Kartolina arrin pas 47 vitesh

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kartolina arrin pas 47 vitesh

Mesazh nga toniweb prej Sun Apr 26, 2009 12:02 pm

Njė kartolinė me pėrshėndetje nga Montana ka arritur tek pranuesi i saj nė verilindje tė Ohios nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, 47 vite pasi qė ėshtė dėrguar.

Agjenti i sigurimit Dave Conn ka hapur javėn e kaluar kutinė e postės nė Hudson tė Ohios dhe ka gjetur kartolinėn e cila ėshtė dėrguar nga Helena nė Montana.

Kartolina ishte drejtuar tek Marion White, pronares sė mėhershme tė kutisė postare, e cila ka vdekur nė vitin 1988. Dėrguesi e ka nėnshkruar me emrin “Fran” dhe ka thėnė se “po kalonte pėr mrekulli nė Montana".

Kur ka pyetur mė shumė, Conn ka vėrtetuar se kartolinėn e ka dėrguar mikesha Marione White Frances Murphey, njė gazetare shumėvjeēare e tė pėrditshmes “Akron Beacon Journal”, e cila ka vdekur nė vitin 1998, nė moshėn 76 vjeēare.
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi