Elementi kimik Burri!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Elementi kimik Burri!

Mesazh nga mozaa prej Sat Apr 11, 2009 6:26 am

Elementi kimik: Burri
Simboli kimik: [Br]
Masa atomike: I pranuar 100 kg por izotopet mund tė ndryshojnė nga 70 – 200 kg
Shpeshtėsia: Frekuentimi i rregullt i stadiumeve, fushave te sportit, Skedinave, TV, Play Station, Bareve & Pubeve dhe cdo qender ku mund te zbrazet kollaj portofoli.
Karakteristikat fizike:
1. Sipėrfaqen zakonisht e ka tė ashper.
2. Vlon vetem nese eleminohet elementi portofol
3. Shkrihet nėse i ofrohet trajtimi i veēantė; prioritet ledhatimet.
4. Bėhet i thartė nėse i vendos limit
5. Gjendet nė natyrė forma tė ndryshme
6. Jep rezultate nėse nuk aplikohet presion

Tiparet kimike:
1. Ka afinitet tė madh ndaj formave femerore.
2. Absorbon sasi tė mėdha tė substancave tė perbera
3. Mund tė eksplodon spontanisht pa paralajmėrim paraprak dhe pa ndonjė arsye tė njohur
4. Tregon aktivitet dukshėm tė shtuar pas tretjes nė alkool
5. Mjeti mė i fuqishėm reduktues i parave ne aplikime skedinash dhe loje bixhozi

Pėrdorimi i pėrditshėm:
1. Perdorues makinerish, posaēėrisht i veturave sportive
2. Flirtues efikas
3. Mjet shumė efikas qelbes

Testet:
1. Mostrat e aplikuara mbi te tregojne se nderrimet e shpeshta te ngjyrave vijne si pasoje e ndryshimeve te temperaturave te brendshme te tij.
2. Skuqet dhe nxehet kur vendoset prapa mostrės mė tė mirė

Hazardet potenciale :
1. Tejet i rrezikshem, pėrveē nė duart me pėrvojė
2. Nuk lejohet posedimi i mė shumė se njė mostre tė kėtoj elementi, edhe pse disa mostra mund tė mirėmbahen por nė lokacione tė ndryshme dhe pėr sa kohė qė mostrat e ndryshme tė kėtij elementi nuk vijnė nė kontakt tė drejtpėrdrejt me njėri tjetrin.

Kujdes!
EKSPOZIMI I ZGJATUR NDAJ KĖTIJ ELEMENTIT MUND TĖ SHKAKTOJE DĖMTIM SERIOZ FIZIK, MENDOR DHE FINANCIAR.
------------------------------
avatar
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Taurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 40
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Elementi kimik Burri!

Mesazh nga ketrusha prej Sat Apr 11, 2009 8:12 am

ahahhahahah moza sa kam qesh...sa i lezetshem.. :-c:
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Elementi kimik Burri!

Mesazh nga toniweb prej Sat Apr 11, 2009 4:42 pm

i lezetshem ky Elementi kimik Burri Laughing

Sugjerim:me duket se kjo teme i perket forumit te humorit!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2520
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3760
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Elementi kimik Burri!

Mesazh nga ketrusha prej Sat Apr 11, 2009 5:08 pm

toniweb shkruajti:i lezetshem ky Elementi kimik Burri Laughing

Sugjerim:me duket se kjo teme i perket forumit te humorit!

jane gjera serioze mo nuk eshte per te qesh :-c: lol!
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------
Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
avatar
ketrusha
Moderator
Moderator

Gjenia Female
Shenja e Horoskopit Gemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 30
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Elementi kimik Burri!

Mesazh nga NIKO prej Tue Jul 28, 2009 8:15 am

Pothuajse te njejtat gjera do thoja edhe per femrat! :-c:
------------------------------
avatar
NIKO
Antar Aktiv
Antar Aktiv

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Cancer Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 357
Ditelindja Ditelindja : 26/06/1983
Mosha Mosha : 34
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 11
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 373
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 27/12/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Elementi kimik Burri!

Mesazh nga Sponsored content

------------------------------

Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi