qiell
ajo qe ishte PERGJUMESH ne shpirtin tend"
------------------------------
avatar
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Virgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga etta'$$ prej Fri Feb 27, 2009 1:45 pm

mesazhi im eshte " KURR MOS DASHURO SE VUAN MOS LEJO TJERT TE LENDOJN SE DASHURIA ESHTE SI RAKIA TE DEH E STE LEJON TE JETOSH"
------------------------------

etta'$$
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Rooster
Numri i postimeve Numri i postimeve : 285
Ditelindja Ditelindja : 21/05/1993
Mosha Mosha : 25
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 14
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga ToolChee prej Sun Mar 01, 2009 9:18 am

Nje dite, hena me tha: Nese, ai te ben te vuash, lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta lije qiellin tend te dashur"?
------------------------------

ToolChee
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Libra Monkey
Numri i postimeve Numri i postimeve : 511
Ditelindja Ditelindja : 08/10/1992
Mosha Mosha : 25
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 318
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 28/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ahh sikur ta dije!!!!!

Mesazh nga professor prej Sat Mar 24, 2012 4:07 pm

ToolChee shkruajti:Nje dite, hena me tha: Nese, ai te ben te vuash, lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta lije qiellin tend te dashur"?


Eshte interesante si more shembull henen, e cila teknikisht dhe llogjikisht nuk mund ta lere dot qiellin. Ti zgjodhe nje shembull qe ushqen qelizat e tua dhe ushqen mendjen tende qe ti e ke te pa mundur te shkeputesh nga nje lidhje.

Ndonse nuk jam ketu te gjykoj sepse nuk mund ta di situaten tende. Por nga eksperienca extensive qe kam kaluar ne jeten time kam mesuar qe, ndonse ne jemi qenie njerzore shume te lidhura pas universit dhe ligjet e tij. Truri dhe forca shpirterore e cila akoma nuk ka gjetur shpegim na ben qe te bejme gjera te pa bera(per mungese se nje fjale me te mire). Mua me vjen keq te degjoj qe ty te duket sikur ti je e lidhur ndaj nje personi ashtu sic eshte hena ndaj qiellit. Ti nuk je objekt e cila mund te perdoret si te duash e te hidhet e te pritet e te vertiet po ashtu sic bejne forcat gravitacionale ndaj objekteve ne qiell. Ti je individ me mendimet e tua me nje bote te caktuar ku kendveshtrimi eshte i bastarduar nga ndodhite e jetes tende. Ti mbi te gjitha je nje person, nje person me ndjenja si gjith te tjeret je nje individ i cila meriton me te mirat ndonse nganjhere bota na trajton ndryshe. Une jam konfident qe ti me kupton dhe do veprosh ashtu sic duhet. e dashur ToolChee ndonse tani mbase se kupton por jeta eshte nje dhurate qe mund vetem ta perdoresh per nje kohe te shkurter, Te gjithe jemi ketu perkohesisht. Prandaj te gjithe duhet te kemi lumturine tone ashtu sic e shikojme ne endrat tona.

Gjith te mirat.

------------------------------
avatar
professor
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Libra Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1
Ditelindja Ditelindja : 19/10/1985
Mosha Mosha : 32
Vendodhja Vendodhja : Bote
Hobet Hobet : Fillozofia
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 24/03/2012

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga Belisa prej Tue May 15, 2012 1:05 pm

Me duaj kur me ke,,mos me kerko kur s'me ke
------------------------------
avatar
Belisa
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Cancer Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33
Ditelindja Ditelindja : 21/07/1984
Mosha Mosha : 33
Vendodhja Vendodhja : Aty ku mė pėrshtatet
Hobet Hobet : Mė pėlqen tė zbuloj gjėra t'reja
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 1
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 36
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 15/05/2012

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhe dashurie!

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi